8 مرحله آسان برای تمیز کردن فریزر

فریزر مکانی برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی است که اغلب از محتویات آن آگاه نیستیم. این باعث می شود که برخی از غذاها غیرقابل استفاده شوند و میکروب ها به آنها حمله کنند.

برای جلوگیری از این مشکل در این مطلب روش تمیز کردن فریزر را برای شما آماده کرده ایم که امیدوارم موثر واقع شود.

مواد و لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن فریزر

سرمایش بالا (مانند پنکه، یخچال، کولر یا پایه و و)
– دستکش
ضد عفونی کننده بدون بو
– پارچه اسفنجی یا پنبه ای
– حوله
– مسواک یا مسواک
– آب گرم
– سرکه

محتویات فریزر

ابتدا غذای خود را از فریزر خارج کنید و بهترین زمان برای بیرون آوردن غذا زمانی است که به پایین ترین حد خود رسیده باشد. سپس ظروف را به طور کامل از فریزر خارج کنید تا حتی کشو و یخچال در آن باقی نماند.

غذا

هر غذایی که فکر می کنید باعث ایجاد بوی بد در فریزر می شود را دور بریزید یا آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و درب آن را ببندید تا از پخش شدن بیشتر بو جلوگیری کنید. اگر فریزر خود را بیش از سه ماه یکبار تمیز می کنید، باید بگوییم که باید مواد دفعی داشته باشد. این مواد حتی اگر فاسد نشوند خاصیت تغذیه ای خود را از دست می دهند و برای شما مضر هستند.

ظروف شستشو در فریزر

کشوها، قفسه ها و سطوح را در صورت قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی بشویید و در غیر این صورت با دست بشویید. ظروف را با غرش، صابون یا اسفنج بشویید. اگر دستتان به مواد شوینده حساس است، حتما از دستکش استفاده کنید.

  خلاصه لیورپول 0-1 رئال مادرید; قهرمانی چهاردهم

به یاد داشته باشید که هرگز کشوی فریزر یا شیشه تازه باز شده را با آب داغ نشویید، زیرا تغییر ناگهانی دما می تواند باعث ترک خوردن یا شکستن شیشه شود. پس از بیرون آوردن ظروف از فریزر صبر کنید تا فنجان به دمای محیط برسد و سپس آن را بشویید.

اگر هنگام تمیز کردن داخل فریزر با لکه‌های سخت و سنگین مواجه شدید، سعی کنید لکه را با مخلوطی از آب داغ و کمی آمونیاک پاک کنید، یک حوله بردارید و مقداری از مخلوط را در آن آغشته کنید و سپس روی لکه بمالید. . اگر لکه پاک نشد، مقدار آمونیاک را افزایش دهید.

تمیز کردن فریزر

داخل فریزر را تمیز کنید

برای تمیز کردن داخل فریزر سعی کنید از مواد شوینده قوی و معطر استفاده نکنید، زیرا ممکن است پس از قرار دادن مواد غذایی در فریزر، این بو باعث تغییر خواص مواد غذایی شود.

یکی از پاک کننده هایی که برای تمیز کردن فریزر توصیه می کنیم، محلولی است که با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیتر آب داغ یا کمتر تهیه می شود و محلول دیگر با 1.4 فنجان سرکه سیب و 3.4 فنجان از آن درست می شود. آب گرم همچنین می توانید از خمیر دندان برای تمیز کردن لکه های سرسخت در فریزر استفاده کنید.

کشوهای خشک کردن

بعد از اینکه فریزر را تمیز کردید و می خواهید کشوها را در فریزر قرار دهید، از خشک بودن کشوها اطمینان حاصل کنید و سپس آنها را در فریزر قرار دهید. دلیل این امر باز و بسته شدن خوب کشو و نبود یخ روی کشوها است.

  سید مقتدی صدر خروج خود از روند سیاسی عراق را اعلام کرد

قرار دادن غذا

بعد از اینکه کشوها را تمیز کردید و در فریزر گذاشتید، نوبت به گذاشتن غذا می رسد. مطمئن شوید که مواد پوسیده را دور بریزید. به یاد داشته باشید که سبزیجات را در کشو، گوشت را در کشو، آجیل و میوه ها را در کشوی جداگانه نگهداری کنید.

تمیز کردن محفظه فریزر

برای تمیز کردن بدنه یا بیرون فریزر باید بسیار مراقب باشید که بدنه آن خراشیده نشود. بهترین زمان برای تمیز کردن کابینت فریزر زمانی است که فریزر را خالی کرده اید، زیرا باید فریزر را به اندازه کافی جلو بیاورید تا پشت آن نیز تمیز شود. برای تمیز کردن کابینت فریزر از یک پاک کننده چند منظوره استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

این قسمت در برخی از فریزرها وجود دارد. دو روش برای تمیز کردن این قسمت وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

روش اول: از محلول حل شده در نصف آب و نصف سرکه سفید برای تمیز کردن لاستیک ها استفاده کنید. برای شستشوی درز از سفید کننده زیاد استفاده نکنید، زیرا ممکن است به واشر آسیب برساند. هنگامی که واشر خشک شد، لیمو یا روغن معدنی را روی واشر بمالید تا به انعطاف پذیری لاستیک کمک کند.

روش دوم: برای شستن لاستیک اطراف درب یخچال از محلول سرکه سیب، جوش شیرین، غرش و آب استفاده کنید. پس از شستن و خشک شدن، لاستیک را با آب جوش بریزید.

منبع: خبر فوری

دیدگاهتان را بنویسید