Corona Omicron در ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، مقامات بهداشتی ایالات متحده تایید کرده اند که اولین مورد از یک سویه تاج جدید و بسیار جهش یافته در کالیفرنیا گزارش شده است.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی در کاخ سفید، گفت مردی که به طور کامل واکسینه شده بود و به تازگی در 22 نوامبر از آفریقای جنوبی به سانفرانسیسکو بازگشته بود، در 29 نوامبر آزمایش تاج گذاری مثبت داد.

وی با اعلام جزئیات یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت: این مرد قرنطینه شده و همه کسانی که در تماس نزدیک بوده اند وصل شده اند و نتایج آزمایش آنها منفی بوده است.

وی گفت: البته خوشحالیم که این بیمار نه تنها علائم خفیفی داشت، بلکه علائمش رو به بهبود است. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، توالی یابی ژنتیکی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو تایید کرده است که او دارای Omicron است.

امارات همچنین از اولین مورد جهش یافته Omicron در یک زن آفریقایی خبر داد که از طریق یک کشور عربی وارد امارات شده است. وزارت بهداشت امارات اعلام کرد که زن تحت نظر دو دوز واکسن کرون دریافت کرده است.

وزارت بهداشت امارات با بیان اینکه این زن قرنطینه و تحت نظر بوده است، توضیح داد: این مرد هیچ علامتی ندارد و کسانی که با او در تماس بوده اند در قرنطینه هستند.

صبح امروز عربستان از اولین مورد ابتلا به امیکرون در این کشور خبر داد. سویه جدید کرونا شامل 50 جهش در ویروس SARS CoV-2 اصلی است که در سال 2019 در چین ظاهر شد. این نوع جدید ویروس به سلول های انسانی دسترسی دارد.

  برای درست کردن چای وقت بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید