21 فرمان برای قدرتمند شدن

فرادید| سلامت روان مشکلی است که با گذشت زمان ایجاد می شود، اما تمرین روزانه به رشد سریعتر آن کمک می کند.

به گزارش فراد؛ خوش بینی واقع بینانه و برنامه ریزی سالم می تواند شما را از نظر روانی قدرتمند کند. افراد قوی زمان طلایی خود را در حسرت گذشته یا در ناامیدی از آینده نمی گذرانند.

آیا شما یک فرد قوی هستید؟
تمرینات روانی و ذهنی به اندازه تمرینات بدنی به زمان و انرژی نیاز دارند

اما چگونه می توان فهمید که در کدام بخش از طیف قرار دارید؟ برای پاسخ به این سوال به سراغ روان درمانگر معروفی به نام امی مورین رفتیم که کتاب های متعددی در این زمینه نوشته است.

مورین چند نکته را برای ما ذکر کرد. وی گفت: افرادی که این علائم را دارند از نظر روانی قوی تر از افراد عادی هستند. درباره آنچه مورین به ما گفت بیشتر بخوانید:

1. احساسات و منطق را متعادل کنید
افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند به خوبی می دانند که احساسات آنها می تواند بر تفکر و تصمیم گیری آنها تأثیر بگذارد. بنابراین وقتی می خواهند تصمیم بگیرند سعی می کنند احساسات و منطق خود را متعادل کنند و سپس تصمیم می گیرند.

2. رفتار سازنده را ترجیح می دهید
شما رفتاری را انتخاب می کنید که می دانید موثر خواهد بود. شاید فکر کردن به بهانه جویی، شکایت از دیگران و فرار از ناملایمات راه آسان تری باشد، اما افراد قوی وقت خود را صرف فعالیت های غیرمولد نمی کنند.

3. به توانایی خود در سازگاری اطمینان دارید
افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند می دانند که تغییر همیشه مطلوب نیست. با این حال، آنها می دانند که می توان بر تغییر غلبه کرد. برای این منظور، این افراد به جای مقاومت در برابر تغییر، بر روی سازگاری با شرایط جدید تمرکز می کنند.

  برای زنده ماندن کمتر بخور

4. با موانعی روبرو می شوید
خطر و ترس در زندگی همه وجود دارد. بسیاری از مردم اجازه می دهند ترس بر آنها غلبه کند و قدرت حرکت به جلو را از آنها سلب کند، اما افراد قوی متفاوت هستند. افراد قوی با ترس ها و خطرات مواجه می شوند و به خود اجازه دفع این ترس ها و خطرات را نمی دهند.

5. از اشتباهات درس می گیرید
کسانی که قدرت ذهنی و روانی بالایی دارند از اشتباهات خود درس می گیرند. این در حالی است که افراد ضعیف سعی می کنند اشتباهات خود را پنهان کنند یا به دنبال دلیل و بهانه ای برای توجیه آن باشند.

6. خودکنترلی و خودیاری را متعادل کنید
افراد قوی قبل از هر چیز از توانایی های خود آگاه هستند زیرا خود را همانگونه که هستند پذیرفته اند. سپس این افراد سعی می کنند مشکلات خود را حل کنند. در مرحله آخر بین این دو یعنی خودکنترلی و خودیاری تعادل برقرار می کنند.

آیا شما یک فرد قوی هستید؟
از خوشبختی دیگران لذت ببرید

۷- از شادی دیگران خوشحال می شوید
افراد قوی به جای رقابت با دیگران همکاری می کنند. آنها یک چیز مشترک دارند و آن این است که موفقیت دیگران چیزی از ارزش آنها نمی کاهد. پس دلیلی ندارد که از شادی دیگران خوشحال نشوند.

8. از زندگی همانطور که می خواهید لذت ببرید
معمولا خواسته های هر فرد برگرفته از ارزش های اوست. افراد قوی هیچ مشکلی در تصمیم گیری ندارند زیرا اولویت ها و ارزش های خود را شناسایی می کنند و بر اساس آن تصمیم می گیرند.

9. به جای خودنمایی، خود را تقویت می کنید
یکی از بارزترین خصوصیات افراد ضعیف «خودنمایی» است. در واقع می توان گفت که هرگاه فردی را دیدید که مدام در حال فخرفروشی یا لاف زدن است، آن شخص را فردی ضعیف می دانید. افراد قوی به جای تقویت مهارت های خود فکر می کنند. آنها کمتر تمایل دارند که به نشان دادن توانایی های خود به دیگران فکر کنند.

  تریلر عنکبوتی; داستان واقعی زندگی یک قاتل زنجیره ای

10. زندگی هدفمندی دارید
افراد قوی با خود صادق هستند. به عبارت دیگر سخنانشان با رفتارشان همخوانی دارد.

11. مشکلات زندگی را فرصتی برای رشد می بینید
مهم نیست در کجای دنیا زندگی می کنید، زندگی همیشه سختی های خودش را دارد. افراد ضعیف، ناملایمات را مانعی برای رشد خود می بینند، اما افراد قوی با مشکلات کنار می آیند.

12. اعتماد به نفس خود را حفظ کنید
عزت نفس به شخصیت شما بستگی دارد نه دستاوردهای شما. اگرچه دستاوردها همیشه خوب هستند، اما افراد قوی برای خود ارزش قائل هستند، چه برنده شوند و چه ببازند.

آیا شما یک فرد قوی هستید؟
به یاد داشته باشید که زندگی یک ماراتن طولانی است، نه دویست متر!

13. به رفاقت فکر کنید
افراد قوی زندگی را از چشم یک ماراتن طولانی می بینند، نه دویست متر! در واقع، شما می توانید در یک ماراتن سقوط کنید و سپس بلند شوید و در نهایت برنده شوید، اما زندگی مانند دویدن صد متر نیست. افراد قوی همچنین برای دستیابی به اهداف بلند مدت خود با مشکلات کوتاه مدت مواجه می شوند.

14. پس از شکست برخیزید
افراد قوی شکست را پایان کار نمی دانند. در عوض، آنها از شکست ها و شکست های خود یاد می گیرند تا شانس موفقیت و پیروزی خود را در آینده دو برابر کنند.

15. شما یک خوش بین واقع بین هستید
افراد قوی همیشه به نیمه پر لیوان نگاه می کنند. آنها می دانند که در مشکلات همیشه روزنه ای از امید وجود دارد. البته مشکل دیگری هم وجود دارد: واقع گرایی. افراد قوی اجازه نمی دهند خوش بینی آنها آنها را گیج کند، زیرا آنها بیش از هر چیز واقع بین هستند.

  راه اندازی کمپین سفره مهر برای اطعام 100 هزار گرسنه در کشور

16. شما شخصاً مسئول اعمال خود هستید
افرادی که از نظر ذهنی قوی هستند مسئولیت کامل و عواقب اعمال خود را بر عهده می گیرند.

17. شما سپاسگزار هستید
به جای اینکه مدام شکایت کنید که به امکانات رفاهی بیشتری نیاز دارید، به چیزی که دارید راضی هستید و از آن قدردانی می کنید.

18. روی کارهایی که می توانید انجام دهید تمرکز کنید
افراد قوی انرژی خود را صرف می کنند و بر فعالیت های سازنده و کارآمد تمرکز می کنند. به عبارت دیگر، آنها بر مشکلاتی که بر آنها غالب است تمرکز می کنند.

19. مشکلات را به خوبی حل می کنید
افراد قوی چادر را برای مشکلات دراز نمی کنند! آنها در تلاشند تا راه حلی برای مشکلات خود بیابند.

20. شما از همه چیز یاد می گیرید
افراد قوی همیشه یاد می گیرند. آنها حتی از شرایط و افراد اطراف خود درس های مهمی می آموزند که به آنها در حل مشکلات در آینده کمک می کند.

21. روی نقاط ضعف خود کار کنید
افراد قوی نیازی به پنهان کردن نقاط ضعف خود نمی بینند. آنها سعی می کنند روی نقاط ضعف خود کار کنند تا به نتیجه بهتری برسند. این در حالی است که افراد ضعیف با عذرخواهی صورت مشکل را پاک می کنند.

در نهایت سعی کنید به همه این ۲۱ سوال در مورد خودتان پاسخ دهید تا ببینید در بین قوی و ضعیف کجا هستید. به یاد داشته باشید که تمرینات ذهنی و عاطفی به اندازه تمرینات بدنی به زمان و انرژی نیاز دارد.

منبع: Business Insider
ترجمه: وب سایت فراد

دیدگاهتان را بنویسید