5 استراتژی جالب برای کار از راه دور بدون استرس

فرادید| بررسی استرس کار از راه دور در سال 2020 نشان می دهد که حدود یک سوم از دورکارها از استرس رنج می برند. در واقع آن‌ها آنقدر استرس دارند که همیشه در فرسودگی شغلی یا نزدیک به فرسودگی هستند.

این وضعیت نگران‌کننده‌ای است، زیرا فرسودگی شغلی پیامدهای گسترده‌ای از رهایی گرفته تا ناامیدی دارد و با اوج‌گیری استعفای بزرگ (روند اقتصادی فعلی که در ایالات متحده در سال 2021 آغاز شد)، کارفرمایان دیگر نمی‌توانند مهارت‌ها یا مشارکت را محدود کنند. اعضای با استعداد

به گزارش فراد؛ البته کار در فضای مجازی به گونه ای است که الزاما باری بر دوش فرد نیست و اعتیادآور نمی شود. این مهم است که بدانیم چگونه بین نیازهای کار و خانواده تعادل برقرار کنیم.

فرقی نمی کند که از راه دور کار می کنید یا کار از راه دور انتخاب شماست، لازم نیست فشار عوامل استرس زا غیر ضروری و غیر منطقی را تحمل کنید. در این مقاله شما را با 5 راهکار خلاقانه آشنا می کنیم که امیدواریم با استفاده از آن ها استرس کار خود را از راه دور کاهش دهید.

برای همه اعضای خانواده مرزهای تکنولوژیکی تعیین کنید

وقتی کار شما مجازی است، بدون شک باید زمان زیادی را جلوی صفحه کامپیوتر خود بگذرانید. اگر فرزندی داشته باشید، به دلیل شیوع بیماری همه گیر، قطعا زمان زیادی را صرف مطالعه با لپ تاپ یا تبلت می کند. در نتیجه، باید برای همه اعضای خانواده برنامه ریزی کنید که در این زمان از فناوری و دستگاه های دیجیتال دست بکشند.

به عنوان مثال، میز ناهارخوری را به مکانی تبدیل کنید که هیچ کس حق استفاده از فناوری را نداشته باشد، یا عصری را صرف شارژ کردن تلفن و شارژ مجدد روحیه خود به دور از فناوری، خواندن کتاب، ورزش یا استراحت کنید.

  غذاهای مناسب برای کاهش فشار خون

به یاد داشته باشید که نوجوانان به طور طبیعی علاقه زیادی به این قوانین ندارند. به همین دلیل، ارائه یک تلفن دارای معلولیت به شما به عنوان والدین این امکان را می دهد که کنترل کنید. به عنوان مثال، برخی از این گوشی ها به شبکه های اجتماعی یا اینترنت دسترسی ندارند. این یک اقدام پیشگیرانه است که استرس کودک شما را با استفاده از تلفن همراه در شبانه روز کاهش می دهد.

در ساعات غیر اداری به پیام های تجاری پاسخ ندهید

فرض کنید ساعت 10:30 است و با یک کتاب به رختخواب می روید و پیامی را در تلفن همراه خود می شنوید. رئیس شما در مورد یک کار از شما سوال می پرسد. اضطراب شما شروع می شود و سردرد دارید. بهتر است بلافاصله به پیام پاسخ دهید (حتی اگر استرس دارید) یا پاسخ پیام را به صبح موکول کنید؟

متأسفانه، فرهنگ «همیشه آنلاین» ما این باور را تقویت می‌کند که پاسخ ندادن به پیام‌های متنی، ایمیل‌ها، پیام‌های مستقیم و تماس‌های تلفنی بی‌ادب است، و در نتیجه ما با شریک خود چت می‌کنیم زیرا به پیام‌های کاری پاسخ نمی‌دهیم و در عوض با آنها بازی می‌کنیم. بچه ی ما. یا فقط در ساعات غیر اداری به حریم خصوصی خود احترام بگذارید.

مقابله با سوء ظن یک مدیر، رئیس یا همکار در مورد اینکه اگر در زمان اضافه کاری مسئولیتی نداشته باشید چه فکری می کنند دشوار است، اما تعیین این محدودیت ها برای سلامت روان شما بسیار مهم است.

بهتر است اینگونه شروع کنید و به تیم خود بگویید که در چه ساعاتی هر روز در دسترس نخواهید بود و سپس به محدودیت های خود احترام بگذارید. کار از خانه (کار از راه دور) به این معنا نیست که شما باید 24 ساعت شبانه روز در دسترس باشید.

  طرز تهیه فرنی بدون شکر مخصوص ماه مبارک رمضان

یک مکان ویژه در خانه را به کار خود اختصاص دهید

کار از راه دور

دلیل اصلی استرس دورکاری این است که فکر می کنید باید همیشه هوشیار باشید، مهم نیست در کجای خانه هستید. یکی از راه های کاهش استرس دورکاری، تفکیک فضای شخصی و حرفه ای است، پس سعی کنید مکان خاصی را در خانه به کار خود اختصاص دهید.

لازم نیست کل اتاق را به عنوان یک فضای کاری در نظر بگیرید. همچنین می توانید در گوشه اتاق، ایوان یا زیرزمین برای خود دفتر بسازید.

مهم این است که بخشی از خانه فقط به کار اختصاص داده شود. سعی کنید چیدمان این فضای کاری دلپذیر و آرامش بخش باشد، نور کافی و در صورت امکان تزئینات جذاب داشته باشد تا هنگام ورود به این فضای کاری احساس راحتی کنید.

تعریف این فضای کاری در منزل به اعضای خانه این پیام را می دهد که حضور شما در این فضای پشت میز به معنای این است که مشغول کارهای کاری خود هستید پس به هر دلیلی در کار شما دخالت نمی کنند و حواس شما را پرت نمی کنند. .

از یک پرستار بچه کمک بگیرید تا بتوانید استراحت کنید

به عنوان پدر و مادر، گاهی اوقات نمی توانید از عهده تمام مسئولیت های خانوادگی و کاری برآیید. بدون شک، شما به عنوان یک والدین می خواهید به کودک کوچک خود توجه بیشتری داشته باشید و در عین حال به عنوان یک کارمند قابل اعتماد کار کنید. بنابراین یک نفس عمیق بکشید و اگر می توانید به دنبال یک پرستار باشید.

بسته به ترتیب و سن فرزندانتان، ممکن است هر از گاهی فقط به پرستار نیاز داشته باشید. به دنبال پرستاری آگاه، قابل اعتماد و انعطاف پذیر باشید. یادتان باشد پرستاری را انتخاب کنید که تجربه و تجربه کافی داشته باشد.

  ست موی روشنک ادجمیان با تیپ زرد + عکس

استخدام پرستار مستلزم صرفه جویی در هزینه است. اگر داشتن یک پرستار بهره وری را افزایش می دهد و استرس کار از راه دور شما را کاهش می دهد، ارزش امتحان کردن را دارد.

از مرخصی استعلاجی استفاده کنید

کارگرانی که احساس ناخوشی می کنند اغلب در محل کار از مرخصی استعلاجی استفاده می کنند. این در بین افرادی که از راه دور کار می کنند کمتر رایج است. بسیاری از دورکارهایی که بیمار می شوند به تنهایی از مرخصی استفاده نمی کنند زیرا احساس راحتی نمی کنند که مرخصی استعلاجی داشته باشند.

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2020، دو سوم از دورکارها نسبت به گرفتن مرخصی استعلاجی برای هر چیزی غیر از Quaid تردید دارند. به عبارت دیگر، کار از راه دور به شما این احساس را می دهد که با وجود بیماری نباید تسلیم شوید.

حضور بیمار در محل کار با عدم تمرکز ذهنی همراه است. اگر بیمار هستید و علیرغم نیاز به استراحت جسم و ذهنتان تسلیم نمی شوید، به نفع هیچکس نیست. اگر هدف شما زندگی بدون استرس است، برای سالم ماندن هر کاری که لازم است انجام دهید. مرخصی استعلاجی برای استفاده شما، حتی اگر از راه دور کار می کنید.

نتیجه

انتظار اینکه بتوانید تمام عوامل استرس زا را از دورکاری حذف کنید، اشتباه است، اما می توانید انتخاب خود را دوباره ارزیابی کنید تا در پایان روز زمان بهتری داشته باشید. امیدواریم با در نظر گرفتن 5 نکته ارائه شده در این مقاله بتوانید استرس دورکاری را کاهش دهید.

منبع: Lifehack

دیدگاهتان را بنویسید