Igo X 2022; کراس اوور جدید تویوتا

تویوتا با معرفی ایگو ایکس محصول بسیار کوچکی را برای ورود به بازار اروپا آماده می کند. از نظر پلت فرم طراحی، ایگو را می توان چیزی بین یک هاچ بک و یک کراس اوور کوچک در نظر گرفت.

Aigo X جدید 3700 میلی متر طول دارد که حدود 234 میلی متر طولانی تر از مدل قبلی است. متناسب با افزایش طول، فاصله بین دو محور نیز 90 میلی متر افزایش یافته است تا فضای بیشتری در جلوی پای سرنشینان عقب ایجاد شود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ ایگو ایکس به عنوان یک خودروی کوچک شهری، چهره بسیار جذابی دارد و جزئیات زیبایی را به اشتراک می گذارد. گرافیک داخلی چراغ های اصلی ترکیبی از LED و هالوژن است و مدل برش C شکل به خوبی روی گلگیر و سپر جلو قرار می گیرد.

در این فضای کوچک، طراحان تویوتا قطعات حجیم و عضلانی را ایجاد کرده اند تا مردم هنگام ارزیابی خودرو برای اولین بار، خودرو را به عنوان یک محصول ضعیف و کوچک تشخیص ندهند. گلیسیرین عضلانی و نوار پلاستیکی هلالی شکل بالای آن به همراه اختلاف سطح ایجاد شده بر روی درب ها این استراتژی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

Aigo X 1740 میلی متر عرض و 1525 میلی متر ارتفاع دارد. جالب اینجاست که برای چرخ ها سایز 18 اینچی انتخاب شده که می تواند آموزشی برای خودروسازان چینی باشد که عاشق چرخ های فوق کوچک هستند!

در قسمت سقف از مکانیزم متحرک استفاده شده است که شامل حرکت یک پوشش چند لایه انعطاف پذیر می باشد. به این ترتیب، زمانی که درب آن تا شود، ساکنان می توانند از منظره آسمان و فضای باز لذت ببرند.

  10 لوازم خانگی که باید مرتباً تعویض شوند

فضای داخل کابین دارای محیط بزرگ و تکنولوژیکی متناسب با نمای بیرونی است. نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی لمسی 9 اینچی، روشنایی داخلی، شارژ بی سیم، نمایشگر دیجیتال کوچک در قسمت آمپلی فایر و غیره. از جمله عناصر قابل توجه هستند.

در قسمت ایمنی امکانات فعالی مانند: کروز کنترل تطبیقی، تشخیص عابر پیاده در شب، هشدار خروج از خط و دستیار حفاظت خودرو بین خطوط، شناسایی خودروهای دو چرخ در روز و … وجود دارد.

این موتور از مدل 1 لیتری اتمسفر با 72 اسب بخار قدرت و 93 نیوتن متر گشتاور بهره می برد. به صورت آپشن، موتور 3 سیلندر با گیربکس 5 سرعته دستی یا مدل CVT قابل سفارش است.

با گیربکس دستی، شتاب خودرو از سکون به 100 کیلومتر در ساعت در 15.6 ثانیه و حداکثر سرعت 158 کیلومتر در ساعت است. حداکثر سرعت مدل مجهز به گیربکس CVT 151 کیلومتر در ساعت است. با توجه به تودوزی، Aigo X از 940 تا 1015 کیلوگرم وزن خواهد داشت و میانگین مصرف سوخت آن 4.7 لیتر در هر 100 کیلومتر است.

دیدگاهتان را بنویسید