“IUH” سویه جدید تاج در فرانسه است

شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی از شناسایی سویه تاج جدیدی به نام IUH در فرانسه خبر داد و گفت: سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر این گزینه را به عنوان گزینه انتخابی طبقه بندی می کند.

در حالی که جهان هنوز در حال مبارزه با یک ویروس تاج جهش‌یافته به نام omicron است که منجر به افزایش عفونت کووید-19 در سراسر جهان شده است، یک سویه جدید و جهش یافته‌تر از omicron به نام IUH نوع B قبلاً در فرانسه شناسایی شده است. 1640.2.

وی افزود که دانشمندان فرانسوی که برای اولین بار نوع IHU را در 10 دسامبر شناسایی کردند، منشا آن را به کامرون مرتبط کردند. در همان زمان، سازمان بهداشت جهانی هنوز آن را به عنوان یک گزینه طبقه بندی می کند.

تاکنون حداقل 12 گزینه جدید در نزدیکی مارسی اعلام شده است. محققان گفتند این نوع دارای 46 جهش است، حتی بیشتر از emicron، که این گونه را در برابر واکسن ها مقاوم تر و عفونی تر می کند.

اگرچه نوع Omicron هنوز هم سویه غالب در اکثر نقاط جهان است، تهدید از سوی نوع IHU به سرعت در حال افزایش است.

در مقاله‌ای اخیر در مادریکس، ناجی گفت که چهارده جهش در جایگزینی اسیدهای آمینه وجود دارد، از جمله N 501 Y (که قبلاً در نوع آلفا دیده شده بود، که می‌توانست آن را قابل حمل‌تر کند) و E 484 K (به نظر می‌رسد این نوع بیشتر است. مقاوم به واکسن و برای اولین بار در نوع بتا ثبت شد) و 9 جهش با حذف اسیدهای آمینه در پروتئین خار این گونه جدید شناسایی شده است.

  در اینجا 5 فروشگاه برتر پوشاک آورده شده است

وی ادامه داد: به این ترتیب مدل ژنوتیپی منجر به ایجاد لاین جدیدی به نام 1.640.2.B شد که خواهر ژنتیکی لاین قدیمی 1.640.B است. بر اساس مقاله ای که در این زمینه منتشر شد، اولین مورد شناسایی شده از این نوع، مردی کاملا واکسینه شده بود که در ماه نوامبر، سه روز قبل از بروز علائم خفیف تنفسی، از سفر به کامرون بازگشت.

ناجی تاکید کرد که انواع جدیدی هنوز در حال ظهور هستند، اما این لزوما به این معنی نیست که آنها از ویروس اصلی خطرناک تر هستند.

این گزینه زمانی تبدیل به یک گزینه هشدار دهنده می شود که مشخص شود مسری تر است و احتمال فرار از ایمنی بیشتر است. بر این اساس باید دید این نسخه جدید با اطلاعاتی که در آینده دریافت می شود در کدام دسته قرار می گیرد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی گفت: هیچ مدرک قاطعی مبنی بر عبور این گزینه از مرز فرانسه وجود ندارد، هرچند ادعاهای تایید نشده ای مبنی بر ورود آن به انگلیس وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید