EB 112 بوگاتی; کمیاب، متفاوت و سریع!

معمولاً نام بوگاتی را با مدل های 16 سیلندر ویرون و شورون به یاد می آوریم، اما اخیراً نمونه بسیار کمیابی از این برند برای یک حراجی در نظر گرفته شد که با نام EB 112 شناسایی شد. در واقع تنها سه نمونه اولیه یا نمونه اولیه از این برند تولید شد. سری EB112 که یکی از آنها در حال حاضر در حراج است.

قبل از پیوستن بوگانی به امپراتوری فولکس واگن، این خودروساز فرانسوی صاحب رومانو آرتیولی بود که از جورجیو گوجارو خواست تا مدلی چهار در برای بوگاتی طراحی کند. نتیجه این درخواست EB112 بود که با تلاش خود در سال 1993 به نمایشگاه ژنو رسید و در آنجا ارائه شد.

بوگاتی به دلیل بی ثباتی و بحران مالی موفق به تولید تنها 3 نسخه از این سوپر سدان شد. اولین مدل توسط پینین فارینا تولید شد و سپس بوگاتی تصمیم گرفت دو دستگاه دیگر را در مقر خود در Campogaliano مونتاژ کند، اما پس از انتقال به فولکس واگن، سرانجام کار دو نمونه اولیه دیگر توسط تیم موناکو ریسینگ به پایان رسید.

EB112 با شماره شاسی 39002 در حال حاضر تعداد واقعی 3900 کیلومتر مسافت پیموده شده را نشان می دهد. ماشین در وضعیت بسیار خوبی نگهداری می شود.

تمامی قسمت های ماشین کاملا سالم هستند. طبق گزارش ها، این خودرو در 27 آوریل 1993 سفارش داده شد، اما به دلیل وضعیت نامطمئن بوگاتی در دهه 1990، سرانجام در فوریه 2000 تحویل داده شد و مالکیت آن تغییر نکرده است.

قسمت پیشرانه از مدل 6 سیلندر 6 لیتری با قدرت 450 اسب بخار استفاده می کند که با گیربکس 5 سرعته دستی هماهنگ شده است. شتاب این خودرو از سکون به 100 کیلومتر در ساعت 4.3 ثانیه است. شماره پایه برای حراج هنوز مشخص نیست.

  وزرای خارجه مصر و اردن با نخست وزیر عراق دیدار می کنند

دیدگاهتان را بنویسید