7 نکته برای کاربرد علم

422672 872 خبر مرکزی

فرادید| دانش یک چیز است، اما تمرین چیز دیگری است. دانستن اینکه چه چیزی برای ما کار می کند بخش ساده است. اگر می دانید که ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل سلامت شما را تضمین می کند، این دانش است، اما فایده چندانی ندارد مگر اینکه همراه با خرد، تعهد، اعتماد به نفس، عمل و مسئولیت باشد.

به گزارش فراد؛ شما بهترین مکان برای شروع هستید. تنها راه برای درک پتانسیل خود استفاده از داده هایی است که در مورد خود می دانید. در این مقاله 7 نکته برای تبدیل دانش به عمل را خواهید خواند.

1 تفکر خود را بیازمایید

دانش ابزار مفیدی است، اما نحوه به کارگیری موثر آن به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اگر دانشی که دارید برایتان مفید خواهد بود، ابتدا باید بتوانید آن را «تشخیص» کنید و سپس برای استفاده از آن «زمینه» بگذارید.

همانطور که اطلاعات ارزش محدودی دارد، خود دانش نیز گاهی می تواند مانع از محدود کردن شهود و قضاوت شما شود. مغز انسان پیشرفته قادر است او را از قضاوت صحیح و منطقی کردن رفتاری که عواقب مخربی دارد باز دارد. در طول دهه ها، مغز باورهایی را توسعه داده است که چنان در وجدان ما ریشه دوانده است که کاملاً ایمن و غیرقابل تردید می شوند.

روح (فرد آگاه) وابسته به وضعیت فعلی است، هدف آن حفظ این «چیزهای معین» است تا از دیدگاه ها و انتخاب های جدید اجتناب کند. روح از تغییر می ترسد، حتی از تغییر برای بهتر شدن، زیرا پناهگاه امن او بر «آشنایی» استوار است، هر چند ناتوان باشد.

2 ارزش خود را بدانید

در اعماق وجود شما می دانید چه چیزی برای شما بهترین است. اما چقدر برای خودت ارزش قائل هستی؟ هر چه بیشتر برای خود ارزش قائل شوید، اعمال شما بیشتر با آنچه می دانید به نفع شماست مطابقت خواهد داشت.

چه در محل کار و چه در سبک زندگی خود از تعادل خارج شده باشید، قطب نمای «ارزشمند» شما همان قطب نما است که اگر آن را رها کنید، شما را در تعادل قرار می دهد.

  توجه؛ درد بالای شکم را جدی بگیرید!

احساسات منفی بی ارزشی اغلب شما را از مراقبت از خود و سرمایه گذاری روی رفاه خود باز می دارد. اگر به اندازه کافی برای خود ارزش قائل باشید، می توانید خود را از قید این باورها رها کنید، انتخاب های بهتری داشته باشید و به جای فانتزی بر اساس دانش عمل کنید.

3 از یک مربی کمک بگیرید

نقش مربی این نیست که حال شما را بهتر کند. به شما کمک می کند بهتر ببینید. پیشرفت در فرآیند کمک گرفتن از یک مربی زمانی حاصل می شود که به ماهیت واقعی افکار خود پی ببرید، افکاری که ممکن است کاملاً غیرمنطقی و ناقص باشند. افکار مثبت و تصمیمات بالقوه اغلب نادیده گرفته می شوند زیرا فرضیات غیرمنطقی خود شما راه رسیدن به مسیرهای بهتر را مسدود می کنند.

نفس با آرامش آه می کشد: نیازی به تغییر، پذیرش حکمت پذیرفته شده و استفاده از فرصت، حتی برای حل یک مشکل مزمن نیست. این چیزا خیلی سخته در واقع، آنها غیرممکن هستند. با این افکار دقیقا همان جایی که هستید می مانید: گیر می کنید، اسیر افکار و استحکامات خودتان می شوید، باورهایی که فقط بهانه ای برای گرفتار شدن و اقدام نکردن هستند.

اما اگر باورهای شما درست نباشد یا دیگر کارساز نباشد، چه؟ اگر منظره ای بهتر از شما وجود داشته باشد چه؟ شما باید این چرخه مزمن را که مانع از انجام کارهایی می شود که برای شما مفید است، متوقف کنید. باید گفت تلاش برای دیدن مدل موجود از منظری جدید مانند قلقلک دادن است.

نقش مربی تحول این است که حرکات غیر ارادی و منفی افکار شما را مختل کند، به شکستن چرخه ای که مانع تحول شما می شود کمک کند و دانش شما را به کار گیرد.

هیچ کاری نمی توانم در مورد آن انجام دهم.
چرا که نه؟
خب چون…
آیا فکر می کنید حق با شماست؟
البته درست است.
به چه دلیلی فکر می کنید؟
(تاخیر انداختن)

توقف این گفتگو دریچه ای از نور است که می تواند به موفقیت منجر شود، به این معنا که «امنیت» فرد زیر سؤال می رود و نگاه جدید به «فرصت و احتمال» تبدیل می شود.

  سپاهان ستاره سابق پرسپولیس نمی شود

فقط با قطع کردن می توان الگوهای فکری قدیمی را شکست، مانع را برداشت و در را باز کرد. “بله چرا که نه؟” به جای نه گفتن، حداقل می توانم تلاش کنم. بدتر از نبودن “چه چیزی را از دست بدهم؟” با این دیدگاه می توانید فلج و تعلل را هدف قرار دهید و با خود توانمندسازی، تعهد و تبدیل دانش به اقدام مثبت پیش بروید. در عرض چند هفته، با کمک یک مربی به عنوان یک شریک فکری، راه را برای تغییرات بزرگ در زندگی خود هموار خواهید کرد.

4 تاخیر را کنار بگذارید

موتور تاخیری ترس از ناشناخته ه- محرک دیگر باید کنترل شود این به ویژه در مورد کنترل آینده، از جمله احساسات و اعمال دیگران است. به تعویق انداختن تصمیمات بر اساس ناتوانی در پیش بینی یا کنترل آینده: هیچ چیز غیرمنطقی تر نیست!

عامل دیگر ترس از پشیمانی «اگر اشتباه کنم، فاجعه خواهد بود. “پس باید خودم را سرزنش کنم.” اساس این احساس مبتنی بر تجربه است و به دور باطل احساسات منفی وزن می‌افزاید:

انتظار ← ناامیدی ← قضاوت ← خود محکوم کردن

راه حل: از خود بپرسید بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟ وارد ذهن، قلب و غرایز خود شوید و دست به کار شوید.

5 به خودتان اعتماد کنید

اگر هنوز به تصمیمی فکر می کنید که در گذشته نتیجه کاملی نداشته است، یک تکه کاغذ بردارید و خود را تشویق کنید که بنویسید تا روی تصمیمات سودمندی که تاکنون گرفته اید تمرکز کنید. این لیست احتمالا طولانی تر از راه حل کمتر موفقی است که فکر می کردید.

فرض کنید به دلیل متغیرهایی که کاملاً خارج از کنترل هستند، گاهی اوقات همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. اما اگر منصف باشید و بر اساس آگاهی خود به عملکرد گذشته خود نگاه کنید، ارزیابی قابل قبولی برای خود خواهید داشت. پس با خودتان بهتر باشید، برای دستاوردهای گذشته خود سپاسگزار باشید و به توانایی خود در به کار بردن دانش خود ایمان داشته باشید.

  مرگ یک قبیله آسانتر از مرگ آن شخص است

6 مهارت های مدیریت زمان خود را تقویت کنید

مدیریت زمان کاری خسته کننده، روزانه و تکراری است. ما فکر می کنیم برای دیگران است، نه برای خودمان. بدترین چیز این است که مدیریت زمان کنترل و محدود می کند. شما به فضایی نیاز دارید تا خود را به طور طبیعی و منحصر به فرد بیان کنید. از طرف دیگر، از به تعویق انداختن کارها برای 90 دقیقه متنفر هستید، اتفاقی می افتد و باید سریع کار کنید و احساس آمادگی نکنید. این یک وضعیت استرس زا است.

به این واقعیت فکر کنید که درک نیاز به انجام این وظایف مدیریتی خسته کننده و به تعویق انداختن آنها ممکن است مانند ابر سیاهی بر سر شما به نظر برسد و باعث شود از انجام کارهایی که دوست دارید لذت ببرید. در این صورت، آیا مدیریت زمان واقعاً کنترل می کند یا می تواند رهایی بخش باشد؟

7 با یک شریک مسئول کار کنید

مهم نیست مدیتیشن می‌کنید یا به باشگاه می‌روید، تعهد به سلامتی سخت‌تر است و متعهد ماندن بسیار سخت‌تر است. داشتن یک شریک مسئولیت پذیر انتخاب عاقلانه ای است که نباید فریب خورد. داشتن چنین فردی حتی می تواند احساس رقابت سالم را ایجاد کند. مهمتر از همه، به جلو بردن کارها و انجام کارها کمک می کند و نه تنها به اهداف رفاهی خود می رسید، بلکه عزت نفس خود را تقویت می کند و در نتیجه شانس موفقیت خود را در مراحل بعدی افزایش می دهد.

نتیجه

با آگاهی از دانش خود، خواه ناشی از تحصیل، کار یا تجربه زندگی باشد، در موقعیت بهتری برای به کارگیری آن خواهید بود.

شما می توانید از دانش خود نه تنها برای تصمیم گیری و اقدامات مطلق، بلکه برای ارزیابی احتمال نتایج استفاده کنید. وی با تکیه بر اعتماد به نفس حاصل از این آگاهی به این نتیجه رسید که علم و دانش توانمند، لذت بخش و ارزشمند است.

منبع: Lifehack

دیدگاهتان را بنویسید