CNG گران می شود؟

افزایش کارمزد در جایگاه‌های CNG باعث افزایش قیمت این سوخت برای مصرف‌کنندگان نمی‌شود و دولت مابه‌التفاوت را پرداخت می‌کند.

CNG گران می شود؟

به گزارش تایم خبر، طبق اعلام اعضای انجمن CNG کشور، افزایش دستمزد جایگاه های CNG باعث افزایش قیمت این سوخت برای مصرف کنندگان نمی شود و دولت مابه التفاوت را پرداخت می کند.

محسن جوهری، عضو اتحادیه کارگران CNG امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه سوخت CNG برای کشور از اهمیت راهبردی برخوردار است، افزود: ایران با توجه به اینکه 18 درصد از ذخایر قطعی گاز دنیا و شبکه گسترده گاز در دسترس است، استفاده از CNG یک مزیت برای کشور است.

وی ادامه داد: در حالی که مجلس افزایش سهم CNG را تصویب کرد، اما اقدامات دولت قبل نتوانست مصرف این سوخت را افزایش دهد.

جوهری با اشاره به مشکلات موجود در بخش تقاضای سی.ان.جی گفت: مالک خودروی دوگانه سوز با محدودیت فضای صندوق عقب، وزن خودرو و راندمان و نگهداری خودرو مواجه است.

وی تاکید کرد: با در نظر گرفتن این مسائل، کشش قیمت باید به گونه ای باشد که مردم به جای بنزین از CNG استفاده کنند، در حالی که اکنون نیمی از این ظرفیت ها بیکار هستند.

وی با بیان اینکه دولت سیاست تقاضای خوبی را انجام نداده است، ادامه داد: به جز اوایل دهه 80 در سایر مقاطع از بنزین داران حمایت نمی شد و تعداد خودروهای گازسوز کشور ثابت بود.

جوهری تاکید کرد: خودروسازان نیز در سال های اخیر موفق به تولید خودروهای دوگانه سوز نشده اند. در جدیدترین قرارداد ایران خودرو و وزارت نفت، تولید 45 هزار دستگاه خودروی دوگانه سوز منعقد شد، اما هیچ برنامه ای برای ایران خودرو برای فروش خودروهای دوگانه سوز وجود ندارد.

  علی نژاد: مبلغ قراردادم زیاد نیست

به گفته وی، در سال های اخیر ممنوعیت واردات خودروهای خارجی دوگانه سوز وجود داشته است.

وی عدم ساماندهی خودروهای دوگانه سوز در کشور را یکی دیگر از مشکلات دانست و افزود: دو نوع خودروی دوگانه سوز وجود دارد که شامل خودروهای کارخانه ای و خدماتی می شود، اما در دو دهه اخیر هیچ گونه بازرسی دوره ای انجام نشده است. اکنون این حوادث افزایش یافته است.

جوهری ادامه داد: یکی از راهکارها اصلاح جایگاه های CNG بود و با وجود اینکه مصوبه دولت بود اما این کار انجام نشد. قرار بود هوشمندسازی جایگاه های CNG تا پایان سال 1397 انجام شود، اما متاسفانه با اضافه شدن اهداف دیگری به این طرح، این طرح محقق نشد.

دیدگاهتان را بنویسید