5 فیلم در یک قدمی اسکار خارجی!

424169 180 خبر مرکزی

ایندی وایر فیلم هایی را معرفی کرد که بیشترین شانس را برای نامزدی در نامزدی نهایی جایزه اسکار بین المللی بهترین فیلم دارند.

اعضای اسکار 15 فیلم از همه بخش‌ها را در دور اول از 92 فیلم واجد شرایط برای بهترین فیلم بین‌المللی نامزد کردند.

و اکنون، در دور نهایی رای گیری برای آکادمی که از 27 ژانویه تا 1 فوریه برگزار می شود، تنها اعضایی که هر 15 فیلم را تماشا کرده اند می توانند برای انتخاب نامزدهای نهایی برای این بخش رای دهند.

در مقاله ای که توسط فیلمسازان ایندی وایر، آن تامپسون، اریک کوهن و دیوید ارلیش منتشر شده است، او شانس اصلی نامزدی بهترین فیلم بین المللی و منو بران توسط ریوسوکه هاماگوچی (ژاپن) را مورد بحث قرار می دهد. انیمیشن «فرار» ساخته «یوناس» پور راسموسن (دانمارک)، «دست خدا» به کارگردانی «پائولو سورنتینو» (ایتالیا)، «قهرمان» عسگر فرهادی (ایران) و «بدترین مرد جهان» به کارگردانی یواخیم تریر (نروژ) به عنوان 5 شانس برتر برای نامزدی در این بخش معرفی شده اند.

«ماشین منو» نامزد اسکار ژاپن اکنون شانس اصلی این فیلم محسوب می شود که توجه بسیاری از منتقدان سینمایی در ایالات متحده را به خود جلب کرد و بسیاری می توانند این فیلم را به فیلم تاریخی سال 2020 نسبت دهند که باید تکرار شود. این رقم، اما باید به خاطر داشته باشیم که اعضای رای دهنده آکادمی منتقد نیستند.

«قهرمان» نماینده سینمای ایران در اسکار 94 به عنوان چهارمین شانس نامزدی معرفی می شود و فرهادی و سینمای ایران این فرصت را خواهند داشت تا سومین «اسکار» خارجی را به نام خود ثبت کنند.

  هاوال H6S; شاسی بلندهای اسپرت و جذاب چینی

فیلم فرهادی از 7 ژانویه به صورت محدود در سینماهای آمریکا و از 21 ژانویه در سینماهای عمومی و همچنین در سامانه نمایش آنلاین آمازون اکران می شود.

«لوانا: بوفالو در کلاس» (بوتان)، «من مرد تو هستم» (آلمان)، «کوپه 6» (فنلاند)، «دعا برای ربوده شده» (مکزیک) و «آزادی بزرگ» (اتریش) فرصت‌ها از برنده شدن نامزدی اسکار

نامزدهای نهایی اسکار 2022 در 8 فوریه 2022 و اسکار در 27 مارس 2022 (7 آوریل) برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید