6 ادویه که قند خون را تنظیم می کند

بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 نیاز به نظارت مکرر بر سطح قند خون و مصرف مداوم دارو دارند، اما علاوه بر سبک زندگی سالم، نشان داده شده است که برخی ادویه ها می توانند در درمان یا کنترل قند خون در افراد دیابتی مفید باشند. لیستی از ادویه های دیابتی در زیر آمده است:

ریحان: ریحان سرشار از فلاونوئیدها است و مصرف آن با گوجه فرنگی، روغن زیتون و سرکه به کنترل فشار خون کمک می کند.

بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در مجله آمریکایی تحقیقات پزشکی منتشر شد، فشار خون بالا یک نگرانی عمده برای دیابت نوع 2 است. از هر سه نفر مبتلا به دیابت، دو نفر فشار خون بالا نیز دارند.

دارچین: دارچین یک آنتی اکسیدان است و مطالعات نشان می دهد که مصرف آن باعث بهبود حساسیت به انسولین و کاهش قند خون ناشتا می شود. آنتی اکسیدان های موجود در دارچین به جلوگیری از آسیب آهسته سلولی کمک می کند.

پودر سیر: طبق مطالعه ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، مصرف سیر با کاهش فشار خون و کاهش قند خون مرتبط است. البته مصرف سیر می تواند منجر به برخی تداخلات دارویی شود، بنابراین قبل از افزودن آن به رژیم غذایی خود حتما با پزشک خود مشورت کنید.

رزماری: این بهترین آنتی اکسیدان است، به خصوص اگر با فلفل، حبوبات یا کلم ترکیب شود. رزماری خواص ضد التهابی دارد و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد و از سندرم متابولیک جلوگیری می کند.

  آیا پروتئین های گیاهی باکتری ها را از بین می برند؟

میخکمیخک سرشار از آنتی اکسیدان های آنتوسیانین و کورستین و همچنین یک ماده فعال به نام اوژنول است و منبع عالی منیزیم و منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین های C و K، فیبر، کلسیم و منیزیم است.

همچنین یک ضد عفونی کننده طبیعی، ضد التهاب و ضد درد است. محققان نشان داده اند که مصرف 1 تا 3 گرم میخک در روز برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 برای کنترل بهتر سطح قند، کلسترول بد و کلسترول کل و همچنین کاهش تری گلیسیرید خون مفید است.

زردچوبه: این ادویه حاوی کورکومین است که یک ترکیب فعال با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و جریان خون را بهبود می بخشد.

زردچوبه عملکرد انسولین را بهبود می بخشد و همچنین در متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها نقش دارد. کورکومین موجود در زردچوبه رسوب پلاک های چربی را در دیواره داخلی رگ ها کاهش می دهد، از انسداد جلوگیری می کند و جریان خون را تقویت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید