6 درد قفسه سینه که با حمله قلبی اشتباه می گیریم

449302 301 خبر مرکزی

هر دردی که در قفسه سینه احساس کنیم، نشانه حمله قلبی نیست. در ادامه با دلایلی که می تواند باعث درد در ناحیه قفسه سینه شود آشنا می شویم.

به گزارش دی هلث، اولین علامت حمله قلبی درد قفسه سینه است. هوشمندانه ترین کار این است که وقتی شما یا اطرافیانتان این درد را احساس کردید با 911 تماس بگیرید.

باید گفت که این بهترین کار است و در پایان این مقاله وقتی از دیگر علل درد قفسه سینه مطلع شدید، اگر در این شرایط قرار گرفتید، باز هم باید با اورژانس تماس بگیرید.

موارد ذکر شده در این مقاله می تواند باعث ایجاد درد قفسه سینه مانند سکته قلبی شود، اگر سابقه این بیماری ها را دارید، به احتمال زیاد درد شما ناشی از این دلایل است.

1. اسیدهای معده

اگر اسید معده شما وارد مری شود، باعث تحریک بافت مری (نزدیک قلب) می شود و ممکن است با درد شدید قفسه سینه همراه باشد.

2. زخم

اعصاب معده قوی و حساس هستند. اگر زخم معده در ناحیه معده داشته باشید، باعث درد قفسه سینه و گاهی حالت تهوع می شود.

3. مشکلات ریوی

مشکلات حاد ریوی منجر به سرفه خشک و شدید می شود که در این حالت باعث درد قفسه سینه می شود.

4. آسیب به عضلات مجاور

آسیب یا درد در عضلات مجاور، مانند درد در عضلات پشت قفسه سینه، می تواند باعث درد در این ناحیه شود.

5. فرورفتگی یا شکستگی دنده ها

ممکن است دنده ما در اثر تصادف له شده یا شکسته باشد. جالب اینجاست که این نقص در بدن با درد در ناحیه قفسه سینه ظاهر می شود.

  قتل با قمه دختران بوشهری در پارک

6. اضطراب شدید

هنگامی که در موقعیت اضطراب آور قرار می گیرید، مغز به دلیل احساس وحشتناکی که دریافت می کند، حساسیت اندام های بدن را افزایش می دهد و زمان واکنش به اعمال را کاهش می دهد. در عین حال، پمپاژ خون از قلب به اندام ها افزایش می یابد و ممکن است در قفسه سینه احساس درد کنیم که به دلیل وضعیت پمپاژ غیر طبیعی قلب است.

دیدگاهتان را بنویسید