7 چیزی که مایکروویو را از بین می برد

اگر از مایکروویو خود به خوبی مراقبت کنید، برای چندین دهه کار می کند، اما اگر این 7 کار را انجام دهید، خراب می شود و باید یک مایکروویو جدید بخرید.

1- نظافت را نادیده بگیرید

عمر مایکروویو شما حدود 10 سال است. اما این در مورد انجام ندادن کاری است که عمر او را کوتاه می کند. میکا کوهاپلتو، مدیر عامل و بنیانگذار LaptopUnboxed می گوید یکی از ساده ترین اما احتمالاً آزاردهنده ترین چیزها در مورد نگهداری مایکروویو تمیز نگه داشتن آن است.

جان بدفورد، بنیانگذار Viva Flavor، که به سرآشپزهای تازه کار کمک می کند تا دنیای غذا و نوشیدنی را کشف کنند، می گوید:

مایکروویو را فقط با دیدن لکه های بزرگ می توانید تمیز کنید، اما باید لکه های کوچکی را که هر روز ظاهر می شوند نیز تمیز کنید. مواد غذایی که در دیواره‌های مایکروفر باقی می‌مانند، انرژی دستگاه را در طول پخت بعدی جذب کرده و در طولانی مدت باعث سوختگی داخل مایکروفر می‌شوند.»

او توضیح می دهد: اساساً مایکروویو شما از انرژی غیرضروری برای گرم کردن بقیه مواد غذایی روی دیوارها استفاده می کند که در نهایت بر اجزای آن تأثیر می گذارد و عمر دستگاه را کوتاه می کند. بنابراین پس از هر بار استفاده، مایکروویو را تمیز کنید.

او همچنین توصیه می‌کند که هر ماه یک‌بار دستگاه را با دقت بیشتری تمیز کنید، از جمله بیرون.

2. غذاهایی را بپزید که نباید با آنها بپزید!

یکی از نکات کلیدی که هر فردی که با مایکروفر کار می کند باید بداند این است که هرگز نباید چه غذاهایی را در آن قرار دهد. بنجامین شرونر، صاحب سایت، اطلاعات کوتاه و سریعی ارائه می‌کند: KC House.com خود را بفروشید «برخی غذاها، مانند سیب‌زمینی و تخم‌مرغ، می‌توانند فشار زیادی را در حین پخت به دستگاه وارد کنند. یا حتی زمانی که آنها را در آب جوش در دستگاه می جوشانید، امواج ضربه ای کوتاه ایجاد می شود که می تواند به دستگاه آسیب برساند.

  خودکشی دو نانوایی با مصرف قرص برنج

او می گوید شما باید از پختن یک تخم مرغ کامل در مایکروویو خودداری کنید. زیرا آب داخل تخم مرغ می تواند گرم شده و منبسط شود. اما راهی برای پخت بی خطر سیب زمینی وجود دارد. وقتی می خواهید سیب زمینی را در مایکروفر بگذارید با چنگال چند سوراخ روی آن ایجاد کنید تا فشاری که در داخل آن ایجاد می شود از آن سوراخ ها خارج شود.

البته هرگز نباید غذا را در مایکروویو تنها بگذارید. اما مطمئن شوید که هر چیزی که غذا یا نوشیدنی می گذارید و در مایکروویو می گذارید مشکلی ایجاد نکند.

شاید بدانید که هرگز نباید ظروف فلزی را در مایکروویو قرار دهید، اما انواع دیگر ظروف نیز می توانند به مایکروویو آسیب بزنند. به طور خاص، پلاستیک می تواند مشکل ساز باشد. والتون هالکوم، بنیانگذار BrewSmartly هشدار می دهد:

«هر پلاستیکی که نتوان آن را در مایکروویو قرار داد می‌تواند ذوب شود و حتی قطعات کوچک پلاستیک ذوب شده که در مایکروویو باقی می‌مانند می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که بسته ای را که کوچکترین قطعه فلزی در آن وجود دارد قرار ندهید.

ظروف مایکروویو

4- آن را محکم ببندید

دستگاه ها اشیای بی جان هستند، بنابراین ممکن است فکر کنید که بهتر است با آنها احترام زیادی نکنید! اما این رفتار به مرور زمان آنها را خراب می کند. آره. وقتی آن را با آرنج ببندی با تو هستیم. بدفورد می گوید: «وقتی چیزی را از مایکروویو خارج می کنید، واقعاً وسوسه انگیز است که آن را با آرنج خود محکم ببندید.

  پرسپولیس در سال جدید آرزوی پیروزی دارد!

اکثر مایکروفرها مکانیزم ظریفی دارند که بسته شدن کامل آن برای صرفه جویی در مصرف انرژی در دستگاه مهم است. سفت کردن به تنهایی عمر مایکروویو را کوتاه نمی کند، می تواند خطرناک باشد. اگر درب بشکند، ممکن است انرژی دیگر در مایکروویو ذخیره نشود، که ایمنی آن را کاهش می دهد.

5- زمانی که خوراکی نیست از آن استفاده کنید

ممکن است هنوز چند ثانیه در مایکروویو وقت داشته باشید و به جای ریست کردن دستگاه، آن را روشن کنید. غیرفعال کردن آن در مواقعی که چیزی گم شده است نیز ممکن است تصادفی رخ دهد.

اگر این اتفاق افتاد، باید به سرعت دکمه توقف را فشار دهید، زیرا ممکن است به دستگاه آسیب برساند. بدفورد می گوید: وقتی چیزی در مایکروویو نیست و آن را روشن می کنید، دستگاه تمام انرژی را جذب می کند. من یک بار به طور تصادفی این کار را انجام دادم و تقریباً 10 ثانیه بعد مایکروویو ناپدید شد!

6- حد وزن را رعایت نکنید

آیا تا به حال می دانستید که اجاق مایکروویو شما محدودیت وزنی دارد؟ و ما نمی دانستیم. اما مطمئن باش بردلی کیز، مدیر بازاریابی PatchMD گفت: “بسیاری از غذاها و ظروف زیر وزن یک مایکروویو استاندارد هستند.” به همین دلیل ما هرگز به محدودیت وزن در مایکروویو توجه نمی کنیم. با این حال، مراقب ظروف سنگین تر و غذاهای منجمد سنگین تر باشید.

7- در کنار آن جای خالی نگذارید

کسانی که همه چیز را روی پیشخوان می گذارند، به شما بستگی دارد. اگر مایکروفر را خیلی نزدیک به کابینت یا دیوار قرار دهید، جریان هوا در کنار دستگاه را محدود می کند و دستگاه بیش از حد گرم می شود و به مرور زمان خاموش می شود.

  "حکمت یک جمله" پایگاه خبری افکارنیوز

این شامل پرهیز از قرار دادن اشیا در مایکروویو است. به همین ترتیب، آن را در کنار اجاق گاز یا منبع حرارتی دیگر قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید