89 درصد اثربخشی قرص های آنتی ویروس فایزر

413123 280 خبر مرکزی

به گفته فایزر، مطالعات مربوط به قرص ضد ویروسی کووید-19 پس از اینکه مشخص شد خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ در بزرگسالان مبتلا به بیماری شدید را تا 89 درصد کاهش می دهد، متوقف شد.

به نظر می رسد که این نتایج فراتر از آن چیزی است که در قرص ضد ویروسی مرک، مولنوپیراویر دیده می شود.

نتایج مطالعه مولنوپیراویر توسط شرکت داروسازی مرک نشان داد که این دارو خطر مرگ یا بستری شدن در بیمارستان را برای بیماران مبتلا به کووید-19 که در معرض خطر بالای بیماری های جدی قرار داشتند به نصف کاهش می دهد.

داده های آزمایش کامل هیچ یک از شرکت ها هنوز در دسترس نیست. فایزر اعلام کرده است که قصد دارد نتایج آزمایش اولیه قرص ضد ویروسی خود را که همراه با داروی ضد ویروسی دیگری به نام ریتوناویر تجویز می شود، در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دهد.

این داروی ترکیبی که با نام تجاری Paxlovid به فروش می رسد، شامل سه قرص است که دو بار در روز تجویز می شود.

تجزیه و تحلیل فایزر 1219 بیمار را مورد بررسی قرار داد، مانند بستری شدن در بیمارستان یا احتمال مرگ، در بیماران مبتلا به کووید-19 خفیف تا متوسط ​​که حداقل یک عامل خطر مانند چاقی یا پیری داشتند.

این مطالعه نشان داد که 0.8٪ از افرادی که فایزر را در عرض سه روز پس از شروع علائم دریافت کردند در بیمارستان بستری شدند و هیچ یک در طی 28 روز پس از درمان فوت نکردند. افرادی که دارونما مصرف کردند، هفت درصد شانس دریافت آن را داشتند.

  تهران-وین; برای بیشتر بازی کنید

داروهای ضد ویروسی باید در اسرع وقت و قبل از بدتر شدن عفونت مصرف شوند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. مرک داروی خود را ظرف پنج روز پس از شروع علائم آزمایش می کند.

آلبرت بورلا، مدیر عامل شرکت فایزر، آلبرت بورلا، گفت: «این داده‌ها نشان می‌دهد که این داروی ضد ویروسی خوراکی، در صورت تایید، می‌تواند جان بیماران را نجات دهد، شدت عفونت‌ها را کاهش دهد و از هر 10 بستری در بیمارستان، 9 مورد را حذف کند.

به گزارش رویترز، کارشناسان بیماری های عفونی می گویند که پیشگیری از کووید-19 از طریق استفاده گسترده از این واکسن بهترین راه برای کنترل همه گیری است، اما تنها 58 درصد از آمریکایی ها به طور کامل واکسینه شده اند و دسترسی به واکسن در بسیاری از مناطق این کشور محدود شده است. جهان

دیدگاهتان را بنویسید