4 اشتباه فاحش هنگام بخارپز کردن غذا

بخارپز کردن روش محبوبی نیست، اما روشی سالم و سریع است که اگر این 4 نکته را رعایت کنید، به غذای شما ارزش غذایی و کیفیت خوبی می دهد.

به گزارش Tasting Table، بخارپز کردن یکی از ساده ترین و سالم ترین روش های آشپزی است که اغلب نادیده گرفته می شود. بسیاری از افراد از این روش اجتناب می کنند، زیرا آن را کسل کننده و بی مزه می دانند، اما قطعاً جوشاندن را شکست می دهد و مواد مغذی کمتری را از غذا حذف می کند. پخت و پز با حرارت بخار ساده است، اما تکنیک هایی وجود دارد که در آنها اشتباهات نادیده گرفته می شوند:

سوء استفاده از درب لگنی

هنگام پخت با بخار، ظرف باید همیشه محکم بسته شود تا بخار فضای لازم را برای پخت و پز ایجاد کند. علاوه بر این، باید مقداری فاصله بین غذا و ظرف وجود داشته باشد تا بخار بتواند در گردش باشد.

جسیکا گاوین، محقق آشپزی، تاکید می‌کند که یکی از مهم‌ترین اجزای بخارپز، سفت نگه داشتن ظرف است تا بخار بتواند کار خود را انجام دهد.

سرعت پخت غذا به روش بخارپز نیز بالاست، زیرا تقریباً نیمی از زمان معمول پخت صرف بخارپز کردن غذاهای مختلف می شود. به عنوان مثال، کلم بروکلی تنها به سه دقیقه نیاز دارد. گاوین می گوید ظرف باید شفاف باشد تا بتوانید داخل بخارپز را ببینید تا مجبور نباشید ظرف را باز کنید.

زمان مناسب برای افزودن مواد تشکیل دهنده

اضافه کردن غذا به بخارپز در حالی که آب سرد یا گرم است اشتباه است. بهترین زمان برای افزودن غذا به بخارپز و بستن آن زمانی است که آب در حال جوشیدن است. اگر ظرف شما درب محکمی ندارد، از فویل یا پوشش دیگری استفاده کنید تا ظرف را محکم ببندید.

  اولین زنانی که پزشک شدند

زودتر اضافه کردن مواد به قابلمه باعث پختن بیش از حد آن ها و هدر رفتن زمان پخت می شود. از یک تایمر استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که اگر سبزیجات مختلف را با هم بخارپز می کنید، بعضی از آنها به زمان بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند، بنابراین باید آنها را در زمان های مختلف به بخارپز اضافه کنید.

غذا را زیاد برش ندهید

برش سبزیجات با استفاده از روش بخار غیر قابل قبول است. اگر فقط یک نوع غذا را بخارپز می کنید، برش دادن آن ها به اندازه های مساوی با سرعت و زمان مشابه پخته می شود. در صورت رعایت نکردن ترتیب پخت سبزی ها و یا اندازه ها نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. به عنوان مثال، هویج به زمان پخت بیشتری نسبت به کلم بروکلی نیاز دارد.

تماس با آب ممنوع است

اگر غذا را در سبدی روی آب جوش در قابلمه قرار دهید، هرگز نباید با آب تماس داشته باشد، فقط باید بخار شود. آب کم یا زیاد می تواند در فرآیند پخت و پز مشکل ایجاد کند، بنابراین آب حدود دو تا پنج سانتی متر زیر سبد، اما آب نباید به کف سبد نفوذ کند و سبد را باید روی سطح آب قرار داد. فاصله کمی

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید