8 پیشنهاد ویژه برای مراسم در یلدا

ما زیبا هستیم| اگر مسئولیت کامل برگزاری مراسم در شب یلدا به شما سپرده می شد، با چه ایده هایی آن را به یادگار تبدیل می کنید؟

یلدا یکی از آیینه های زیبایی برای ما ایرانی ها بهانه ای است برای با هم بودن و خلق لحظات خوب و با چیزهای جالب و ساده امشب را می توان برگزار کرد. در این مقاله سعی می کنیم چند ایده ساده برای امشب ارائه دهیم. با ما بمان.

1 یک طرح بندی خاص را انتخاب کنید: انتخاب چیدمان مناسب یکی از اولین کارهایی است که باید امشب انجام دهید. بسته به روحیه و سلیقه خود، انتخاب چیدمان سنتی یا مدرن یکی از گزینه های پیش روی شماست.

در دکور سنتی استفاده از ظروف سنتی مانند ظروف مسی، سماورهای چوبی یا مسی، سفره ترمه و مانند آن برای قرار دادن میوه و آجیل توصیه می شود.

اما روش های مدرن امروزه علاوه بر استفاده از ظروف مرسوم، از طرح های مختلفی برای برش میوه و چیدن آجیل استفاده می کنند. مثلا برش های مختلف میوه، استفاده از ژله ها و دسرهای مختلف و یا میان وعده های مختلف دکور شما را متفاوت می کند.

2. موسیقی مورد نظر خود را پخش کنید: یکی از خاطره انگیزترین کارهای امشب دانلود آهنگ شب یلدا در انواع شاد، سنتی، قدیمی و جدید است; پس سعی کنید با توجه به حال و هوای خود و نوع علاقه ای که به انواع موسیقی دارید آهنگ های زیبای شب یلدا را برای امشب دانلود و تهیه کنید تا از شنیدن آن ها لذت ببرید.

  فردا آخرین مهلت ثبت نام در نهضت مسکن است

برخی از موسیقی هایی که امشب طرفداران زیادی پیدا می کند، آهنگ های «شب یلدا» کلمست، علی مولایی و افشار هستند که به راحتی از اینترنت قابل دانلود هستند.

3. نور خانه را متفاوت کنید: در مورد شب یلدا آداب و رسوم مختلفی گفته می شود که یکی از آنها روشن کردن شمع است. از این رو اکنون که در آخرین روزهای سال 2021 به برگزاری و تزیین مراسم شب یلد در سال 1400 نزدیک می شویم، پیشنهاد می کنیم این آیین را نیز انجام دهیم.

شمع ها حسی زیبا و حتی معنوی به مراسم می دهند و می توان آن ها را با شمعدان و چراغ های نفتی جایگزین کرد، به خصوص اگر اهل سنت و نوستالژی هستید.

 مراسم شب یلدا
4. مشاهده تصویر نمایه: یکی از جدیدترین کارهای این سال ها این است که برای شب های یلدا عکس پروفایل خود را عوض می کنند تا حس و حال متفاوت خود را در این عکس ها نشان دهند. پس اگر جزو این دسته هستید می توانید عکس پروفایل شب یلدا را با تم های مختلف عاشقانه، خاص و جدید تغییر دهید و یا عکس نوشته ای را برای عکس پروفایل خود انتخاب کنید.

5. از میان وعده های ساده استفاده کنید: اگرچه در شب یلدا خوراکی ها و خوراکی های زیادی وجود دارد و با لیست بلند بالایی مواجه هستید، اما برای یک شب یلدای ساده می توانید تنها چند مورد از این لیست را انتخاب کنید. مثلاً وجود هندوانه و انار از بسیاری از میوه ها و مغزها مانند گردو و کشمش برای ماندگاری آن شب کافی است. البته در کنار این تنقلات، نوشیدن چای در یلدا از جایگاه ویژه ای برخوردار است که چیزهای دیگری جایگزین آن نمی شود.

  فال حافظ 30 فروردین 1401

6. ارسال پیام تبریک: یکی از کارهای خوب برای ایجاد حس خوب در عزیزانی که شب در کنار شما نیستند ارسال یک متن کوتاه و زیبا در مورد شب یلدا می باشد که بسته به دیدگاه خود می توانید آن را در قالب «یلدا 1400» ارسال کنید. پیامک های شاد یا شخصی سازی شده (خنده دار، عاشقانه و آرزوهای خوب) برای هر یک از این افراد ارسال کنید. با این ایده ساده می توانید امشب با افراد زیادی در ارتباط باشید.

7. به یاد داشته باشید: مبل حافظ یکی از عناصر ثابت شب یلد است و خواندن آن یکی از بهترین کارهایی است که می توان امشب انجام داد. پس حافظ را فراموش نکنید، دیوان او را بخوانید و فال حافظ را دسته جمعی یا تک تک بگیرید و با خواندن اشعار او علاوه بر شوری که می یابید، از پیشگویی های حافظ نیز لذت خواهید برد. ما هم به این بهانه ثروت حافظ را گرفتیم و تقدیم شما می کنیم:

«ای هدهد صبا، تو را به صبا می فرستم، ببین کجا می فرستمت.
حیف که پرنده ای تو را به آشیانه راست در سطل زباله غم بفرستد
در راه عشق مرحله قرب و بُعدی نیست، تو را آشکارا می بینم و صلوات می فرستم
هر صبح و عصر برای شما کاروان دعای خیر می فرستم که در شمال و در صبا صحبت می کند
غصه لشکر نخورید، شاه جان عزیزش را به نوا خر می فرستد

وای غایب با توجه به اینکه همنشین دل شدی میگم برات صلوات و ثنا میفرستم
خدا خیرت بده دفتر عبادت می فرستم
قول و متن آهنگ ساز و نوا رو براتون میفرستم تا علاقمندان اعلام کنند
بیا، اما هاتف بدبخت من به مژده گفت: درد صبر کن برات دارو می فرستم.
حافظ، سرود مجلس ما، از مهربانی خود یاد کن، شتاب کن برایت اسب و گاو بفرست.

  سهمیه حج ایران اعلام شد

8. شب را می گذرانم

یلدا یکی از فرصت های محدود بسیاری از خانواده ها برای دور هم جمع شدن است. پس در این شب فوق العاده تا جایی که می توانید موبایل های خود را کنار بگذارید و سعی کنید زمان بیشتری را با عزیزان خود بگذرانید.

ارتباط یکی از بهترین راه ها برای ایجاد روحیه خوب در افراد است و علاوه بر این، تجربیات زیادی به شما می دهد و حتی در صحبت ها و رفتارهایی که می کنید و می بینید، می توانید به نقاط قوت و ضعف خود در ارتباط پی ببرید. همچنین می توانید در این شب زیبا از بازی های دسته جمعی با عزیزان خود لذت ببرید.

اخرین حرف

امیدواریم شب یلدا 1400 لحظات خوش و خاطره انگیزی را برای همه شما رقم بزند. در این شب سعی کنید عزیزان خود را فراموش نکنید و حتی اگر فرصت ملاقات حضوری با آنها را ندارید، از طریق پیامک یا تماس تلفنی ارتباط مناسب برقرار کنید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید