16 راه برای داشتن عمر طولانی تر

مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی و ورزش نیز می تواند از کروموزوم ها محافظت کند.

در نتیجه، عادات خوب می تواند پیری سلول ها را کند کند.

بازی کنید تا برنده شوید

یک مطالعه 80 ساله نشان می دهد افرادی که وظیفه شناس هستند، یعنی به جزئیات توجه می کنند، به مشکلات زندگی فکر می کنند و سعی می کنند آنچه را که درست است انجام دهند، عمر طولانی تری دارند. مردم بیشتر برای سلامتی خود بازی می کنند و چیزهایی را انتخاب می کنند که منجر به روابط قوی تر و کار بهتر می شود.

پیدا کردن دوست

ما به چند دلیل از دوستان خود سپاسگزاریم. دوستان می توانند به ما کمک کنند که بیشتر زندگی کنیم. ده‌ها مطالعه نشان می‌دهند که بین پیوندهای اجتماعی قوی و عمر طولانی‌تر ارتباط واضحی وجود دارد. پس برای حفظ ارتباط وقت بگذارید.

دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید

عادات دوستانه بر ما تأثیر می گذارد، بنابراین به دنبال دوستانی باشید که سبک زندگی سالمی دارند. اگر دوستی دارید که اضافه وزن دارد، احتمال افزایش وزن شما نیز افزایش می یابد. سیگار نیز از طریق تعاملات اجتماعی منتقل می شود، اما ترک آن نیز مسری است.

ترک سیگار

ما می دانیم که ترک سیگار می تواند عمر را طولانی کند، اما چقدر می تواند موثر باشد. یک مطالعه توسط یک بریتانیایی 50 ساله نشان می دهد که ترک سیگار در 30 سالگی می تواند یک دهه به زندگی او اضافه کند. ترک آن در سن 40، 50 یا 60 سالگی می تواند به ترتیب 9، 6 یا 3 سال به زندگی فرد اضافه کند.

یک چرت کوتاه بزنید

خواب کوتاه در بسیاری از نقاط جهان استاندارد است و اکنون شواهد علمی وجود دارد که چرت زدن می تواند به ما کمک کند طولانی تر زندگی کنیم. یک مطالعه نشان داد کسانی که به طور منظم می خوابند نسبت به کسانی که به ندرت چرت می زنند 37 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند. محققان معتقدند چرت زدن هورمون های استرس را کاهش می دهد و سلامت قلب را بهبود می بخشد.

  مزایای انجماد مواد غذایی در تونل انجماد

از رژیم مدیترانه ای استفاده کنید

رژیم غذایی مدیترانه ای سرشار از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، روغن زیتون و ماهی است. این نوع رژیم همچنین می تواند خطر ابتلا به سندرم متابولیک را کاهش دهد. ترکیبی از چاقی، قند خون بالا، فشار خون بالا و سایر عواملی که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد.

رژیم غذایی اوکیناوا را دنبال کنید

مردم اوکیناوا، ژاپن، بیشتر از بقیه افراد گروه عمر کرده اند. رژیم غذایی سنتی این منطقه بسیار عالی بود زیرا سرشار از سبزیجات سبز و زرد و کم کالری، سبزیجات ریشه دار، غذاهای خام سویا و قارچ بود. مردم اوکیناوا ماهی، گوشت، محصولات لبنی و غلاتی مانند برنج بسیار کمتر می خورند. علاوه بر این، برخی از مردم اوکیناوا تنها 80 درصد از غذاهای موجود در بشقاب خود را خورده اند. اکنون نسل های جوان روش های قدیمی را رها کرده اند و عمر طولانی ندارند.

عاشق شدن

عاشق شدن

افراد متاهل بیشتر از دوستان بی‌وابسته خود عمر می‌کنند. محققان می گویند این به دلیل حمایت اجتماعی و اقتصادی است که ازدواج فراهم می کند. در حالی که ازدواج بیشترین مزیت را دارد، اما افرادی که مطلقه یا بیوه شده اند نیز نسبت به افرادی که هرگز ازدواج نکرده اند، میزان مرگ و میر کمتری دارند.

کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن می تواند در برابر دیابت، بیماری های قلبی و سایر بیماری هایی که سال ها عمر فرد را کوتاه می کند، محافظت کند. چربی شکم مضر است، پس روی کاهش وزن تمرکز کنید. برای کاهش سایز شکم، فیبر بیشتری بخورید و به طور منظم ورزش کنید.

  درخواست پدر و مادر مهشاد و ریحانه از قوه قضائیه

متحرک باشید

اثبات واضح است. افرادی که ورزش می کنند به طور متوسط ​​بیشتر از کسانی که ورزش نمی کنند عمر می کنند. فعالیت بدنی منظم خطر بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، برخی سرطان ها و افسردگی را کاهش می دهد. حتی به شما کمک می کند در دوران پیری از نظر ذهنی فعال بمانید. تمرینات ده دقیقه ای مفید هستند، به شرطی که در مجموع حدود 2.5 ساعت ورزش متوسط ​​در هفته داشته باشید.

معنویت

افرادی که در مراسم مذهبی شرکت می کنند بیشتر از کسانی که شرکت نمی کنند عمر می کنند. در یک مطالعه 12 ساله بر روی افراد بالای 65 سال، افرادی که بیش از یک بار در هفته در مراسم مذهبی شرکت می کردند، نسبت به همسالان غیر مذهبی خود، سطح پروتئین اصلی سیستم ایمنی بدنشان بالاتر بود. ایجاد یک شبکه اجتماعی قوی در میان افرادی که با هم عبادت می کنند سلامت را بهبود می بخشد.

بخشش

عدم رنجش فواید باورنکردنی برای سلامت جسمانی دارد. خشم مزمن با بیماری قلبی، سکته مغزی، ضعیف شدن ریه ها و سایر بیماری ها مرتبط است. بخشش اضطراب و فشار خون را کاهش می دهد و به شما کمک می کند راحت تر نفس بکشید. با افزایش سن، مزایای شما افزایش می یابد.

از کلاه ایمنی استفاده کنید

تصادفات سومین علت شایع مرگ و میر و مهمترین علت است. برای افراد 1 تا 24 ساله در ایالات متحده. استفاده از تجهیزات ایمنی یک راه آسان برای افزایش شانس عمر طولانی است. کمربند ایمنی خطر مرگ در تصادفات رانندگی را تا 50 درصد کاهش می دهد. اکثر مرگ و میرهای ناشی از تصادفات دوچرخه به دلیل صدمات به سر است، بنابراین همیشه از کلاه ایمنی استفاده کنید.

  ژاپن وارد موج هفتم کرونا شد

خواب در اولویت است

خواب با کیفیت کافی می تواند خطر ابتلا به چاقی، دیابت، بیماری های قلبی و اختلالات خلقی را کاهش دهد. همچنین به درمان سریعتر بیماری کمک می کند. از طرفی تا نیمه شب ماندن برای شما بد است. اگر کمتر از 5 ساعت در شب بخوابید، می توانید خطر مرگ زودرس را افزایش دهید، بنابراین خواب را در اولویت قرار دهید.

کنترل استرس

شما هرگز نمی توانید به طور کامل از استرس دوری کنید، اما می توانید راه های کنترل آن را یاد بگیرید. یوگا، مدیتیشن یا تنفس عمیق را امتحان کنید. حتی چند دقیقه استرس در روز می تواند تأثیرات مضری داشته باشد.

متمرکز باشید

سرگرمی ها و فعالیت هایی که به شما علاقه مند هستند، زندگی شما را طولانی تر می کند. در یک مطالعه 13 ساله، محققان ژاپنی دریافتند که بسیاری از مردان مورد هدف نسبت به افرادی که اعتماد به نفس کمتری داشتند، کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از سکته مغزی، بیماری قلبی یا سایر بیماری ها بودند. انجام کاری با اشتیاق و هدف نیز می تواند شانس ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید