8 جایی که مجبور نیستید موبایل خود را شارژ کنید

وقتی تلفن همراه شارژ نمی‌شود، فکر می‌کنیم هنوز باید یک مخاطب پیدا کنیم بدون اینکه فکر کنیم نباید تلفن همراه خود را «هیچ‌جایی» شارژ کنیم.

تخلیه باتری موبایل برای همه آزاردهنده است و در این شرایط می توان از دوشاخه و شارژر در اماکن عمومی استقبال کرد. اما نمی دانیم که آنها چه آسیبی به تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی ما وارد می کنند.

1 فرودگاه

به گزارش ریدر دایجست فرودگاه ها اغلب دارای جعبه شارژ برای تلفن های همراه هستند. اگر تلفن همراه خود را به یکی از کابل های شارژر متصل کنید، ممکن است تلفن همراه شما ویروسی شده و در موارد نادری اطلاعات دستگاه شما به سرقت برود.

2. توقف جریان قطار

قدرت قطارها اغلب فراز و نشیب های زیادی دارد که ممکن است در مقیاس بزرگ نشان داده نشود، مانند قدرت لامپ. اما دستگاه شما می تواند آسیب جدی به باتری موبایل شما وارد کند.

3. سالن مشترک هتل ها

در بیشتر هتل‌ها، اتصال به Wi-Fi یا استفاده از کابل شارژ، تغییراتی را در سیستم راه‌اندازی تلفن همراه شما ایجاد می‌کند که باعث می‌شود برنامه‌های خاصی را بدون اطلاع خود نصب کنید.

شارژ موبایل در ماشین

4. اجاره ماشین

استفاده از کابل های شارژر می تواند منجر به سرقت اطلاعات یا ویروس در سیستم عامل تلفن همراه شما شود.

5. مکان های توریستی

اتصال تلفن همراه خود به کیوسک‌ها و فروشگاه‌های مسافرتی به فرد سوءاستفاده‌کننده این قدرت را می‌دهد تا ضبط‌کننده صدای تلفن همراه و دوربین شما را دستکاری کند.

6. پاساژهای خرید

اتصال تلفن همراه به معابر به سوء استفاده کنندگان امکان دسترسی شخصی به لیست مخاطبین، پیام های متنی و صوتی و عکس ها و ویدیوهای شما را می دهد.

  مغز انسان ابتدا در سر است یا در روده؟

7. کتابخانه ها

همه چیز در کتابخانه امن به نظر می رسد، اما اینطور نیست. هنگامی که تلفن همراه خود را تنها با یک دکمه به روز رسانی نرم افزار به کابل شارژر متصل می کنید، اجازه می دهید اطلاعات مربوط به تلفن همراه شما با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

8. خریداران قهوه

بیشتر سرقت اطلاعات از طریق کابل های شارژر در کافه ها اتفاق می افتد. در این صورت، سوء استفاده کنندگان با استفاده از کابلی که به تلفن همراه خود وصل کرده اید، تلفن همراه شما را کنترل می کنند و اطلاعات مورد نظر خود را از تلفن همراه شما بازیابی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید