12 شخصیتی که می گویند شما حریم خصوصی ندارید

446056 321 خبر مرکزی

فرادید| آیا از خوشحال کردن همه خسته شده اید؟ یا در خلوت از افرادی که فکر می کنید شما را آزار می دهند عصبانی هستید؟ شما باید یاد بگیرید که حریم خصوصی سالم داشته باشید.

حد سالم چیست؟

به گزارش فراد، حریم خصوصی محدودیتی است که شما انتخاب می کنید. امتیازات تعیین می کنند که دیگران چگونه با شما رفتار می کنند، وقتی به شما نزدیک هستند چگونه رفتار می کنند و از شما چه انتظاری دارند.

امتیازات از چارچوب باورها، دیدگاه ها، باورها و ارزش های اصلی شما به دست می آیند و از طریق تجربه زندگی و محیط اجتماعی که در آن بزرگ شده اید ایجاد می شوند.

اگر در درک مفهوم حریم خصوصی مشکل دارید، انواع دیگر حریم خصوصی و مرزها را در نظر بگیرید. مرز ملکی که در آن زندگی می کنید، حصارها، خطی که روی شن ها می کشید، شناورهایی که انتهای منطقه عمیق را مشخص می کنند. آیا در رابطه و زندگی شخصی خود چنین نشانه ها، محدودیت ها و «علامت های ایست» دارید؟

چرا به تنهایی یا مرز نیاز داریم؟ اگر حد و مرزهای سالمی را تعیین نکنید، به احتمال زیاد تحت کنترل دیگران خواهید بود. شما به دیگران اجازه می دهید نحوه فکر کردن، رفتار و احساس شما را دیکته کنند. همچنین به این معناست که وقت و انرژی خود را صرف برآوردن خواسته های دیگران کنید و آنچه را که از صمیم قلب آرزو دارید در اعماق وجود خود دفن کنید.

این می تواند در دراز مدت منجر به سردرگمی، عصبانیت و افسردگی شود. شما احساس سردرگمی یا نارضایتی می کنید. نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما هیچ حد و مرزی ندارید.

در اینجا 12 نشانه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

1 رابطه شما اغلب بسیار دشوار است یا با اشک به پایان می رسد.

هرچه مرزهای سالم کمتری داشته باشید، بیشتر این پیام را به دیگران می فرستید که نمی توانید از خودتان مراقبت کنید. این به شما امکان می دهد افرادی را جذب کنید که می خواهند شما را کنترل کنند. یا ممکن است آنقدر احساس ناتوانی کنید که هرگز دست از برآوردن خواسته ها و دفاع از خود بردارید و به فریب ناخودآگاه خود متوسل نشوید. این بدان معنی است که شما دائماً وابسته به روابط و دوستی هایی هستید که بدهی های مساوی ندارند. شما همیشه بخشنده هستید و دیگران همیشه دریافت می کنند.

2. تصمیم گیری برای شما سخت خواهد بود.
شما بخش زیادی از زندگی خود را صرف برآوردن خواسته های دیگران می کنید. وقتی فراموش می کنی کی هستی این بدان معنی است که شما اغلب نمی دانید چه کاری انجام می دهید یا می خواهید انجام دهید. وقتی تصمیم می گیرید، احساس پوچی می کنید.

  پیام عاشقانه صبح بخیر

3. از ناراحت کردن یا ناامید کردن دیگران متنفرم.
افرادی که هیچ محدودیت شخصی ندارند طبق برنامه های دیگران زندگی می کنند. آنها آنقدر نگرانند که دیگران را ناراحت و ناامید نکنند که همیشه پاسخ مثبت می دهند. احتمالاً بارها به شما “عشق” گفته اند.

4. دو کلمه: عذاب وجدان (عذاب وجدان) و اضطراب.
مدام از احساس گناه و ترس رنج می برید. بزار ببینم جرات داری بگی افرادی که هیچ حد و مرزی ندارند به کوچکترین دلیلی احساس گناه می کنند و خود را سرزنش می کنند. مثلاً از اینکه آخرین تکه کیک را خورده اند یا به فردی که روی نیمکت نشسته گفته اند کمی دورتر بنشیند تا جا بیفتد احساس پشیمانی و ترس می کنند.

5. شما همیشه بدون هیچ دلیلی خسته هستید.
پاسخگویی مداوم به درخواست های دیگران به این معنی است که باید تا آخر وقت کارهای مربوط به زندگی خود را انجام دهید که آزاردهنده است. اما نشناختن یا دنبال نکردن رویاهای خود در زندگی نیز می تواند باعث احساس خستگی در شما شود که می تواند منجر به افسردگی خفیف شود.

6. رادار شما هنگام اشتراک گذاری خاموش است.
شما تمایل دارید جزئیات زندگی شخصی خود را با افرادی که به تازگی ملاقات کرده اید به اشتراک بگذارید، که دری را برای آسیب و فریب باز می کند. اما وقتی کسی می خواهد به شما نزدیک شود، می ترسید. شما نمی دانید چگونه نیازها و خواسته های خود را با دیگران در میان بگذارید و ممکن است از مشکلات و مشکلات مربوط به صمیمیت رنج ببرید.

7. شما همیشه قربانی موقعیت هستید.
شما همیشه احساس می کنید که دیگران از شما سوء استفاده می کنند، زیرا آنها به دو صورت آشکار و پنهان از شما سوء استفاده می کنند. احتمالاً در محل کار، خانواده و در تعاملات اجتماعی دائمی احساس بی توجهی یا سرزنش می کنید. شما همیشه می توانید فردی باشید که همیشه بدشانسی می آورد.

8. بیشتر اوقات عصبانی هستید.
معلومه که تو هستی. چون احساس می کنید همیشه مورد آزار قرار می گیرید.

9. پنهانی احساس می کنید که دیگران به شما احترام نمی گذارند.
اگر برای خود حد و مرزی ندارید، دیگران نمی دانند چگونه با شما رفتار کنند، بنابراین ممکن است احساس بی احترامی کنید. از طرفی بدون حد و مرز، کمتر مرز دیگران را می شناسید و ممکن است ناخواسته و ناخودآگاه از مرزهای دیگران عبور کنید.

  مهدی طارمی; بهترین گلزن آسیا

10. شما می توانید منفعل-تهاجمی باشید.
اول اجازه دهید دیگران از شما سوء استفاده کنند. سپس سعی می کنید با آزار دادن، غرغر کردن، شکایت کردن یا حتی تنبیه طرف مقابل، انرژی و قدرتی را که احساس می کردید از دست داده اید، دوباره به دست آورید. به عبارت دیگر، شما می توانید یکی از بدترین موارد انفعال-پرخاشگری باشید. همیشه می توانید دیگران را سرزنش کنید. این راهی برای جلوگیری از این واقعیت است که شما هیچ مرزی برای خود ندارید و شما مسئول زندگی خود هستید.

11. شما اغلب در مورد هویت خود گیج می شوید.
به نظر می رسد که هدف زندگی برای شما مشخص نیست یا هدف گذاری در زندگی برایتان دشوار است. حتی ممکن است دچار بحران هویت شوید.

12. او می ترسد که آن را مخفی نگه دارید و آن ترس از طرد شدن یا رها شدن است.
فقدان مرزهای سالم مربوط به دوران کودکی است. این اغلب به معنای نداشتن فرزندی دلسوز است که به شما عشق و پذیرش بی قید و شرط بدهد. همیشه باید کاری را که دیگران از شما می خواهند انجام دهید تا طرد نشوید.

تروما و روان پریشی دوران کودکی نیز می تواند منجر به از دست دادن مرزها شود. اتفاقاتی مانند آزار جنسی در دوران کودکی به کودک این پیام را می دهد که بی فایده و بی اهمیت است و نیازی به حد و مرز نیست. گاهی اوقات این رفتاری است که شما یاد گرفته اید. شما دیده اید که یکی از والدین شما با جلب رضایت دیگران معنا پیدا می کند. و تو آموختی که این معنای عشق است.

آیا مطمئن نیستم که محدودیت ایمن دارم یا نه؟

این سوالات را از خود بپرسید تا متوجه شوید که آیا حریم خصوصی دارید یا خیر:

 • چقدر نگران این هستم که دیگران در مورد من چه فکری می کنند؟
  آیا از اینکه می خواهم کاری برای خودم انجام دهم احساس گناه می کنم؟
  آخرین باری که به دیگران نه گفتم کی بود؟
  آخرین باری که به درخواست کسی بله گفتم چه زمانی بود که خواستم نه بگویم؟
  آیا احساس می کنم شایسته احترام هستم یا باید آن را با مهربانی به دست بیاورم؟
  5 چه قوانینی را باید رعایت کنم تا دوستم باشم؟
  آیا این قوانین را خیلی سریع و آسان تنظیم می کنم؟
  10 کاری که باید برای خودم انجام دهم چیست؟
  آیا می توانم این 10 مورد را خیلی سریع و راحت بگویم؟
  10 کاری که از انجام دادن آنها متنفرم چیست؟
  آیا چیزهایی وجود دارد که من در مورد آنها احساس قوی دارم؟
  آیا وقتی به کسی نه گفتن فکر می کنم احساس ترس یا سردی می کنم؟

محدودیت ها چیست؟

1 مرزها چیزهایی نیستند که شما را از خوشبختی محروم کنند.
وقتی مرزهایی را تعیین می کنید، افرادی را جذب می کنید که می خواهند به شما احترام بگذارند و به شما خوب عمل کنند.

2. مرزها برای محدود کردن شادی شما نیستند، بلکه ضامن شادی شما هستند.
رابطه شما بهبود خواهد یافت و در واقع از کارهایی که انتخاب کرده اید لذت خواهید برد زیرا این موارد را بر اساس ارزش های خود انتخاب کرده اید.

3. محدودیت و حد و مرز روی سنگ حک نشده است.
وقتی خودت و کیستی را بشناسی و از زندگی درس بگیری، تغییر می کنی. همانطور که شما تغییر می کنید، مرزها و مرزهای شما نیز تغییر می کنند. هرگز نباید از تغییر مرزهای خود احساس بدی داشته باشید. این زندگی شماست، پس شما هستید که تصمیم می گیرید چه چیزی برای شما خوب است و چه چیزی بد، و شما حق دارید این تصمیمات را تغییر دهید.

4. مرزها هیچ ربطی به درست یا غلط ندارند.
مرزهای شخصی سالم شما توسط سیستم ارزش ها و افکار شما تعیین می شود و ممکن است کاملاً با مرزهای دیگران متفاوت باشد. این بدان معنا نیست که محدودیت های شما درست یا نادرست است، بلکه به این معناست که شما با دیگران متفاوت هستید.

من می خواهم حد و مرزی را تعیین کنم، چه کاری باید انجام دهم؟
اولین قدم این است که بیشتر در مورد خود بیاموزید و زمان و فضای کافی برای شناخت خود اختصاص دهید. به عبارت دیگر مراقب قضاوت خود باشید و بدانید که شناخت خود و تعیین مقصد یک فرآیند نیست، بلکه یک فرآیند است.

می توانید با یادداشت برداری و خواندن کتاب های خودیاری در مورد باورها، ارزش ها و هویت ها شروع کنید. ذهن آگاهی همچنین ابزار خوبی برای کمک به درک احساساتی است که در هر لحظه دارید. مراقب باشید دست به دامان دیگران نشوید و از آنها نپرسید که چه حد و مرزی باید داشته باشید.

یکی از بهترین راه ها استفاده از درمان شناختی-رفتاری است تا بفهمید واقعاً چه افکاری درباره خود، دیگران و جهان دارید. این به شما کمک می کند عملی تر و متعادل تر فکر کنید و تصمیمات بهتری برای خود بگیرید.

منبع: هارلی تراپی
ترجمه: سایت فرادید

  چگونه جان یک بیمار سکته مغزی را نجات دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید