4 اشتباه رایج در پختن سینه مرغ

مرغ یکی از غذاهای اصلی است که در خانه تهیه می شود و تقریبا همه آن را دوست دارند. برای اطلاع از اشتباهات رایج هنگام پختن مرغ، ادامه مطلب را بخوانید.

سینه مرغ یکی از سالم ترین پروتئین های بدون چربی است که می توانید بخورید. علاوه بر اینکه منبع عالی پروتئین است، منبع عالی ویتامین های B، ویتامین D، کلسیم، آهن و روی نیز می باشد.

تقریبا همه این غذای خوشمزه را دوست دارند و می خورند. در زیر اشتباهات رایج در پخت مرغ را به شما می گوییم که با اصلاح آنها می توانید غذایی سالم و خوش طعم داشته باشید.

1. سس مرغ را بعد از پخت اضافه نکنید. خیلی ها ابتدا مرغ را جداگانه می پزند و سپس سس را اضافه می کنند. این کار از نفوذ ادویه ها و سایر مواد داخل سس به داخل آن جلوگیری می کند، بنابراین طعم مرغ شما به اندازه مرغی که قبل یا در حین پخت به سس اضافه کرده اید نخواهد بود.

2. مرغ را در قابلمه یا تابه کوچک نپزید. برای پخت مرغ از ماهیتابه های بزرگ استفاده کنید تا فضای کافی برای پخت وجود داشته باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که بهترین روش برای پخت مرغ، پختن سریع آن است، بنابراین قبل از اضافه کردن مرغ، تابه را به طور موثر گرم کنید.

3. مرغ را مدام در حین سرخ کردن حرکت ندهید. هنگام سرخ کردن مرغ، اجازه دهید یک طرف آن کاملا بپزد و سپس آن را برگردانید. این کار مرغ را مرطوب نگه می دارد.

  بازدید از اولین ماهواره در نمایشگاه کاری دانشگاه تهران

4. بلافاصله مرغ منجمد یا سرد را به ماهیتابه اضافه نکنید. پختن مرغ خیلی سرد یا یخ زده مانند گوشت خشک و بدون آب است که هیچ آشپزی آن را دوست ندارد. قبل از پختن اجازه دهید گوشت خوب آب شود.

منبع: سایت طلا

دیدگاهتان را بنویسید