5000 میلیارد ریال در بخش های تولیدی، اشتغال و کارآفرینی پرداخت می شود.

امضای تفاهم نامه بین بانک گردشگری و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛

قرارداد نمایندگی برای اعطای تسهیلات اعتباری موضوع بند (الف) تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 کل کشور بین بانک گردشگری به عنوان بانک فعال و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز چهارشنبه بین مقامات ارشد کشور منعقد شد. دو طرف در بانک گردشگری شد.

5000 میلیارد ریال در بخش های تولیدی، اشتغال و کارآفرینی پرداخت می شود.

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری با احتساب بانک گردشگری، در مجموع 5000 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد و توسعه، تولید، اشتغال و کارآفرینی مبتنی بر طرح های گردشگری متقاضیان ارائه شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پرداخت خواهد شد.
مدت این قرارداد یکساله می باشد که با توافق طرفین طبق شرایط و ضوابط قابل تمدید می باشد.
مدیرعامل بانک گردشگری در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: این بانک با توجه به رسالتی که در 11 سال گذشته برعهده دارد، همواره در حمایت از صنعت گردشگری پیشگام بوده و همکاری خوبی با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد.
مرتضی کامی افزود: بانک گردشگری تاکنون 100 مرکز بزرگ گردشگری را از محل منابع داخلی و همچنین تفاهم نامه هایی با صندوق توسعه ملی تامین کرده است. اکنون با انعقاد قرارداد با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تکمیل و توسعه مراکز گردشگری را با استفاده از توانمندی های بانک تامین می کند.
وی افزود: اعضای هیات مدیره بانک گردشگری و تیم اجرایی این بانک آمادگی اجرای سیاست های دولت در حوزه گردشگری را دارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این مراسم گفت: با امضای قرارداد امروز مبلغ 2000 میلیارد ریال توسط وزارت گردشگری به عنوان بانک عملیاتی تامین می شود. بانک معادل یک و نیم برابر مبلغ مذکور را به عنوان سهم به رقم مذکور اضافه می کند تا در زمینه تسهیلات رونق گردشگری پرداخت شود.
سعید احدی افزود: 40 درصد از کل تسهیلات معادل صنایع دستی و 60 درصد طرح های گردشگری با رویکرد نیمه تمام بیش از 70 درصد پرداخت می شود و در نتیجه اشتغالزایی برای کشور ایجاد می شود. پیش بینی می کنیم با قراردادهایی که وزارت میراث فرهنگی با بانک های موجود دارد حدود 40 هزار شغل جدید در مناطق مختلف کشور ایجاد کند.
وی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانک گردشگری را به عنوان بانک فعال انتخاب کرد، زیرا این بانک بیش از یک دهه است که همواره بیشترین حمایت را از صنعت گردشگری در داخل و خارج از کشور داشته است.

  راه هایی برای ماندگاری آرایش در گرما

دیدگاهتان را بنویسید