5 دلیل برای خوردن بیشتر کاکائو!

همه ما از مضرات کاکائو بر بدن می دانیم، مانند پوسیدگی دندان تا چاقی. اما آیا از فواید ارزشمند آن نیز آگاه هستیم؟

قبل از هر چیز خوب است بدانید که کاکائو یک آنتی اکسیدان قوی و عامل ضد التهابی است. اگر تا به حال فقط در مورد مضرات کاکائو مطالعه کرده باشید و هر بار که دسر کاکائویی سفارش دهید، درد و جوانی را احساس خواهید کرد.

1 مفید برای سلامت قلب: خوردن حدود 1 قاشق مرباخوری کاکائو در روز به افزایش جریان خون و تکثیر گلبول های سفید خون کمک می کند. کاکائو تلخ به دلیل خلوص بالایی که دارد در بدن بهتر عمل می کند و همچنین به سلامت رگ های خونی کمک می کند.

به یاد داشته باشید که افراط در همه امور سلامت ما را به خطر می اندازد. مصرف زیاد کاکائو خطر حمله قلبی و افزایش کلسترول خون را افزایش می دهد.

2. افزایش هوش: خواص ضد التهابی کاکائو باعث می شود مغز ما احساس آرامش کند و تولید اندورفین در مغز افزایش می یابد. در نتیجه این فرآیند، قدرت حافظه مغز، توانایی حل مسائل و سرعت واکنش اعمال افزایش می یابد.

3. ضد آفتاب طبیعی: خوردن کاکائو یک ضد آفتاب طبیعی برای بدن فراهم می کند که از ما در برابر اثرات منفی نور خورشید محافظت می کند.

4- ترک های پوست را بهبود می بخشد: کاکائو به دلیل خواص آنتی اکسیدانی مفیدی که دارد می تواند در رفع ترک های پوست موثر باشد.

5- استرس را کاهش می دهد: کاکائو در بدن باعث کاهش ترشح هورمون های کورتیزول و اپی نفرین می شود که باعث آرامش بیشتر در موقعیت های استرس زا می شود.

  آیا نوبت چهارم واکسن کراون اجباری است؟!

منبع: تست خانه
خبر: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید