6 خودروساز و 30 کشور تولید خودروهای بنزینی را متوقف می کنند

فورد، جنرال موتورز، مرسدس بنز توافق کرده اند تا سال 2040 آلایندگی را به صفر برسانند و تویوتا، فولکس واگن و نیسان رنو از پیوستن به آن خودداری کنند.

6 خودروساز و 30 کشور تولید خودروهای بنزینی را متوقف می کنند

بر اساس گزارش ها شما عالی هستید حداقل شش خودروساز بزرگ – از جمله فورد، مرسدس بنز، جنرال موتورز و ولوو – و 30 دولت ملی به درخواست برای برگزاری کنفرانس بین المللی آب و هوا در گلاسکو تا سال 2035 در بازارهای پیشرو پاسخ مثبت داده اند. تا سال 2040، جهان فروش خودروهای جدید بنزینی و دیزلی را متوقف خواهد کرد.

اما برخی از بزرگترین خودروسازان جهان مانند تویوتا، گروه فولکس واگن و اتحاد رنو-نیسان از انجام این تعهد خودداری کرده اند. اما کسانی که منصرف شده اند هیچ تکلیف قانونی ندارند. نمایندگان دولت های ایالات متحده، چین و ژاپن که بزرگترین بازارهای خودروی جهان هستند نیز از امضای این طومار اجتناب می کنند.

مارگو اوگ مارگو اوگه یک مقام ارشد سابق کیفیت هوای آمریکا گفت: اکنون که بازیگران کلیدی به این تعهدات عمل کرده اند، وظیفه ماست که به آنها عمل کنیم. اینکه خودروسازان این درخواست را پذیرفته اند به این معناست که اعضای هیئت مدیره آنها پذیرفته اند که آینده خودروها برقی است.

اما واقعیت این است که خودروسازانی که این طومار را امضا کردند، تنها یک چهارم فروش جهانی در سال 2019 داشتند.

30 کشوری که این طومار را امضا کرده و به آن متعهد شده اند عبارتند از: انگلستان، کانادا، هند، هلند، نروژ، لهستان و سوئد. امضای هند در میان این کشورها می تواند بسیار مهم باشد زیرا این کشور چهارمین بازار بزرگ خودرو در جهان است و در گذشته هیچ تعهدی برای حذف آلاینده ها نداشته است. کشورهای دیگری که برای اولین بار وارد خودروهای بدون آلایندگی شده اند عبارتند از ترکیه، کرواسی، غنا و رواندا.

  قیمت جهانی طلا امروز 14001/03/02

اگرچه خود ایالات متحده به چنین تعهدی عمل نکرده است، اما چندین ایالت به طور جداگانه امضا کرده اند، از جمله کالیفرنیا، نیویورک و واشنگتن. گاوین نوسام گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا سال گذشته یک فرمان دولتی را امضا کرد که بر اساس آن تا سال 2035 تنها 20 خودروی بدون آلایندگی مجاز به فروش خواهند بود. اما قانونگذاران و قانونگذاران قوانینی در این زمینه تصویب نکرده اند. کیتی هوکل کیتی هوچول فرماندار نیویورک امسال نیز اقدامی مشابه برای ایالت نیویورک انجام داد.

منبع: نیویورک تایمز

دیدگاهتان را بنویسید