4 ادویه تند مناسب برای زمستان

اگرچه در روزهای سرد سال پوشیدن لباس گرم و نوشیدن مایعات گرم برای مقابله با سرما مفید است، اما می توانید از خواص برخی ادویه ها نیز بهره ببرید و دمای داخلی بدن را افزایش دهید و از احساس سرمای مداوم جلوگیری کنید.

هل یکی از محبوب ترین و محلی ترین ادویه ها در هند و سریلانکا است. به دلیل محتوای بالای ترکیبی به نام دارچین که در دفع ترشحات از ریه ها و مجاری تنفسی موثر است شناخته شده است. دستگاه گوارش نیز تأثیر مثبتی دارد.

در طب سنتی هند، «زردچوبه» به عنوان یکی از بهترین گیاهان گرم کننده در بدن شناخته می شود و به کوچک شدن بافت های بدن و جذب مقادیر زیادی آب بدن کمک می کند و در نتیجه منجر به افزایش دمای بدن و مواد فعال و مؤثر برای بهبود عملکرد گردش خون و گردش خون می شود. سلامت عروق

زنجبیل به عنوان تسکین دهنده حالت تهوع و ناراحتی معده شناخته شده است، اما خواص بسیار خوبی برای افزایش دمای بدن نیز دارد، زیرا سرشار از اسانسی به نام جینجرول است و مانند زردچوبه و دارچین جریان خون را به اندام های مختلف تسهیل می کند.

«فلفل قرمز» که معمولاً به صورت پودر در انواع غذاها و سس ها استفاده می شود، یکی از بهترین ادویه هایی است که دمای بدن را بالا می برد. این خاصیت به دلیل مقدار زیاد ترکیبی به نام کپسایسین است. این ترکیب همچنین تولید آدرنالین را فعال کرده و فرآیند خنک سازی بدن را کاهش می دهد.

منبع: سلامت نیوز

  حرکت دلار در محدوده حساس

دیدگاهتان را بنویسید