5 غذای خوشمزه برای داشتن پوستی زیبا

438771 595 خبر مرکزی

از آنجایی که تغذیه برای سلامتی مهم است، رژیم غذایی ناسالم می تواند به متابولیسم شما آسیب برساند، وزن شما را افزایش دهد و حتی به اندام هایی مانند قلب و کبد شما آسیب برساند.

به گفته متخصصان تغذیه، آنچه می خورید می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت و پیری پوست شما تأثیر بگذارد. در این مقاله به بررسی پنج مورد از بهترین مواد غذایی برای حفظ سلامت پوست می پردازیم.

1 عدد مهره

گردو دارای خواص زیادی است که آن را به غذایی عالی برای سلامت پوست تبدیل می کند. گردو منبع خوبی از اسیدهای چرب ضروری است، چربی هایی که بدن قادر به تولید آنها نیست.

در واقع گردو نسبت به سایر مغزها از نظر اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 غنی تر است. علاوه بر این، گردو حاوی مواد مغذی دیگری است که پوست شما برای عملکرد صحیح و سالم بودن به آنها نیاز دارد. 28 گرم گردو حاوی 8 درصد روی است. مصرف روی برای بهبود زخم و مبارزه با باکتری ها و التهاب ضروری است.

2. تخمه آفتابگردان

به طور کلی آجیل و دانه ها منابع خوبی از مواد مغذی هستند که پوست را تقویت می کنند. تخمه آفتابگردان نمونه بسیار خوبی است که ۲۸ گرم آن ۴۹ درصد نیاز شما به ویتامین E، ۴۱ درصد سلنیوم، ۱۴ درصد روی و ۵.۵ گرم پروتئین را تامین می کند.

3. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی منبع عالی ویتامین C است و حاوی تمام کاروتنوئیدهای اصلی از جمله لیکوپن است. بتاکاروتن، لوتئین و لیکوپن از پوست شما در برابر آسیب های خورشید محافظت می کنند و همچنین در جلوگیری از چین و چروک موثر هستند. از آنجایی که گوجه فرنگی سرشار از کاروتنوئید است، یک غذای عالی برای سلامت پوست است.

  چرا عشق پنهانی کودکان را جدی بگیریم؟

4. چای سبز

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است و می تواند از پوست شما در برابر آسیب های خورشید محافظت کند. یک مطالعه 12 هفته ای روی 60 زن نشان داد که نوشیدن روزانه چای سبز می تواند قرمزی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید را تا 25 درصد کاهش دهد. چای سبز همچنین رطوبت، زبری، ضخامت و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.

5. شکلات تلخ

در یک مطالعه، پس از مصرف روزانه پودر کاکائو غنی از آنتی اکسیدان به مدت 6 تا 12 هفته، پوست آنها سفت تر و هیدراته تر شد.

علاوه بر این، حساسیت پوست شرکت‌کنندگان افزایش یافت، افرادی که پوسته پوسته شدند کاهش یافت، پوست شرکت‌کنندگان نسبت به آفتاب سوختگی کمتر حساس شد و جریان خون در پوست آنها بهبود یافت و مواد مغذی بیشتری برای پوست فراهم کرد.

بسیاری از مطالعات در مورد اثرات مصرف کاکائو بر روی پوست نتایج مشابهی از جمله بهبود ظاهر پوست و کاهش چین و چروک را نشان داده اند. سعی کنید شکلات تلخ 70% را انتخاب کنید تا فواید آن را به حداکثر برسانید و قند را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید