4 قسمت از بدن که هوش شما را نشان می دهد

به گزارش دی هلثی؛ مغز تنها بخشی از بدن نیست که هوش را نشان می دهد. این را می توان از سایر قسمت های بدن اندازه گیری کرد.

1 ارتفاع پاها

تحقیقات در دانشگاه های براون و پرینستون به این نظریه منجر شده است که «افراد قد بلند باهوش هستند». این نظریه مبتنی بر نسبت درآمد بالاتر افراد بالا به پایین است. گردآورندگان این نظریه را بر اساس داده های دولتی در مورد وزن، قد، هوش، سوابق تحصیلی و حقوق مردم آمریکا و بریتانیا که از تولد تا بزرگسالی از سال 1958 تا 1970 مورد مطالعه قرار دادند، نتیجه گرفتند. برای پول بیشتر استخدام می شود، حتی اگر این یک کار تخصصی باشد یا به مهارت های زیادی نیاز داشته باشد. آنها علاوه بر داده ها، این را در آزمایش های مردم شناسی نیز ثابت کردند. محققان هنوز در حال بررسی رابطه بین هوش و قد هستند. اما همانطور که شواهد نشان می دهد، ارتباط مستقیمی بین ژن ها و دوران کودکی و هوش وجود دارد.

2. چپ گرا بودن

دست چپ

اینکه یک فرد چپ دست باشد یا راست دست ضروری نیست، بر اساس ساختار مغزی است که ما در ژن های خود به ارث می بریم. وقتی انسان برای اولین بار مداد را به دست می گیرد و می خواهد نقاشی کند، مشخص می شود که کدام نیمکره مغز فعال تر است. هر دو نیمکره مزایای خود را دارند. مطالعه ای در دانشگاه آتن با تست های روانشناسی توسط ۱۰۰ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه (نیمی چپ و نیمی راست گرا) انجام شد. چپ‌ها در آزمون موفق‌تر بودند، نتایج بهتری دادند و حافظه و انعطاف‌پذیری هوش بهتری داشتند. محققان دریافته اند که چپ گراها از هر دو نیمکره مغز خود استفاده می کنند.

  ویدئو/ حمید معصومی نژاد: من حذف شدم!

3. شکم بزرگ

شکم بزرگ

چربی بالا اثرات زیادی بر بدن دارد، از جمله فشار خون بالا، سلامت قلب و پردازش مغز. بر اساس یک مطالعه پنج ساله روی 2200 بزرگسال، محققان دریافتند که افراد بین 18.5 تا 24.9 لغات بیشتری را نسبت به افراد بالای 30 سال به خاطر می سپارند. دکتر ماکسیم کورنات نظریه ای را بر اساس آسیب هایی که هورمون های چربی باعث سلامت مغز می شوند، ارائه کرد. او معتقد است همان طور که چربی به رگ های قلب آسیب می زند، به سرخرگ های مغز نیز آسیب می رساند و جریان خون را مختل می کند.

4. اندازه سر

اندازه سر

سر بزرگ نیز یکی از نشانه های هوش است. گزارشی که در مجله روانپزشکی مولکولی روی 500000 نفر منتشر شده است نشان می دهد که افرادی که سر بزرگ دارند در تست های تجربی بهتر و در کالج ها عملکرد بهتری داشته اند. البته این به ژن هایی که پزشکان مطالعه می کنند نیز مربوط می شود.

دیدگاهتان را بنویسید