3 مانع ذهنی برای تغییر

فرادید| بیایید یک سوال صادقانه از خود بپرسیم: تا چه حد خود را از فرصت ها و تجربیات محروم می کنیم و حتی از رویاهای خود دست می کشیم و به کلیشه ای ترین بهانه ها متوسل می شویم؟ تا چه حد توجه ما را به مشکلات جلب می کنیم، نه به این دلیل که آنها تمام شده اند، بلکه به این دلیل که بیش از حد قادر به انجام آنها نیستیم؟

گزارش دادی هیچ نیرویی قدرتمندتر از اراده نیست. این نیرو را می‌توان به دو طریق هدایت کرد: از موانع پیش روی خود نگاه کند و از آنها عبور کند یا نه به دلیل ناتوانی، بلکه به دلیل تغییر برنامه عقب‌نشینی کند. تغییر برنامه ها و در مقیاس بزرگتر تغییر زندگی اجتناب ناپذیر است. نکته اینجاست که هیچ وقت برای تغییر زندگیت دیر نیست. در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه از شر موانع ذهنی خلاص شوید و زندگی خود را تغییر دهید.

3 مانع ذهنی که باید بر آنها غلبه کنید

1 “من برای شروع خیلی پیر هستم”

«سن فقط یک عدد است» این جمله را زیاد شنیده ایم. سن فقط معیاری از زندگی ما است، اما ما معمولاً آن را به عنوان جدول زمانی اهداف خود در نظر می گیریم. “من می خواهم تا 25 سالگی به شهر نقل مکان کنم. من می خواهم تا 30 سالگی یک تجارت موفق داشته باشم.

من می خواهم تا 35 سالگی خانه بخرم. “من می خواهم تا 40 سالگی به بیست کشور سفر کنم …” وقتی به اهداف خود نمی رسیم بلافاصله احساس شکست می کنیم. ماهیت زمان نباید به عنوان یک هدف دقیق استفاده شود، ماهیت زمان یک راهنما است.

زندگی همیشه جریان دارد، اما با سرعتی متفاوت برای همه. فکر کنید که حواس تان به اتفاقات غیرمنتظره در زندگی منحرف می شود و اجازه دهید این لحظات از یک طرف شما را تعریف کنند و آنها را درک کنید و از طرف دیگر یک مسیر جایگزین پیدا کنید. یک تفاوت بزرگ بین این دو وجود دارد. ماهیت زمان راهنمایی است که به ما نشان می دهد آیا در مسیر درستی هستیم و آیا با فهرستی از تجربیات و دستاوردهایی که امیدواریم در طول زندگی تجربه کنیم، همسو هستیم یا خیر.

  آخرین آمار استان کردستان تا 16 سپتامبر 1400

2. “من پول کافی ندارم”

چرا هیچ وقت برای تغییر دیر نیست؟

«من پول ندارم» یا «من خیلی پول دارم» کدام عبارت را تا به حال بیشتر استفاده کرده اید؟ «پول ندارم» آنقدر در مکالمات روزمره رایج شده که کمتر کسی به تأثیرات منفی گفتن آن فکر می کند. وقت آن است که این عادت را ترک کنید. طرز فکر و رفتار ما با پول بیشتر از آنچه فکر می کنیم بر ما تأثیر می گذارد. مثبت اندیشی در مورد پول برای زندگی ای که واقعاً می خواهید بسیار مهم است.

ما معمولا اجازه می دهیم پول مسیر زندگی ما را دیکته کند و به مرور زمان، دلتنگی انباشته شده تشنگی ما را برای تغییر در زندگی افزایش می دهد. در حالی که ذهنیت فراوانی ما را پشیمان نمی کند.

خیلی ذهنیت این بدان معناست که روی آنچه در حال حاضر دارید تمرکز کنید. باید انرژی داشته باشی با تشکر تمرکز کنید، از فرصت‌هایی که پول قبلاً به شما داده است، مانند رایانه یا تلفن هوشمندی که برای خواندن این مقاله استفاده می‌کنید، متشکرم.

هر چیزی در زندگی نیاز به انرژی دارد. مثبت یا منفی صحبت کردن در مورد موقعیت نیاز به مقدار مشخصی انرژی دارد، پس چرا مثبت اندیشی را انتخاب نکنید.

3. “از فردا شروع میکنم”

شروع فردا همیشه بزرگترین عامل عقب نشینی و شکست است. با کنار گذاشتن اهداف شخصی، ناخودآگاه این پیام را به مغز می فرستید که این اهداف چندان مهم نیستند. اهداف شما همیشه مهم و ارزشمند هستند.

ابتدا در نظر بگیرید که آیا این عادت خاصی است که شما را از دستیابی به اهدافتان باز می دارد یا به این فکر کنید که بیشتر وقت خود را کجا می گذرانید:

آیا به همه چیز بله می گویید و به اهداف دیگران بیشتر از اهداف خود اهمیت می دهید؟
آیا شما خسته هستید؟
آیا گیج شده اید زیرا نمی دانید از کجا شروع کنید؟

اولین قدم همیشه خودآگاهی است. یافتن پاسخ این سوالات شما را به خودآگاهی نزدیک می کند.

  راز مرگ دختر 17 ساله; قتل یا خودکشی؟!

چگونه متفاوت زندگی کنیم؟

چرا هیچ وقت برای تغییر دیر نیست؟

1 مشخص کنید که چه چیزی و چرا می خواهید

به این فکر کنید که چه چیزی برای شما مهم است و چرا آن را پیدا می کنید:

آیا به دنبال تغییر شغل هستید؟ اگر چنین است، عمیق تر به این فکر کنید که چرا به دنبال این تغییر شغل هستید و چه چیزی در این شغل جدید قابل مذاکره و غیرقابل مذاکره است.

به دنبال زمان آزاد بیشتری برای دنبال کردن اهداف خلاقانه خود هستید؟ به این فکر کنید که چرا این هدف برای شما ارزش زیادی دارد و برای رسیدن به آن حاضرید از وضعیت فعلی خود چه چیزی را قربانی کنید.

به دنبال یک شروع کاملا جدید و نقل مکان به یک مکان ناآشنا هستید؟ به این فکر کنید که چه چیزی در این مکان خاص دوست دارید و چگونه آن مکان احساسات شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

شما باید به اندازه کافی با خودتان احساس راحتی کنید تا متفاوت زندگی کنید، زیرا رسیدن به این هدف به عزت نفس شما بستگی دارد. عزت نفس و خودآگاهی شما انگیزه هایی هستند که شما را مجبور به تصمیم گیری های دشوار می کنند و در هنگام مواجهه با چالش های زندگی شما را به حوزه های غیرعادی راهنمایی می کنند. اندیشیدن عمیق و دریافتن به دل چه چیزی و چرایی به شما اطمینان می دهد که راه های جدید مطابق با ارزش های شما هستند.

2. همین الان با این نسخه از خودتان زندگی کنید

چرا هیچ وقت برای تغییر دیر نیست؟

اگر می خواهید متفاوت زندگی کنید و در زندگی احساس موفقیت بیشتری داشته باشید، ابتدا باید آنچه را که می خواهید باشید به خود نشان دهید. شما باید آن نقش را بازی کنید. با تجسم شخصی که بیشتر از همه تحسینش می کنید شروع کنید. برای مثال، مهارت‌های رهبری او، نحوه برخورد با موقعیت‌های خاص یا نحوه ارائه خود را مدل کنید. زندگی در این سبک جدید و متفاوت، این نسخه دلخواه از خودتان را به واقعیت تبدیل می کند.

  قیمت بیت کوین امروز 1400/10/14

3. درک کنید که قدم های کوچک موثرتر هستند

وقتی می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، لازم نیست لحظه ای عالی را در ذهن خود تصور کنید. اغلب اوقات، گام های کوچک و تغییرات موثرتر هستند. به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما این است که سالم تر باشید و کمی وزن کم کنید، رایج ترین راه برای رسیدن به آن هدف، پیوستن به یک باشگاه، برنامه ریزی رژیم غذایی و انجام ورزش منظم است. این راه درستی برای شروع است، اما به خاطر داشته باشید که ایجاد عادات خوب نیاز به زمان و صبر دارد.

علاوه بر این، زندگی سالم به رژیم غذایی و ورزش محدود نمی شود. اقدامات کوچکی مانند قطع مصرف روزانه قند در چای و قهوه تاثیر شگرفی بر سلامتی در طول زمان دارد. تصور کنید هر روز چای یا قهوه خود را با یک قاشق چای خوری شکر شیرین می کنید، دو بار در روز چای یا قهوه می نوشید، یکی قبل از کار و دیگری در حین کار. وزن یک قاشق چایخوری شکر حدود 4 گرم است، بنابراین با نوشیدن 8 گرم شکر دو بار در روز و یک ماه می توانید با خیال راحت 240 گرم شکر مصرف کنید. با حذف همان قاشق چای خوری شکر می توانید به راحتی در آینده گامی بسیار موثر در جهت سلامتی خود بردارید.

آخرین کلمه

به یاد داشته باشید که برای تغییر زندگی هرگز دیر نیست و عواملی مانند سن، زمان یا حتی تجربه نباید مانع از دنبال کردن رویاها، برنامه ها یا زندگی های مختلف شما شود. با گذشت زمان، همیشه به یاد داشته باشید که در حرکت و کنترل مداوم هستید و همیشه بیش از آنچه فکر می کنید برای تغییر آماده هستید. ما فرصت یک بار زندگی را داریم و بدون شک ارزش دارد که از این فرصت بی نظیر نهایت استفاده را ببریم.

منبع: lifehack

مترجم: زهرا ذوالقدر

دیدگاهتان را بنویسید