18 ایده نادرست که از کودکی به ما القا شده است

452080 418 خبر مرکزی

فرادیک| برخی در دوران کودکی از نظر عاطفی نادیده گرفته می شوند. این یک پدیده رایج است که می تواند کودکان را در تمام خانواده ها با هر شکل و اندازه ای تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، این خانواده ها از هر نظر دوست داشتنی و دلسوز به نظر می رسند.

به گزارش فرادید، غفلت دوران کودکی نیز فرآیندی دردناک و قدرتمند است که تأثیری محو نشدنی بر کودکانی که تحت تأثیر آن قرار می گیرند، می گذارد. این کودکان ممکن است از نتایج غفلت دوران کودکی رنج ببرند و در بزرگسالی نیز متحمل شوند، اما ممکن است هرگز به یاد نیاورند که این غفلت چه زمانی و چگونه بر زندگی آنها تأثیر گذاشته است.

غفلت در دوران کودکی زمانی اتفاق می افتد که والدین شما در حین بزرگ کردن شما نتوانند نیازهای عاطفی و احساسات شما را به اندازه کافی برآورده کنند.

در این خانواده ها والدین احساسات فرزندان خود را درک نمی کنند و آنها را تایید نمی کنند. آنها در تأیید احساسات فرزندان خود شکست می خورند و به خصوص از فرزندان خود نمی پرسند که چه احساسی دارند.

حتی اگر این شکست‌های عاطفی هر روز اتفاق نیفتند، فقط به اندازه‌ای اتفاق می‌افتند که اثری از غفلت دوران کودکی روی کودک باقی بگذارند.

سبک زندگی خانواده هایی که از غفلت عاطفی رنج می برند بسیار متفاوت است. والدین شما ممکن است گرم یا سرد، مهربان یا عصبانی یا حتی افسرده بوده باشند.

شما ممکن است در یک والدین تک والد، دو والد یا بیکار به دنیا آمده باشید. ممکن است در خانواده ای با پدربزرگ و مادربزرگ یا سایر اشکال خانواده بزرگ متولد شده باشید. اما وقتی صحبت از غفلت عاطفی می شود، ساختار خانواده ها چندان مهم نیست. آنچه مهم است این است که احساسات شما به اندازه کافی توسط والدینتان تأیید نشده و مورد توجه قرار نگرفته است.

  قاتل شهید رنجبر اعدام شد

بزرگسالانی که از نظر عاطفی نادیده گرفته شده اند به اندازه خانواده هایشان متفاوت هستند. آنها ممکن است ظاهر یا رفتار کنند که انگار هیچ وجه اشتراکی ندارند، اما همه آنها از یک سری مشکلات رنج می برند.

این دسته از مشکلات چنان جزء لاینفک سیستم اعتقادی و احساسی فردی می شود که در کودکی مورد غفلت قرار گرفته است که ممکن است تصور کند همه در مشکلات او سهیم هستند. اما اینطور نیست.

10 مشکل و مشکلی که افراد با غفلت عاطفی دوران کودکی با آن ها مبارزه می کنند

• احساس پوچی
• ترس از وابستگی به دیگران
• عدم خودآگاهی
• عدم شفقت و مهربانی نسبت به خود و احتمالاً شفقت و شفقت زیاد نسبت به دیگران
• تمایل به گناه و شرم
• خشم و سرزنش خود به خود
• احساس عمیق ناقص بودن یا متفاوت بودن
• در مراقبت از خود مشکل دارید
• مشکلات در زمینه خود انضباطی
• ناتوانی در درک چگونگی عملکرد احساسات به طور کلی

وقتی غفلت دوران کودکی شما را تحت تأثیر قرار می دهد

افرادی که با والدینی بزرگ می شوند که احساسات آنها را نادیده می گیرند، این باور را درونی می کنند که احساسات در خانه کودکی آنها قابل قبول نیست و سعی می کنند از هر نوع احساسی دوری کنند.

کسانی که این تجربه را داشته اند باید اعتراف کنند که اکنون بالغ شده اند و با احساساتی که پشت دیوار پنهان کرده اند زندگی می کنند.

شما به اندازه کافی خوب کار کرده اید، اما اکنون بسیار بی حوصله هستید و احساس می کنید مشکلی برای شما پیش آمده است.

  طرح حفاظت به شورای عالی فضای مجازی رفت

شما احساس می کنید که یک فرد گمشده در زندگی خود دارید و احساس پوچی، بی هدف، ناکافی و ناقص می کنید. شما دائماً به خودتان شک دارید و نمی توانید بفهمید که چه چیزی شما را از دیگران متمایز می کند.

در کودکی وقتی برای حمایت و تایید نزد والدینتان می روید، شما را کنار می زنند و حتی گاهی اوقات اصلا شما را نمی بینند. پس تنها و دست خالی از پدر و مادرت برمی گردی. و اکنون که بالغ شده اید، از هیچ کس کمک یا حمایتی نمی خواهید، زیرا می ترسید که شما را رد کنند.

شما بدون دانستن احساسات خود یا نحوه ادغام آنها در زندگی خود بزرگ شده اید. این باعث می شود که ندانید چه می خواهید، چه احساسی دارید و به چه چیزی نیاز دارید. گاهی اوقات ممکن است حتی در مورد خود به عنوان یک کل فکر کنید، آیا اصلا اهمیتی دارید؟

غفلت عاطفی دوران کودکی یک راه یک طرفه به ناکجاآباد نیست. در واقع، کاملا برعکس است. شما می توانید این رابطه را برگردانید و با برداشتن اولین قدم می توانید دیدگاه خود را نسبت به خود و زندگی خود تغییر دهید.

18 فرض غلط از افرادی که با غفلت از دوران کودکی بزرگ شده اند

1. من نیازی به کمک ندارم.
2. آنچه دیگران می خواهند به نظر من خوب است.
3. حرفی برای گفتن ندارم.
4. هیچ احساسی ندارم.
5. من تنبل هستم
6. فایده ای ندارد.
7. من به چیزی نیاز ندارم
8. من به کسی نیاز ندارم
9. اشتباه من بود.
10. احساسات من مهم نیست.
11. خودم می توانم این کار را انجام دهم.
12. من می توانم خودم را کنترل کنم.
13. من به اندازه دیگران باهوش/جذاب و توانا نیستم.
14. جایی برای من نیست.
15. من فقط باید خوشحال باشم.
16. من نباید این احساس را داشته باشم.
17. من نمی دانم چه می خواهم.
همه این موارد ریشه در غفلت عاطفی دوران کودکی دارد. هیچ کدام واقعی، مفید و سالم نیستند.

  کودکی مه لقا باقری با لباس عروس / تغییر چهره مه لقا باقری از گذشته به حال

چگونه می توانم از شر این فرضیات اشتباه خلاص شوم؟
• به خودتان گوش دهید. وقتی به کلمات، احساسات و افکار خود گوش می دهید، در سطح عمیق تری با شما طنین انداز می شوند. شما به تدریج احساس واقعی خود را در مورد خود و زندگی خود تشخیص می دهید. متوجه می‌شوید که بی‌توجهی عاطفی دوران کودکی، نحوه درک شما از جهان و خودتان را تحریف کرده است، و هنگامی که این آگاهی را به دست آوردید، می‌توانید همه چیز را تغییر دهید.

• تا آنجا که می توانید در مورد غفلت عاطفی دوران کودکی بیاموزید. فقط تا زمانی که متوجه شوید بر شما قدرت دارد. اکنون می توانید داستان و زندگی خود را از طریق یک لنز جدید ببینید که بیشتر به شما نشان می دهد.

• تصمیم بگیرید که با خودتان متفاوت رفتار کنید. با اعلام جنگ به غفلت عاطفی دوران کودکی خود شروع کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید با احساسات و عواطف خود به روشی متفاوت از والدینتان برخورد کنید، می توانید آن احساسات را بپذیرید و برای آنها ارزش قائل شوید و مهارت های عاطفی جدیدی را توسعه دهید.

تغییر نحوه رفتار با خود نیز می تواند آنچه را که می گویید تغییر دهد. سپس “من نمی دانم چه می خواهم” به “من دقیقا می دانم چه می خواهم” تبدیل می شود. به همین دلیل است که درک اهمیت احساسات گام بزرگی به سوی خوشبختی است.

منبع: دیلی میل
ترجمه: عاطفه رضوانیا – سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید