13 عبارتی که افسردگی را نشان می دهد

استفاده بیش از حد از این عبارات و کلمات نشانه هایی است که به ما می گوید باید مراقب سلامت روان این فرد باشیم و در این مورد به او گوشزد کنیم.

به گزارش دی هلثی؛ گاهی آن طور که باید از زندگی لذت نمی بریم و مدام به خاطر خوابیدن یا رهایی از مسئولیت ها عذرخواهی می کنیم. پیشگیری و درمان به موقع بیماری ها می تواند از روند بهبودی و کیفیت درمان حمایت کند.

13 کلمه و عبارتی را به شما معرفی می کنیم که می تواند به معنای افسردگی پنهان در یک فرد باشد. استفاده بیش از حد از این عبارات و کلمات نشانه هایی است که به ما می گوید باید مراقب سلامت روان این فرد باشیم و در این مورد به او گوشزد کنیم.

1 “من”، “خودم”، “من شخصا”

به گفته وب سایت کلینیک روانشناسی، افراد مبتلا به افسردگی بیشتر احتمال دارد که رویکردی شناختی نسبت به خود داشته باشند و در درون خود کاوش کنند. به همین دلیل از ضمایر اول شخص مفرد بیش از حد استفاده می کنند. دبورا سارانی، روانشناس و نویسنده کتاب «زندگی با افسردگی» می گوید: «تجربه نشان داده است افرادی که از کلماتی مانند «من»، «خودشان»، «خودشان» بیش از حد و به عمد استفاده می کنند، ممکن است در کودکان و بزرگسالان افسرده باشند. که باید در نظر داشت؛ زیرا افسردگی بر اندازه اندام های فیزیکی و مغز تاثیر می گذارد و این حرف ها نشانه هایی است که می توانیم به راحتی افراد را آگاه کنیم. البته به خاطر داشته باشید که گفتن «شما افسرده هستید» همیشه جواب نمی دهد و بهتر است با یک روانپزشک مشورت کنید.

افسردگی

2. “همیشه” و “هرگز”

مطالعات همچنین نشان می دهد که افراد مبتلا به افسردگی تمایل دارند در مورد امنیت صحبت کنند. شما متوجه طیفی از صفر تا صد در مکالمات آنها خواهید شد که برگرفته از احساسات آنهاست. این افراد دوست دارند همه چیز را منطقه بندی کنند. هر موضوعی در ذهن آنها سفید یا سیاه است. بنابراین اگر دوست شما دائماً مواردی مانند “این همیشه اتفاق می افتد” یا “من هرگز نمی توانم این کار را انجام دهم” را ضبط می کند. بسیاری از افراد می توانند از این کلمات در زبان خود استفاده کنند، اما افراد مبتلا به افسردگی در صورت نیاز بیش از حد از این کلمات استفاده می کنند. این افراد بیشتر به قضاوت تمایل دارند تا فکر کردن.

  داستان تیر آبی و برادران خیامی

3. “من باید …”

این عبارت هم از همان تفکر سفید و سیاه نشات می گیرد. او خود را محدود می کند و او را مجبور به انجام کار خاصی می کند. سارانی گفت: تنفر و خودانگاره منفی همراه با افسردگی است که در این صورت مجبوریم برای حل این مشکلات دست به کاری بزنیم. به گفته انجمن روانشناسی، افراد مبتلا به افسردگی درگیر افکار منفی می شوند و مدت زیادی طول می کشد تا آنها را به افکار مثبت تبدیل کنند. اجبار به انجام و احساس آنچه که نیستیم اغلب مردم را افسرده تر می کند.

4. کلمات احساسی منفی

13 کلمه و عبارتی که افسردگی را نشان می دهد

برخی از نوجوانان از واژه افسردگی برای توصیف احساسات خود استفاده می کنند که با کلماتی که بار عاطفی منفی دارند متفاوت است. سارانی: «در مصاحبه با کودکان، نوجوانان و بزرگسالان افسرده، آنها بیشتر از کلماتی مانند بد، غمگین، بدون حمایت، ناامید، بیمار، گمشده، بی فایده، بی فایده، احمق، گرفتار، سرگردان، ترسناک، ناامن، استفاده می کنند. ناامن، ناراحت، سیاه و سفید. “” و آنها از رنگ آبی برای خود و احساسات خود استفاده می کنند.”

5. “من نمی توانم”

افراد مبتلا به افسردگی معمولا نمی توانند به تنهایی از رختخواب خارج شوند، لباس بپوشند یا آشپزی کنند. بر اساس تحقیقات موسسه ملی سلامت روان، ناتوانی در انجام وظایف روزانه یکی از نشانه های کلاسیک افسردگی است و استفاده از کلمه “من نمی توانم” فقط توصیف وقایع است. اما این کلمه همچنان از دسته کلماتی محسوب می شود که نشان می دهد ما در احساسات و موقعیت ها گیر کرده ایم. «جملاتی مانند؛ “من نمی توانم از رختخواب بلند شوم، احساس خوبی ندارم یا بهتر نیستم، نمی توانم به تنهایی کارم را تمام کنم یا نمی توانم کار کنم. اینها عبارات رایجی هستند که بیشتر توسط افراد افسرده شنیده می شود.

6. “همه تقصیر من است”

افسردگی با مقدار زیادی از خود سرزنش و احساس گناه به احساسات ما حمله می کند. وقتی عذرخواهی و جملات در مغز ما قرار می گیرد، الگوی مغز را تغییر می دهد. نتایج مطالعات منتشر شده در Archives of General Psychiatry نشان می دهد که چگونه این مدل های مغزی عملکرد مغز را مختل می کنند. در این میان سرزنش کردن خود خطرناکتر از سایر احساسات است. زیرا در این صورت بیمار نتیجه می گیرد: «اگر من مسبب مشکلات خانواده و شخصی هستم که دوستش دارم، پس بهتر است نباشم».

  همه چیز درباره ماشین برقی ایرانی یوز

7. “من خوبم”

13 کلمه و عبارتی که افسردگی را نشان می دهد

تقلید از کلمات مثبت مانند “من خوبم” نشانه افسردگی پیشرفته است. حال از کجا بفهمیم که انسان تقلید می کند؟ وقتی کلمات با وضعیت فعلی او مطابقت ندارند. مثلا وقتی گریه می کند و بی دلیل می گوید خوبم. تحقیقات در ایالات متحده نشان می‌دهد که محکوم کردن افسردگی باعث می‌شود اکثر مردم نتوانند در مورد احساس واقعی خود صحبت کنند و درخواست کمک کنند. سارانی گفت: برخی از افراد در صورت نیاز فوری به درمان، علائم اختلالات روانی را ناراحت کننده می دانند.

8. “خسته ام”

افسردگی دارای علائم جسمی و روانی است. خستگی افراد افسرده می تواند جسمی یا روانی باشد. علت این اتفاقات ممکن است به فعالیت شیمیایی نورون ها و عروق عصبی مربوط باشد. شما معمولاً می توانید این کلمه را در جملاتی مانند “من خیلی خسته هستم برای انجام این کار” پیدا کنید.

9. “من می خواهم تنها باشم”

افراد مبتلا به افسردگی دائماً می خواهند خود را منزوی کنند و از آن رنج نبرند. این نیز یکی از نشانه های مدل های ذهنی نامناسب است. بنابراین افراد مبتلا به افسردگی تمایلی به تجربه های جدید ندارند و اتاق های تاریک و ساکت را به دور از دیگران ترجیح می دهند. به گفته دکتر سارانی «آنها باید با دیگران ارتباط برقرار کنند، زیر نور آفتاب قرار بگیرند و احساسات منفی خود را محو کنند، با کنار هم بودن می توان بر این موضوع غلبه کرد». بر اساس مطالعه ای که در Computer in Human Behavior منتشر شده است، جایگزینی ارتباط مجازی با جلسات حضوری در نوجوانان افسرده کننده است.

10. “هیچ کس اهمیت نمی دهد”

محققان دریافته‌اند که انزوا تنها چیزی نیست که آسیب می‌زند. اما احساس تنهایی هم همین تاثیر را دارد. نتیجه انزوای اجتماعی می تواند به این فکر منجر شود که «من به هیچکس اهمیت نمی دهم» و «هیچکس به من اهمیت نمی دهد». این افکار فرد را به مسیر تاریک افسردگی سوق می دهد. افکار در این زمینه باعث می شود که فرد احساس کند کسی نیست که به او کمک کند. سارانی می گوید: احساس عدم حمایت یکی از علائم افسردگی است. وی همچنین خاطرنشان می کند که نوجوانان و بزرگسالانی که به آینده خود امیدوار هستند، توانایی خود را در حل مشکلات و قضاوت منصفانه به دست می آورند.

  افزایش سهم بانک دی در بازار بانکداری پولی کشور با همت جمعی شعب و واحدهای مرکزی محقق می شود.

11. “من چنین احساسی ندارم”

13 کلمه و عبارتی که افسردگی را نشان می دهد

یکی دیگر از جنبه های شانه انداختن در زندگی این است که نمی توانیم احساس لذت در انجام کاری را تشخیص دهیم. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است بگویند: “من به اندازه گذشته جذاب نیستم.” سارانی گفت: اثرات اختلالات عاطفی احساساتی مانند لذت و شادی را تضعیف می کند.

12. “و بعد چه؟”

تحمل افسردگی برای انسان بسیار سخت است. او مجبور است تمام احساسات بد را یکباره تجربه کند و این باعث می شود از همه چیز ناامید شود. به گفته مرکز کنترل بیماری، افسردگی یکی از بزرگترین عوامل خودکشی است. سارانی گفت: زمانی که فکر می کنید نسبت به چیزی احساس بهتری نخواهید داشت و هیچ چیز تغییر نمی کند، می خواهید پایان زندگی شما فرا برسد و در آن لحظه مرگ را بهترین گزینه برای رفاه خود می بینید. افرادی که از عباراتی مانند «ناامیدی در زندگی»، «فقدان انگیزه» و «ناتوانی در ادامه دادن» استفاده می کنند، به احتمال زیاد انگیزه پایان دادن به زندگی خود را دارند. در این مواقع خودسرانه عمل نکنید و در جستجوی گوگل به دنبال راه حل نباشید. به روانپزشک مراجعه کنید

13. “احساس بهتری دارم”

یکی دیگر از نشانه های خطرناک افسردگی، بیان ناگهانی عبارت «احساس بهتری دارم» است، زیرا در این مرحله بیمار تصمیم به خودکشی گرفته و در گفتارش علائمی مانند «آرام ترم» و «آرام ترم» ظاهر می شود. . . به گفته رهبران، افرادی که از افسردگی رنج می برند نیاز به درمان حرفه ای دارند و قبل از اینکه دیر شود باید با روانشناس مشورت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید