9 نشانه “اختلال شخصیت مرزی” را بشناسید

آیا تا به حال احساس کرده اید که شما یا اطرافیانتان از نظر عاطفی پایدار نیستید؟ احساسات او بین صفر تا 100 است، یعنی یا نسبتا خوب هستند یا نسبتا بد.

به گفته دی هلسی؛ آیا این نوع احساسات ثابت است یا گاهی اوقات اتفاق می افتد؟ آیا کنترل احساسات خود را نسبت به برخی افراد از دست می دهیم یا با همه اینگونه هستیم؟

آیا نسبت به خود احساس بدی داریم؟ آیا ما خیلی زود دوست پیدا می کنیم و خیلی زود آنها را از دست می دهیم؟ کسانی که به این سؤالات پاسخ «بله» می دهند، به دلیل رفتارشان مشکلات زیادی در زندگی دارند.

این افراد بیش از دیگران مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. پاسخ به این سؤالات و سؤالات زیر به ما کمک می کند تا ۹ نشانه «اختلال شخصیت مرزی» را شناسایی کرده و در اسرع وقت اقدام کنیم.

بد نیست بدانید که عدم رعایت درمان به موقع منجر به اختلال شخصیت مرزی تا مرحله حاد بیماری یعنی. روان پریشی که در آن درمان و تحمل بیماری برای بیمار بسیار دشوارتر است.

1 عشق یا نفرت؛ حد وسطی وجود ندارد

9 نشانه را بشناسید

برخی افراد با کوچکترین رفتار منفی از طرف دیگری و اتفاقات ناخوشایندی که بین آنها رخ می دهد، آنها را شیطان خطاب می کنند و از آنها متنفر می شوند. تا جایی که احساس می کنند: «شاید تنها هدف از برقراری ارتباط بین ما، قصد سوء استفاده از من بوده است.» چنین افکاری (افکار پارانوئید) تمام ذهن بیمار را پر می کند و او را از یک زندگی عادی محروم می کند.

  طرز پخت ماهیچه پیشانی; لذت طعم خاص و غیر معمول

2. مشکلات یکسان در روابط چندگانه

بیماران مبتلا به اختلال شخصیت مرزی همیشه از همان مشکلات رابطه رنج می برند و قادر به اصلاح وضعیت نیستند. زیرا همیشه کنترل عواطف و احساسات برای این دسته از بیماران دشوار است. دکتر بن میشل، مشاور مرکز مشاوره و نویسنده کتاب های روانشناسی می گوید: «این مشکلات آنقدر طول می کشد که روابط کوتاه مدت با همان مشکلات ریشه ای عادی می شود.

3. عدم کنترل خشم

کتاب مقدس نشان می دهد که این افراد هیچ کنترلی بر احساسات خود مانند احساسات، غم، شادی، ترس و غیره ندارند. همین امر در مورد کنترل نکردن عصبانیت نیز صدق می کند. گاهی اوقات فردی در موقعیتی که نیاز به واکنش شدید ندارد، به شدت عصبانی می شود و شروع به پرخاشگری می کند و در عین حال می خواهد رابطه را از دست ندهد، در حالی که ممکن است دوست، خانواده و شوهر ما بسیار ناراحت شوند و چیزی را از دست بدهند. هیچ راهی برای بازگرداندن این رابطه وجود ندارد.

4. احساس گناه پس از طوفان

9 نشانه را بشناسید

این افراد به دلیل اینکه کنترلی از درون بر رفتار عاطفی خود ندارند، پس از طغیان هایی که شروع می شود، بسیار ناراحت می شوند و احساس گناه می کنند. آنها خود را منزوی می کنند و نگران این هستند که دیگران در مورد آنها چه فکری می کنند. آنها می ترسند که دیگران فکر کنند آنها دیوانه هستند. گام بعدی این است که رویداد را بیشتر از آنچه در واقع اتفاق افتاده بزرگ کنید و خودتان را سرزنش کنید. نکته: این افراد چند وجهی نیستند و فیلم بازی نمی کنند. عدم کنترل هیجانی یکی از علل اختلال شخصیت مرزی است که نیاز به درمان دارد.

  تهران تعطیل شد

5. ترس از رها شدن

افراد مبتلا به اختلال شخصیت مرزی همیشه از رفتار دیگران به عنوان «دیگران آنها را ترک کرده اند» استناد می کنند. حتی اگر نبود افراد در زندگیشان به نوعی به نفعشان باشد، باز هم این شکستگی را یک رها شدن می دانند و برای مدت طولانی خود را به خاطر آن سرزنش می کنند. این افراد نوعی ترس از تنهایی دارند.

6. فشار روی پاها

گاهی اوقات بیش از حد روی چیزهایی که می دانند اشتباه است اصرار می کنند، مانند اعتیاد به مواد مخدر یا الکل، خرج کردن پول زیاد و صمیمیت زیاد با غریبه ها.

7. آزار جنسی را تجربه کنید

9 نشانه را بشناسید

بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت The Healthy، حدود 40 تا 76 درصد از افراد مبتلا به اختلالات مرزی سوء استفاده فیزیکی و جنسی را در دوران کودکی گزارش می کنند. در این شرایط تشویق آنها به سکوت و حمل چنین بار روانی سنگینی باعث ایجاد این مشکلات برای بزرگسالان می شود. آنها از بدن خود دور هستند، به عبارتی بدن خود را خالی می دانند. شخصی به دکتر وبر، روانشناس و نویسنده کتاب های روانشناسی، در یک جلسه مشاوره گفت: “بدن من اینجاست، اما اینجا نیستم.” دکتر وبر می گوید: «این یکی از راه های فراری است که این افراد زمانی که اتفاق بدی برایشان می افتد انتخاب می کنند.

۸- خود را دوست داشته باشید یا از خود متنفر باشید

این رفتارهای صفر به یک فقط مربوط به روابط شخصی نیست. گاهی اوقات بیمار این احساس را بسیار شدیدتر از خودش تجربه می کند. بعضی روزها عاشق خودش است و بعضی روزها در آینه وقتی به خودش نگاه می کند نگران ظاهر خودش است و حس بدی نسبت به خودش دارد. گاه در جامعه این افکار را می گویند: «لا یُکْمَلُ» درست است; اما این یک نقطه ضعف نیست. اینها علائم یک بیماری جدی است که فرد را از داشتن یک زندگی خوب و شاد باز می دارد. این افراد مستعد افسردگی هستند.

  همه چیز در مورد سدان FMC 511 فردا موتورز

9. خودآزاری

این افراد با افکار منفی و دیدگاه های بیمارگونه در همه چیز سرزنش می شوند و به خود آسیب می زنند. این آسیب ها بیشتر روانی و روانی هستند. چارچوب مغزی نامناسب، همیشه احساس گناه، روابط سطحی بدون حمایت و دیدگاه منفی دیگران. همه اینها به تدریج حس لذت بردن از زندگی را به دست می آورد که ما را تیزتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید