6 اشتباه رایج در پخت ماکارونی که مرتکب می شویم

پاستا مربوط به ایتالیا است، در حالی که رشته فرنگی آسیایی است. اما هر دو با یک فرمول مشترک برای ترکیب آب و تخم مرغ با آرد و نشاسته درست می شوند و همانطور که می دانید هر دو خوشمزه هستند.

چه بشقاب اسپاگتی و پیراشکی یا رشته فرنگی کره ای، تنوع زیادی در تهیه پاستا وجود دارد. اما به هر حال برای هر قله سوراخی وجود دارد. به همین دلیل است که دانستن برخی از اشتباهات رایج هنگام پخت ماکارونی و اجتناب از آنها مفید است.

روغن را به کاسه آب اضافه کنید: آیا این ضرب المثل مانند آب و روغن را شنیده اید؟ این ممکن است اشتباه شما در پختن پاستا باشد. اگر روغن را به آب در حال جوش اضافه کنید، روی سطح می ماند و ماکارونی اصلا آن را جذب نمی کند.

نمک به آب اضافه نکنید: اینکه آیا باید به آب پاستا نمک اضافه کنیم یا نه، همیشه موضوع بحث بوده است. اما اگر به پاستا به عنوان یک غذای با طعم قوی نگاه کنیم، پاسخ روشن است: به آب ماکارونی نمک اضافه کنید، زیرا آب ماکارونی باید شور باشد.

با اضافه کردن نمک به آب، پاستا در حین پخت آن را می بلعد. نتیجه یک طعم یکنواخت است که می تواند ظرف نهایی را از خوب به عالی تغییر دهد. اگر نمی خواهید نمک زیادی مصرف کنید، به ازای هر گالن آب (حدود 3 لیتر) 2 تا 4 قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید.

پاستا یا رشته فرنگی را خرد کنید: قطعا شکستن رب باعث می شود راحت تر در قابلمه قرار گیرد. اما شخصیت خمیر را نیز از بین می برد. به جای هم زدن پاستا، فقط آن را در قابلمه بریزید، صبر کنید تا نرم شود و بقیه را در آب خیس کنید.

  صحنه دیدنی یک عقاب چشمک زن

پاستاهای بلند مانند اسپاگتی، عکس و لینگوین برای سس‌های سبک‌تر و نرم‌تر ایده‌آل هستند، بنابراین شکل آن‌ها اشتباه نیست. علاوه بر طعم بهتر، وقتی پاستا را در بشقاب قرار می دهید ظاهر بهتری دارد. ماکارونی کامل نشکن به شما امکان می دهد آن را درست مانند رستوران های گران قیمت شکل دهید.

خمیر تهیه شده را فقط از آرد گندم بشویید: اگر از ماکارونی غلات کامل استفاده می کنید، شستن و شستن آنها پس از پختن به چند دلیل یک فاجعه است: اول اینکه آب ارزشمند ماکارونی را از دست می دهید.

دوم اینکه شما ناخواسته اجازه می دهید رب بچسبد. در عوض اجازه دهید ماکارونی با سس بپزد، سپس آن را با چنگال در تابه بریزید. به این ترتیب ماکارونی دارید که خوب پخته شده است.

استفاده از ظرف نامناسب: پاستا را همانطور که در بشقاب نگهداری می کنند در قابلمه نیز می توان نگهداری کرد. پس اگر از قابلمه کوچک استفاده می کنید بهتر است ماکارونی کمتری در آن بریزید یا قابلمه بزرگتر بخرید! چقدر بزرگ؟

بستگی به این دارد که چقدر آب در قابلمه بریزید یا رب چقدر جا بیفتد. خوبیش اینه که برای هر 500 گرم پاستا باید 4 تا 6 لیتر آب بریزید. علاوه بر این، رب باید فضای کافی برای حرکت در آب داشته باشد.

صرف نظر از شکل خمیر: در طول قرن ها، نودل آسیایی و پاستا ایتالیایی اشکال مختلفی به خود گرفته اند. تخمین زده می شود که بیش از 200 نوع پاستا وجود دارد. به طور کلی پاستاهای نازک و بلندتر بهتر است برای سس های نرم و سبک استفاده شوند.

  رئیس پارلمان آلمان وارد اوکراین شد

پاستاهای ضخیم تر مانند ریگاتونی (ماکارونی در لوله) و فسیل بهتر است با سس های غلیظ تر ترکیب شوند. زیرا بافت به آنها اجازه می دهد در سس فرو رفته و روی آن بمانند. ماکارونی کوچکتر نیز برای استفاده در سوپ مناسب است.

منبع: Thespruceeats

مترجم: شقایق عرفی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید