5 غذایی که شما را پیر می کند

414673 559 خبر مرکزی

محققان می گویند آنچه می خورید به معنای واقعی کلمه روی صورت شما ظاهر می شود. برخی از غذاهای محبوب و خوشمزه با تغییر التهاب و میکروبیوم روده باعث پیری صورت می شوند.

اگرچه مصرف غذاهای مضر و خوش طعم در ابتدا باعث ایجاد احساس شادی و رضایت در انسان می شود، اما نتایج این غذاها همیشه خوشایند نبوده و در صورت افراط می تواند تهدیدی جدی برای سلامتی باشد. به خصوص پوست آینه عادات غذایی است. پس برای داشتن پوستی شاد و جوان باید برخی مواد غذایی را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

این غذاها عبارتند از:

نان سفید: اکثر نان های سفید حاوی شکر تصفیه شده هستند. قند و شکر خاصیت ارتجاعی پوست را کاهش داده و باعث افتادگی پوست می شود. نان سفید و شیرینی ها را به حداقل برسانید تا از پوست خود محافظت کنید.

پنیر: مطالعات نشان می دهد که مصرف لبنیات پرچرب، به ویژه پنیر، می تواند منافذ پوست را مسدود کند و حتی باعث آکنه در بزرگسالان شود. مطالعات دیگر نشان می دهد که هورمون های مورد استفاده در دامپروری از طریق لبنیات و فرآورده های حیوانی وارد بدن شده و با بر هم زدن تعادل هورمونی، سلامت پوست را به خطر می اندازد. این بدان معنا نیست که باید پنیر را کاملا حذف کنید، بلکه بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که کاملا ارگانیک هستند.

بستنی: بستنی حاوی قند و محصولات لبنی است که هر دو در التهاب پوست نقش دارند.

شیرین کننده های مصنوعی: همانطور که گفته شد، شیرین کننده های مصنوعی باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می شوند. از طرفی با تغییر میکروبیوم روده، التهاب پوست را افزایش داده و باعث پیری زودرس می شوند.

  افتتاح دژ نظامی 2700 ساله در خراسان شمالی

سوسیس و کالباس: یکی از مهمترین مواد مغذی در پیری زودرس محصولات فرآوری شده است. آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC)، به اصطلاح دست راست سازمان بهداشت جهانی در زمینه تحقیقات، گوشت فرآوری شده را ماده ای می داند که تحت فرآیندهایی مانند نمک زدن، دود کردن، تخمیر و سایر روش های طعم دهنده مشابه قرار می گیرد. بیکن، سوسیس، هات داگ، کنسرو گوشت و ماهی و ماهی دودی نمونه هایی هستند. برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی از نیتریت سدیم برای فرآوری گوشت برای بهبود رنگ، طعم و ماندگاری آن استفاده می کنند.

غذاهای فرآوری شده معمولا حاوی روغن های هیدروژنه، امولسیفایرها (مواد چرب برای مخلوط کردن مایعات)، طعم دهنده های شیمیایی، مواد نگهدارنده و کیک های حاوی فروکتوز بالا هستند. این مواد سرشار از سدیم هستند که تولید کلاژن را مختل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید