5 ویژگی خاص ویندوز 11

چندی پیش ویندوز 11، آخرین نسخه از سیستم عامل محبوب مایکروسافت منتشر شد. به نظر می رسد آخرین نسخه ویندوز دارای ویژگی های فوق العاده ای است که آن را بسیار جذاب کرده است.

پس از مدت ها انتظار، مایکروسافت نسخه جدیدی از سیستم عامل ویندوز را معرفی کرد. نسخه جدید ویندوز که ویندوز 11 نام دارد، یک به روز رسانی بزرگ است که امکانات ویژه بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند یکی از هیجان انگیزترین سیستم عامل های تاریخ نرم افزار را اجرا کنند.

با این حال، ویندوز 11 به دلیل ویژگی های پیشرفته تر، نمی تواند روی تعداد قابل توجهی از رایانه های قدیمی اجرا شود. اگرچه راه‌حل‌هایی برای این مشکل وجود دارد، اما اگر رایانه کمتر مدرنی دارید، بهتر است نصب ویندوز 11 را روی آن فراموش کنید.

با این حال، بسیاری از کاربران هستند که کامپیوترهای جدیدتر و قدرتمندتری دارند که قابلیت نصب ویندوز 11 را بر روی خود دارند. به همین منظور 5 ویژگی خاص ویندوز 11 که در نسخه های قبلی دیده نشده است را ارائه خواهیم کرد.

مدیریت دسکتاپ آسان و راحت

افرادی که از چندین صفحه نمایش برای کنترل عملکرد سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند، به چندین صفحه دسکتاپ روی سیستم عامل خود نیاز دارند. مدیریت همزمان این چندین صفحه روی دسکتاپ در ویندوز 10 راحت به نظر می رسید، اما به لطف به روز رسانی گسترده ویندوز 11 اکنون آسان تر از همیشه شده است.

ویژگی خاصی که در ویندوز 11 اهمیت بیشتری پیدا کرده این است که مایکروسافت قابلیت مدیریت دسکتاپ های مجازی را اضافه کرده است تا کاربرانی که به چندین دسکتاپ نیاز دارند نگران استفاده از آنها نباشند. اگرچه این ویژگی در ویندوز 10 نیز دیده می شد، اما در ویندوز 11 نسبت به قبل مدرن تر و جذاب تر شده و به راحتی قابل دسترسی است.

  کشف جدید محققان برای درمان نارسایی کلیه

از منوی استارت به فایل ها دسترسی پیدا کنید.

منوی استارت جذابیت جالبی بود که برای اولین بار در ویندوز 8 ظاهر شد. مایکروسافت آن را در ویندوز 10 پویاتر کرد و اکنون در ویندوز 11 مدرن تر و کاربردی تر به نظر می رسد.

یکی از ویژگی های جذابی که مایکروسافت به این منو در ویندوز 11 اضافه کرده است دسترسی به فایل ها و برنامه های مروری است که اخیرا استفاده کرده اید. بنابراین منوی استارت در ویندوز 11 به شما امکان دسترسی مستقیم به پوشه فایل و البته تاریخچه عملکرد برنامه های کاربردی سیستم عاملی که برای شما مهم هستند را می دهد. منوی استارت در ویندوز 11 واقعا پویاتر از همیشه به نظر می رسد.

 ویندوز 11

آمارهای جالب از مصرف باتری

باتری لپ تاپ های ویندوزی یکی از مهم ترین اجزای آنهاست. بسیاری از کاربران بر این باورند که به دلیل عدم پایداری ویندوز، مصرف باتری این محصولات بیشتر از مدل های تولید شده توسط اپل است. اگرچه شواهد متناقضی برای این ادعا وجود دارد، اما واقعیت این است که ویندوز 11 می تواند عملکرد باتری یک لپ تاپ ویندوزی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

یکی از جالب ترین تغییرات در باتری سیستم های مبتنی بر ویندوز 11، آمار جذاب مصرف باتری است. برای بررسی این آمار باید به تب System and Power and Battery بروید و سپس به تب Battery Usage بروید.

ظاهر مدرن تر

از زمان عرضه ویندوز 8، سیستم عامل ویندوز از یک زبان طراحی مدرن و جذاب استفاده می کند. این زبان در ویندوز 10 نیز استفاده می شود و اکنون تا حدودی در ویندوز 11 نیز دیده می شود. البته باید اذعان داشت که ظاهر سیستم عامل ویندوز در ویندوز 11 بسیار تغییر کرده و اکنون به یک عامل بسیار مدرن تبدیل شده است. سیستمی که فرصت های بسیار جذابی دارد. بنابراین می توان ظاهر متفاوت و مدرن تر ویندوز 11 را یکی از جذاب ترین ویژگی های آن دانست.

  هواشناسی ایران امروز 28/03/1401

نرم افزار کار برای اندروید

شاید راه اندازی نرم افزار اندروید روی ویندوز 11 را باید جذاب ترین ویژگی نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت دانست. مایکروسافت این موضوع را برای اولین بار در روز معرفی ویندوز 11 تایید کرد و به همین دلیل به شدت مورد تحسین طرفداران ویندوز قرار گرفت.

اگرچه مایکروسافت تایید کرده است که این قابلیت به زودی به سیستم عامل ویندوز 11 اضافه خواهد شد، اما هنوز چنین ویژگی مهمی در این سیستم عامل دیده نمی شود؛ بنابراین اجرای نرم افزار اندروید روی ویندوز 11 زمان بیشتری می برد.اما این قابلیت بسیار کلیدی و جذاب به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید