15 دقیقه در خط تولید اروپایی هیوندای

423904 248 خبر مرکزی

هیوندای موتورز که با نام های هیوندای موتورز و هیوندای نیز شناخته می شود، یک خودروساز کره ای چندملیتی است که در سئول، کره جنوبی مستقر است.

این شرکت در سال 1967 تاسیس شد. هیوندای همچنین حدود 40 درصد از کیا موتورز را در اختیار دارد و صاحب دو برند از جمله بخش خودروهای لوکس جنسیس موتور و برند خودروهای الکتریکی یونی است.

هیوندای موتور اروپا یکی از زیرمجموعه های شرکت هیوندای موتور است که دفتر مرکزی آن در شهر آفنباخ آمم ماین آلمان قرار دارد و یک مرکز تحقیق و توسعه در فرانکفورت آلمان و سه کارخانه در جمهوری چک، روسیه و ترکیه دارد.

کارخانه هیوندای در جمهوری چک یکی از مدرن ترین و به روزترین کارخانه های این شرکت است که در نوامبر 2008 در منطقه صنعتی نیوشویتس افتتاح شد. این کارخانه با سرمایه گذاری یک میلیارد یورویی در مدت زمان حدود دو سال ساخته شد. در واقع این بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در جمهوری چک است.

کارخانه هیوندای موتور در جمهوری چک دارای ظرفیت تولید 350000 دستگاه خودرو در سال است و در 90 کیلومتری کارخانه Zilina Kia Motors در اسلواکی قرار دارد.

جالب اینجاست که وقتی کارخانه هیوندای در جمهوری چک ساخته شد، این شرکت به محیط زیست توجه کرد. بیش از هزار درخت در این منطقه جابجا شده و پس از اتمام نصب به محل اصلی خود بازگردانده شده اند.

کارخانه هیوندای در نوشوویتز تنها کارخانه این شرکت در اتحادیه اروپا و یکی از مدرن ترین کارخانه های خودروسازی در قاره سبز است. خودروهای تولید شده در این کارخانه پاسخگوی نیاز بازار اروپا و الزامات سختگیرانه مشتریان اروپایی از نظر کیفیت، ایمنی و طراحی هستند.

  آیا فسیل 600000 ساله مرد تازه کشف شده همان حلقه گمشده داروین است؟

خودروهای برقی توسان، i30 و کنا در کارخانه نوشوویتز آفلاین هستند.

علاوه بر تولید خودرو، بخشی از تأسیسات هیوندای نوشوویتز نیز به تولید گیربکس اختصاص دارد. گیربکس های به کار رفته در این مجموعه نه تنها در کارخانه نوشوویتسا، بلکه در کارخانه کیا در زیلینا، کارخانه خودروسازی هیوندای در سن پترزبورگ روسیه و کارخانه هیوندای در ترکیه مورد استفاده قرار می گیرند.

کارخانه Hyundai Noshowitzse همچنین فرصت های شغلی زیادی را برای شهروندان چک فراهم می کند، به طوری که حدود 97 درصد از کارکنان این کارخانه را شهروندان چک تشکیل می دهند. برند هیوندای به همراه چندین پیمانکار فرعی حدود 12000 شغل در این منطقه از جمهوری چک ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید