12 حرکت نادرست زبان بدن

فرادید| برخی از ما در حالت انکار زندگی می کنیم، به جای ارائه شخصی خود، روی محصول تمرکز می کنیم و فکر می کنیم که اگر چیزی فوق العاده عالی تولید کنیم، اشتباهات نادیده گرفته می شوند. این تفکر بازاری است، اما چیزی که برخی از ما متوجه نمی شویم این است که همه ما همیشه با زبان بدن خود ارتباط برقرار می کنیم. ممکن است لحظه ای که از زبان بدن استفاده می کنیم غرق شویم و این جنبه حیاتی ارتباط را فراموش کنیم.

به گزارش فراد؛ حرکات کوچک و نشانه های بزرگ غیرکلامی وجود دارد که سیگنالی را از ما به دنیای اطرافمان می فرستد. برخی از ارتباطات غیرکلامی به راحتی قابل توجه است: برای مثال، به دلیل عصبانیت یا خوشحالی اخم می کنید یا لبخند می زنید. ارتباطات غیرکلامی دیگری وجود دارد که نامرئی است اما به طور ناخودآگاه توسط مخاطب ما درونی شده است: لبخند در حالی که بقیه قسمت های صورت هنوز است باعث می شود احساس ناامنی کنید.

برخی از حرکات را خودتان انجام می دهید، مثلاً قبل از شروع صحبت، موهای خود را صاف کنید. دیگران بارها و بارها خود را تکرار می کنند: شما مدام در حال صحبت کردن هستید به اصطلاح لباس های خود را صاف می کنید.

من به عنوان فردی که مدتی است با نیروی انسانی کار می کنم به شما هشدار می دهم که ارائه شما در یک پارکینگ با دوربین و یک سالن بزرگ شروع می شود که در آن با حضور مسئول پذیرش اسکان داده می شوید.

با توسعه شبکه های کسب و کار آنلاین، کل جهان به صحنه ای تبدیل شده است بدون اینکه بدانیم چه کسی چه کسی را می داند. در زیر 12 علامت منفی رایج از زبان بدن را ارائه می دهیم که می توانند بدون اطلاع شما مانع پیشرفت زندگی شما شوند.

مالش یا لمس مکرر بینی

دلیل این مالش یا دست زدن فقط یک آلرژی نیست، ممکن است به دلایلی با بالا بردن فشار خون خود انگیزه این کار را داشته باشید. فشار خون بالا باعث افزایش جریان خون در سطح پوست و گشاد شدن سلول ها به خصوص سلول های ماست می شود. این باعث کاهش ظاهر تصویر و ارائه شما می شود و دیگران ممکن است اعتماد خود را نسبت به شما از دست بدهند. این به عنوان نشانه دروغی شناخته می شود که اعتماد دیگران به شما یا پیامی را که می دهید دشوار می کند. بنابراین در صورت امکان دست خود را از صورت خود دور نگه دارید.

دست زدن یا مرتب کردن موها

12 سیگنال منفی برای زبان بدن که باید از آنها اجتناب کنید

کوتاه کردن یا دست زدن به موهای خود، حتی یک بار، می تواند سیگنالی را ارسال کند که مطمئن نیستید یا آمادگی ندارید. در تبلیغات تلویزیونی، دست زدن به مو سیگنال دیگری می فرستد که نشان دهنده اعتماد به نفس است، اما ما موقعیت های زیادی نداریم که این عمل سیگنال بدی را ارسال نکند. اگر موهایتان نیاز به کوتاه شدن دارد، حتما این کار را در خلوت انجام دهید، ترجیحاً دور از کسانی که با آنها صحبت می کنید یا با آنها مذاکره می کنید.

لب های گاز گرفتن

به جای سومی به این فکر می کردم که «ناخن جویدن» را بنویسم، اما ممنوعیت آنقدر آشکار بود که آن را از لیست حذف کردم. بالاخره مردم بدون اینکه متوجه شوند لب هایشان را گاز می گیرند. گاهی دیده ام که مردم لب هایشان را پشت تریبون گاز می گیرند، هرچند که فقط یک ثانیه طول کشیده است. تعداد کمی از مردم در حضور دیگران لب های خود را گاز می گیرند.

  طرز تهیه دسر زعفرانی; دسر خوشمزه برای پذیرایی

من شخصاً دیده ام که مردم پشت ماشینشان پشت چراغ قرمز لب هایشان را گاز می گیرند و می توانم تصور کنم که از کاری که انجام داده اند یا می خواهند انجام دهند استرس دارند. اما حتی در مقابل همسالان، این نشانه ناامنی و عدم اعتماد به نفس است.

دهان خود را بپوشانید

این حرکت را می توان در پشت میزهای کنفرانس در طول جلسات یا مصاحبه مشاهده کرد. گاهی به نظر می رسد مردی که دهانش را می پوشاند غرق در فکر است. در هر صورت، این حرکت وجهه شما را خدشه دار می کند زیرا سیگنالی است که با دروغ یا فریب همراه است. چیزی که ممکن است بد نباشد، اما خوب نیست، این است که نه تنها سیگنال ذهنی ارسال نمی کنید، بلکه این حرکت نشانه دیگری از کمبود اعتماد به نفس است.

اگر زمانی که نگران هستید این کار را انجام می دهید، اما از طرف دیگر در شرایطی قرار می گیرید که می خواهید در چشم دیگران با اعتماد به نفس به نظر برسید، با این حرکت راز خود را پیچیده خواهید کرد. پس طوری رفتار نکنید که انگار در شرایط بحرانی و سرنوشت ساز نگران هستید.

خراشیدن

12 سیگنال منفی برای زبان بدن که باید از آنها اجتناب کنید

خراش دادن اشکالی ندارد، اما حتی اگر یک بار هم این کار را انجام دهید، پیام عدم قطعیت ارسال می کنید. علت خاراندن دست و گردن با علت دست زدن به بینی یکی است. هنگامی که فشار خون بالا می رود، سلول های ماست ممکن است شروع به ترشح هیستامین کنند و شما احساس خارش کنید. از آنجایی که خود من گاهی اوقات پس از تجربه موقعیت های استرس زا دچار کهیر می شوم، می توانم علت و معلول آن را بپذیرم. از خاراندن بدن خود در مقابل همسالان خود بپرهیزید، زیرا اگر در موقعیتی قرار بگیرید که عزت نفس مهم است، به تصویر خود آسیب خواهید رساند.

مالش یا نگه داشتن پرده گوش

من این حرکت را در جلسات یا مصاحبه ها دیده ام که زیاد به آن توجه نکردم، اما با تعجب متوجه شدم که این یک زبان بدن منفی است. من فکر می کردم این یک حرکت متفکرانه است، مانند کسی که عمیقاً به توانایی های خود فکر می کند.

با این حال، سیگنال منفی این حرکت نشان می دهد که فردی نگران است و در شرف فریب است. در بدترین حالت، این یک ژست خودساخته است، حرکتی که هنوز با فشار خون بالا و ترشح هیستامین تحریک می شود.

بی حسی بینی

فشار دادن بینی به اندازه مالیدن بینی سیگنال منفی می فرستد. این حرکت را یک بار از فردی که مصاحبه می کردم و بار دیگر از معلمی که سخنرانی می کرد دیدم. من زیاد به آن فکر نکردم، اما این حرکت باعث کاهش عزت نفس شما می شود.

  مرگ زن یاسوجی که در آشپزخانه مورد اصابت گلوله قرار گرفت

در بدترین حالت، یک بار انجام، نشانه این است که شما اشتباه کرده اید و امتیاز از دست داده اید. شاید توانسته باشید با وقار یک مقام بلندپایه را مورد خطاب قرار دهید اما با این حرکت می دانید که اشتباه کرده اید و یک لحظه لغزش کرده اید.

با پای پیاده قدم بردار

12 سیگنال منفی برای زبان بدن که باید از آنها اجتناب کنید

اکثر مردم می دانند که گذاشتن پا روی پا یا گذاشتن دست روی دست یک حرکت دفاعی و نتیجه گیری است. در جلسات و برخوردهای عاشقانه این زبان بدن منفی تلقی می شود. حتی اگر برای راحتی خود این کار را انجام دهید، شدت این زبان بدن منفی است. یک بار برای چند دقیقه روی یک صندلی نشستم و این کار را انجام دادم و فقط خودم و احساساتم را ارزیابی کردم. در شرایطی که داشتم این حرکت فقط برای آرام کردن پاهایم بود.

این حرکت هنگام ارائه در حالت ایستاده یا در هنگام جلسات در حالت نشسته انجام می شود. هر کس این حرکت را ببیند آن را نشانه اضطراب و ناامنی شما یا پنهان کردن چیزی می داند. اگر می‌خواهید مردم را تشویق کنید تا روی شما و ایده‌تان سرمایه‌گذاری کنند، ممکن است در طول جلسه بدون اطلاع از آن یک قدم به عقب برداشته باشید، بنابراین بهتر است دست‌ها، پاها یا حتی مچ پاهایتان را روی هم نزنید.

انگشتان خود را پشت سر خود قفل کنید

من این حرکت را به خصوص در مردان، حتی زمانی که ملاقات یا کار می کنند، دیده ام. در ظاهر، این ژست فردی است که راحت و با اعتماد به نفس است، اما برداشت های متفاوتی از آن دارد. این ژست که بیشتر مردانه است، نشانه فرصت یا حمله است. از این حرکت به عنوان ترسناک و تدافعی نیز تعبیر می شود. بنابراین، صرف نظر از شرایط، این ژست را در جلسه یا مصاحبه انجام ندهید، مگر اینکه با دوستان خود یا در خانه باشید. به طور کلی، این ژست نه تنها نشانه اعتماد به نفس است، بلکه حالت دفاعی نیز دارد.

حفاری

فرقی نمی کند ناخن جویدن باشد یا گوشه ای از پوشه شما، این حرکت نشانه نگرانی است. هنگامی که استرس دارید، بدن شما شروع به ارسال سیگنال برای انجام هر کاری می کند، واکنش بدن شما واکنش یا فرار نامیده می شود. در این شرایط آگاهانه نفس بکشید و آرام باشید. سعی کنید چیزی خوشایند را تصور کنید که با استرس مقابله کند، سپس دوباره روی خودتان تمرکز کنید. اجازه ندهید استرس زیاد به عملکرد شخصی شما آسیب برساند.

من حرکت می کنم

12 سیگنال منفی برای زبان بدن که باید از آنها اجتناب کنید

گرگ چیزی نیست جز حرکت عصبی یک صندلی. هر حرکت سریع نزدیک به حرکت بدن است. ما می توانیم با لباس، مو یا خودکاری که در دست داریم تاب بخوریم، می توانیم مشت هایمان را ببندیم یا باز کنیم و وزن خود را از یک پا به پای دیگر منتقل کنیم. استرس شدید باعث واکنش یا فرار می شود.

در این شرایط فقط باید به این فکر کنیم که چگونه آرام شویم. هر کرکی می تواند اعتماد دیگران را به شما تضعیف کند. پس وقتی وارد محیطی می‌شوید که زبان بدنتان علاوه بر حرف‌هایتان زیر ذره‌بین دیگران هم قرار می‌گیرد، از پاشنه‌های خود بپرید و با لباس‌هایتان راه بروید یا بهتر از آن همه آن عادت‌ها را کنار بگذارید، زیرا بدون شک در زندگی تو همیشه اعتماد به نفس خواهی داشت برای نفس و آرامشت دلیل داری.

  لحظه اهدای توپ طلای 2021 به مسی

خشک و بی حرکت بمانید

من این زبان بدن را در آخر قرار دادم زیرا برعکس سایر موارد ذکر شده در بالا است. این زبان بدن نوعی است که مردم فکر نمی کنند به تنهایی انجام می دهند، اما ما در دیگران متوجه آن می شویم. گاهی اوقات فکر می کنیم این فقط یک احساس تنش است و به همین دلیل آن را نادیده می گیریم.

این زبان بدن مانند این است که به کودک بگویید بی حرکت بنشیند و بعد می بینید که دندان هایش را روی هم فشار می دهد و ماهیچه های صورتش را بیش از حد سفت می کند، حتی ماهیچه های دست، پا و انگشتانش خیلی سفت می شوند.

وقتی سعی می کنیم مثل بچه ها تلو تلو تلو بخوریم، اشیا را به اطراف یا روی ناخن هایمان پرتاب نکنیم، یک اشتباه خشک مرتکب می شویم. وقتی سعی می کنیم غم یا اضطراب خود را بخندانیم، سایر قسمت های صورت ما خشک می شود. این واکنش دقیقاً برعکس آن چیزی است که ما از خود در طول ارائه شخصی انتظار داریم. وقتی خشک می شویم مانند خرگوش هوشیار اما ترسیده در مزرعه ای می شویم که سایه شاهین بالای سرش است.

تنها راه حل جلوگیری از سفتی ناخواسته در موقعیت های حساس با آرامش و احساس اعتماد به نفس واقعی و البته آمادگی است.

نتیجه

ما به راحتی می توانیم حرکات بزرگ و حتی حرکات کوچکتر را در شرایط خاص کنترل کنیم. ما بارها در مدرسه ارائه را تمرین کرده ایم و در مورد مصاحبه های شغلی به اندازه کافی بر آن تسلط داریم. اما هر چه زمان بیشتری برای حفظ تعادل خود داشته باشیم، نیاز به اعتماد به نفس واقعی و مهارت هایمان بیشتر می شود.

به نظر می‌رسد کنترل حرکات ظریف‌تر، مانند حرکات ماهیچه‌های صورت، دشوارتر بوده و شبیه به تغییر رنگ پوست و دمای صورت است. هیچ یک از ما دوست نداریم کسی عرق مان را ببیند. تنها راه برای حفظ علائم کوچک مثبت زبان بدن، ایجاد اعتماد به نفس و ارتباط با روحیه ماست. ما باید خودمان را باور کنیم و باور کنیم که مخاطبان ما باید بهترین نسخه از خود و آنچه را که ارائه می دهیم ببینند.

“تردید به بزرگترین دشمن تبدیل می شود، به خصوص اگر با تخیل فعال همراه باشد.”

حتی زمانی که وجود خود را برای هر نقصی جستجو می‌کنید، پروژه‌ها و محصولات را از نظر ضعیف‌ترین قسمت‌هایشان بررسی می‌کنید، و زمانی که همکاران و مخاطبان خود را برای بحث‌برانگیزترین ایرادات یا مسائل انتقادی آنها تحقیق می‌کنید، در مقطعی مجبور می‌شوید «باور» را انتخاب کنید. انجام دادن. احمقانه نیست وارد اتاقی شوید که در آن به موفقیت خود ایمان دارید، احمقانه است که وارد اتاق شوید در حالی که هنوز در تلاش برای متقاعد کردن خود هستید.

منبع: Wealthygorilla

دیدگاهتان را بنویسید