4 چیزی که نباید از گوگل بپرسید!

446741 999 خبر مرکزی

همه چیز در گوگل لزوما درست نیست و می توان از آنها برای درآمدزایی استفاده کرد. زیرا حجم اطلاعاتی که روزانه ثبت و وارد می شود به قدری زیاد است که گاهی نمی توان آن را کنترل کرد.

گوگل به طور طبیعی به کاربران مزایای بیشتری نسبت به معایب می دهد، بنابراین آنها می توانند به راحتی به دنیای جدیدی پر از اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشند.

گوگل نیز مانند هر کسب و کار دیگری با بررسی نتایج کاربران می تواند نیازهای آنها را درک کند. اما برای جلوگیری از برخی موارد نقض حریم خصوصی یا دریافت اطلاعات بیشتر، از جمله دریافت تبلیغات ناخواسته، کاربران ممکن است برخی از آنها را در Google جستجو نکنند.

موتور جستجوی گوگل از بدو پیدایش برای کاربران سراسر جهان بسیار مفید بوده است. زیرا کاربران می توانند از گوگل برای یافتن اطلاعات جدید و جامع در مورد همه چیز استفاده کنند.

گوگل اینترنت را متحول کرده و امنیت نسبتا خوبی دارد. با این حال، همه چیز در این شبکه لزوما درست نیست و می توان از آنها برای سود استفاده کرد. زیرا حجم اطلاعاتی که روزانه ثبت و وارد می شود به قدری زیاد است که گاهی نمی توان آن را کنترل کرد.

هر کاربر اینترنتی باید بداند که هر چیزی که گوگل جستجو می کند نتیجه قطعی و دقیقی ندارد. اما برخی از کاربران بدون نیاز به بازدید از منابع بیشتر از یکی از نتایج گوگل راضی هستند که می تواند برای آنها مشکل ایجاد کند. اما در برخی موارد بهتر است از ابتدا نگاه نکنید. این موارد چیست؟

  آمیکرون آخرین جهش ویروس کرون؟!

زمان مرگ: کاربرانی در وب هستند که انتظار دارند گوگل بداند چه زمانی خواهند مرد. اگر فردی در اینترنت کلمات Death Clock را جستجو کند، با سایت هایی مواجه می شود که بر اساس اطلاعاتی که از کاربر در مورد سن، قد، وزن و … دریافت می کند، زمان دقیق مرگ را به کاربر می گویند. اما این تنها اثرات بسیار بدی بر روحیه مصرف کننده خواهد داشت و واقعیتی وجود ندارد.

علائم: وب سایت های زیادی وجود دارند که در زمینه بیماری ها تخصص دارند. اما اکثر آنها قطعا توسط یک متخصص مدیریت نمی شوند. جستجو در اینترنت برای معنی علائم گاهی اوقات به کاربران کمک نمی کند. برعکس، می تواند احساس بدتری در فرد ایجاد کند. مردم فقط باید در این مواقع به یک پزشک واقعی مراجعه کنند.

برنامه های بانکی: این روزها هکرهای سایبری بیش از هر چیز به دنبال هک اطلاعات بانکی کاربران هستند. به همین دلیل با ایجاد نرم افزارهای مخرب و انتشار لینک های جعلی در گوگل در صدد به دست آوردن اطلاعات بانکی هستند.

کاربران اینترنتی در صورت تمایل به پرداخت و راه اندازی اپلیکیشن مالی ویژه روی تلفن همراه خود باید به وب سایت رسمی بانک ها مراجعه کرده و از امن بودن لینک های دانلود مطمئن شوند.

افسردگی: اگر فردی فکر می‌کند افسردگی دارد و سعی می‌کند آن را با داروهای بدون نسخه درمان کند، ممکن است مشکل بزرگ‌تری را نادیده بگیرد. برخی از تومورهای مغزی به دلیل تغییر شخصیت یا افسردگی ایجاد می شوند. در این موارد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

  اتفاقی که دیشب در خندوانه با حضور عموپورنگ افتاد + فیلم

علاوه بر موارد فوق، مسائل دیگری مانند جرم، کلاهبرداری و … نیز وجود دارد که معمولاً هیچ کاربری در گوگل با آنها مواجه نمی شود. گوگل به طور طبیعی به کاربران مزایای بیشتری نسبت به معایب می دهد، بنابراین آنها می توانند به راحتی به دنیای جدیدی پر از اطلاعات دقیق دسترسی داشته باشند.

آیا گوگل چیزی در مورد ما می داند؟

بر اساس گزارش ها، به نظر می رسد این شرکت مانند هر کسب و کار یا شبکه اجتماعی دیگری در جهان، برخی از اطلاعات کاربران خود را پیگیری می کند.

به زبان ساده، گوگل رکورد کاملی از علایق و سلایق کاربران دارد که بر اساس آن تبلیغاتی را نمایش می دهد که نیازهای کاربران را برآورده می کند. این بدان معناست که گوگل نیز مانند فیس بوک این اطلاعات را جمع آوری می کند. سپس از آنها برای نمایش تبلیغات بر اساس نیازها و علایق کاربر استفاده می کند. برای گوگل، مهم نیست که کاربر برای چه هدفی از اینترنت استفاده می کند.

این تبلیغات در جستجوهای گوگل یا حتی در صفحه موبایل شما، جیمیل، یوتیوب یا سایر سرویس های مرتبط با گوگل ظاهر می شوند.

در حالی که گوگل هنوز یکی از پرکاربردترین سرویس ها در جهان است و اکثر کاربران از آن برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده می کنند. در عوض، ارائه‌دهنده خدمات برخی از اطلاعات مصرف‌کننده را برای ایجاد درآمد جمع‌آوری می‌کند.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید