3 گیاه گوشتخوار آپارتمانی; از شر پشه ها خلاص شوید!

فاطمه عباسی| تا چندی پیش گیاهان گوشتخوار را فقط در کتاب ها یا مستندهای تلویزیونی می دیدیم، اما مدتی است که وارد بازار متنوع گل و گیاه شده و به یکی از محبوب ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شده اند. مهم است که نیازهای مراقبتی آنها کمی با نیازهای گیاهان آپارتمانی معمولی متفاوت باشد.

گیاهان شکارچی به طور طبیعی در مناطق باتلاقی و پرآب با محتوای کم مواد مغذی وجود دارند، بنابراین نیازهای خود را با گرفتن حشرات برای سازگاری با شرایط زندگی برآورده می کنند.

آنها معمولاً مگس ها، پشه ها و سایر حشرات کوچک را می خورند، اما گونه هایی وجود دارند که حتی می توانند قورباغه های کوچک، مارمولک ها و موش ها را بگیرند. بنابراین، همه گیاهان گوشتخوار برای رشد در آپارتمان مناسب نیستند:

1 خوردن گل یا خوردن زهره این احتمالاً معروف ترین گیاه گوشتخوار است. ظاهر این گیاه شبیه چنگک است و دارای آرواره های قوی است که مگس ها و سایر حشرات کوچک را با لمس موهای گیاه می گیرند.

این حشره شیره های گوارشی گیاه را تجزیه می کند و نیتروژن و سایر مواد مغذی گیاه را تامین می کند. بنابراین نیازی به خاک قوی ندارد و کافی است آن را در جای روشن داخل خانه نگهداری کنید. اگر گلدان را با این گیاه در بشقاب آب قرار دهید، رطوبت کافی به ریشه می رسد و رشد خوبی خواهد داشت.

اگر در خانه شما حشرات زیادی وجود ندارد، گاهی اوقات بهتر است کمی کود نیتروژن به خاک این گیاه اضافه کنید. مراقب باشید کودکان قلاب های این گیاه را دستکاری نکنند، زیرا شکست خواهند خورد!

  عکس / حضور جنجالی نیمه جودکی در جشنواره کودک

بینی ساندو
2. بینی ساندرا یا بینی ساندو یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی شکارچی است که با پیچاندن برگ های چسبنده خود حشرات را صید می کند. این گیاه کوچک که ارتفاع برگ های آن تنها به حدود 4 سانتی متر می رسد، مخصوص این فصل از سال است و در تابستان گل های ارغوانی می دهد.

رشد و پرورش کیپ ساندو آسان است. نور زیاد را دوست دارد و بهتر است روی تاقچه های آفتابی باشد. این گیاه در نبود حشرات کافی نیز به کود مخصوص نیاز دارد.

گیاه پارچ
3. گیاه پارچ گرمسیری، گیاه مورد علاقه من این است؛ این گیاه جالب را جام میمون نیز می نامند زیرا بافت های شکارچی آن شبیه گل میمون است. داخل این کیسه ها پر از شیره چسبنده است و برای فریب و گرفتن حشرات استفاده می شود. پارچ هایی با عنکبوت های کوچک و کرم ها غذاهای محبوبی هستند، اما گونه های بزرگتر نیز مارمولک ها را در طبیعت صید می کنند.

خاک فقیر از نیتروژن یا حتی چند برگ از خود گیاه در یک فنجان برای رشد کافی است، اما به دلیل طبیعت گرمسیری آن بیشتر به تراریوم علاقه دارد.

مراقبت از گیاهان گوشتخوار

گلدان این گیاهان بهتر است ترکیبی از پرلیت، پیت ماس ​​و ماسه باشد. مخلوط خاک گلدان و باغچه مناسب نیست و منجر به مرگ گیاه می شود. برای بهبود رشد آنها از کودهای مخصوص استفاده کنید.

بهتر است شکارچیان را با آب مقطر یا آب باران آبیاری کنید، زیرا آب لوله کشی و چشمه سرشار از مواد معدنی است و گیاه به آن عادت ندارد. گلدان را روی یک نعلبکی پر از آب قرار دهید تا ریشه ها مرطوب بماند.

  حیاط هتل عباسی اصفهان

بیشتر گوشتخواران در زمستان به خواب می روند، بنابراین آنها را به مکانی خنک و دور از نور روشن منتقل کنید تا شکوفه های بهاری آنها با شکوه تر شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید