13 میلیارد جریمه با همراه اول و ایرانسل

مدیرکل زندان های دولتی استان تهران، همراه اول و ایرانسل را به دلیل دریافت مبالغ اضافی از مشتریان در بسته های اینترنتی 13 هزار میلیارد ریال جریمه اعلام کرد.

محمدعلی اسفنانی گفت: رسیدگی به این پرونده زمان زیادی به طول انجامید چرا که باید استعلام و کار کارشناسی انجام می شد تا نحوه محاسبه اضافه پرداختی مردم در بسته های بلندمدت و کوتاه مدت مشخص شود. فنی بود و مقامات ویژه باید میزان تخلفات را به ما اطلاع می دادند.

پیش از این معاون سابق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از جریمه دو میلیارد تنی دو اپراتور به دلیل عدم بازگشت تعرفه اینترنت به حالت اولیه خبر داده بود. زیرا افزایش قیمت اینترنت همراه بدون مشورت با رگولاتوری تخلف محسوب می شود.

جریمه 50 میلیاردی چه شد؟

اردیبهشت ماه امسال رگولاتوری اعلام کرد اپراتورهای همراه اول و ایرانسل متخلف را به دلیل اختلال در شبکه اجتماعی باشگاه تا رفع تخلف روزانه تا 50 میلیارد تن جریمه خواهند کرد. سپرده در خزانه داری کل کشور.

از زمانی که اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات، با محدود کردن مسیریابی و تغییر DNS، دسترسی به باشگاه را محدود کردند تا به نظر برسند این شبکه اجتماعی دچار اختلال شده است.

جریمه افزایش پهنای باند

همچنین با وجود اینکه این دو اپراتور برای دومین بار جریمه میلیاردی شده اند، سرعت بسته های اینترنت روز به روز در حال کاهش است و باعث گلایه بسیاری از مشترکان آنها می شود.

همچنین گزارش شده است که شرکت مخابراتی Infrastructure برای خرید پهنای باند بین‌المللی با مشکل مواجه است. آیا این شرکت می تواند با استفاده از جریمه های این اپراتورها ترافیک اینترنت کشور را افزایش دهد؟

  عکس ها / تعمیرات مهم ترین عکس های تاریخ (1)

منبع:نجرات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید