7 دلیل برای اینکه دائما گرسنه باشید!

418794 767 خبر مرکزی

اگر دائماً گرسنه هستید، احتمالاً در طول روز کارهایی انجام می دهید که چنین احساسی در شما ایجاد می کند. احتمالاً کمتر می‌خوابید، زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و چیزهایی که شما را گرسنه نگه می‌دارد می‌گذرانید.

موارد زیر ممکن است دلایل گرسنگی کاذب شما باشد:

1- دیر بخوابید: اگر کمبود خواب دارید، هورمون های گرسنگی مانند گرلین با مشکل مواجه خواهند شد. وقتی این هورمون افزایش می یابد، احساس گرسنگی می کنید. و همچنین هورمون لپتین که به شما احساس سیری می دهد. همچنین به نظر می رسد کمبود خواب باعث افزایش میزان مواد شیمیایی در خون می شود که خوردن را لذت بخش تر می کند.

از 14 مرد و زن در حدود 20 سال، کسانی که به جای 7 ساعت و نیم فقط 4 ساعت می خوابیدند، نتوانستند در مقابل آنچه که محققان آن را میان وعده های جایزه ای بسیار خوشمزه، مانند کیک، آب نبات و چیپس، حتی آنهایی که 2 خوابیده بودند مقاومت کنند. ساعت ها. یک ساعت پیش غذای کامل خورده بودند. هدف خود را از امشب شروع کنید: 7 تا 9 ساعت خواب!

2. غذاهای کم مغذی بخورید: تقریباً همیشه آنقدر از زمانی که غذا نخورده اید نمی گذرد که معده شما از گرسنگی گریه می کند و تعجب می کنید که چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد.

محققان دانشگاه میسوری دریافته‌اند زنانی که صبحانه‌ای با پروتئین بالا مانند تخم‌مرغ می‌خورند، نسبت به زنانی که پروتئین کمتر یا بدون پروتئین مصرف می‌کنند، در هنگام صبح کمتر احساس گرسنگی می‌کنند و حتی کالری کمتری برای ناهار می‌خورند.

اکنون که در مورد حذف صبحانه صحبت می کنیم، سعی کنید این کار را نکنید. مطالعه دیگری که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در سال 2013 منتشر شد، نشان داد که خوردن تنقلات سالم، به ویژه آنهایی که پروتئین بالایی دارند، سیگنال‌های مغزی کنترل کننده انگیزه غذایی و رفتار غذایی مبتنی بر جایزه را در دختران جوان در مقایسه با همسالان خود که صبحانه نمی‌خورند، کاهش می‌دهد.

  گروگان گیری در عیلام; 3 کشته و 6 زخمی

آنجلا جین، متخصص تغذیه مریلند و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: «پروتئین می تواند از گرسنگی جلوگیری کند و با هر وعده غذایی احساس سیری را افزایش دهد.

3- فقط از غذاهای کم چرب یا بدون چربی استفاده کنید: چنین رژیمی لزوما برای شما بهتر نیست. برخی از این مواد حاوی قند بیشتری هستند، برخی دیگر حاوی نمک بیشتری هستند و بسیاری از آنها حتی واقعاً کالری کمی ندارند. شما حق دارید از ترنس و چربی های اشباع شده دوری کنید، اما می توانید یا باید در رژیم غذایی روزانه خود جایی برای کمی چربی های غیراشباع سالم برای قلب بگذارید.

زیرا مانند پروتئین و فیبر، این نوع چربی نیز می تواند احساس سیری را در شما ایجاد کند. سینتیا ساس، نویسنده کتاب Lose Weight Now می گوید: چربی دیرتر معده را خالی می کند و هورمون های سیری ترشح می کند.

با این حال، همه چربی ها کالری بالایی دارند، از جمله چربی های سالم موجود در روغن زیتون، آجیل، دانه ها و آووکادو. پس مقدار مناسب چربی بخورید. انجمن قلب آمریکا به بزرگسالان توصیه می کند که چربی را به 20 تا 35 درصد از کل کالری روزانه خود محدود کنند (یا 44 تا 78 گرم برای یک رژیم غذایی 2000 کالری).

4- به آب نیاز دارید: این سطح از گرسنگی می تواند به بدن شما پیام دهد که تشنه هستید. جین می گوید: «آب بنوشید و قبل از تهیه یک میان وعده از آشپزخانه صبر کنید. شاید گرسنگی کاذب شما از بین رفته باشد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2016 در مجله تغذیه و رژیم غذایی انسان منتشر شد، نوشیدن آب کافی نیز می تواند به کنترل اشتها و وزن شما کمک کند.

  تایید 274 مورد شهدای حافظ سلامت

محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign عادات غذایی بیش از 18000 نفر را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که اکثر افرادی که تا سه لیوان آب در روز می نوشند، 205 کالری در روز از دست می دهند. آنها همچنین مصرف چربی های اشباع، سدیم و کلسترول را کاهش می دهند.

5. شما هنوز نان سفید می خورید: حتماً توصیه به خوردن نان سبوس دار را شنیده اید: این نان ها حاوی فیبر هستند و بنابراین سیر کننده تر هستند. آنها حاوی مواد مغذی بیشتری هستند، بنابراین سالم تر هستند. آنها منبع خوبی از کربوهیدرات های پیچیده هستند – نوعی که هضم آن به زمان بیشتری نیاز دارد – بنابراین قند خون آهسته تر و پیوسته تر افزایش می یابد.

دانه های تصفیه شده موجود در نان سفیدی که اصرار دارید بخورید، و همچنین برنج سفید و غذاهایی که با شکر سفید و آرد درست شده اند، فیبر خود را از دست داده و سطح قند خون را افزایش داده اند. خیلی زود گرسنه میشی

مطالعه ای در سال 2014 دلیل دیگری برای ترک عادت نان سفید ارائه کرد: محققان عادات غذایی و وزن بیش از 9200 لاتین تبار را که در طی پنج سال از کالج فارغ التحصیل شده بودند، پیگیری کردند و به این نتیجه رسیدند. کسانی که فقط نان سفید می خورند بیشتر از کسانی که نان سبوس دار می خورند در معرض اضافه وزن و چاقی هستند.

6. فاصله بین وعده های غذایی طولانی است: جین می گوید 4 یا 5 ساعت بین وعده های غذایی تقریباً خوب است. اگر نزدیک ساعت 6 است، یک میان وعده بخورید: «به موقع غذا خوردن به شما این امکان را می دهد که علائم گرسنگی و سیری را بهتر بشناسید.

  افزایش تولید برق برای کاهش خاموشی در کشور

همچنین به بدن شما اجازه می دهد تا کربوهیدرات ها و پروتئین های پیچیده را به طور کامل جذب کند که می تواند به متابولیسم سالم کمک کند. فقط مطمئن شوید که رژیم غذایی شما با غذاهایی مانند سبوس، میوه ها و سبزیجات، محصولات لبنی و پروتئین بدون چربی متعادل باشد.

7- اینستاگرام شما پر از عکس غذا است: صفحات عکس های کیک تولدی که دوستت در اینستاگرامش گذاشته و دلت از گرسنگی می میرد را مرور می کنی.

دلیل برای این وجود دارد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2016 در مجله Brain and Perception منتشر شد، محققان می گویند زمانی که ما تصویر جذابی از غذا را در شبکه های اجتماعی می بینیم، مغز به بخشی از مغز ما حمله می کند که مربوط به طعم است. بنابراین حتی اگر گرسنه نباشیم، دوست داریم غذا بخوریم.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید