10 پیش بینی جالب انسان

فرادید| وسایل الکترونیکی و سایر وسایل ممکن است جایی در ذهن نیاکان ما نداشته باشند. بیشتر آنها فکر نمی کردند که روزی می توان به بهشت ​​سفر کرد. همان آسمانی که زمانی همه فکر می کردند صاف است!

به گزارش فراد؛ البته در آن زمان افرادی بودند که مانند دیگران فکر نمی کردند. برخی پیش بینی کرده بودند که ممکن است روزی برسد که ابزار خاصی برای آنها اختراع شود.

در اینجا ده پیش بینی عالی برای تجهیزات مدرن وجود دارد:

تلویزیون
مارک تواین در فیلم «از لندن 1904» تلویزیون را پیش‌بینی می‌کند. این کتاب در سال 1898 منتشر شد. اولین تلویزیون در دهه 1920 ساخته شد، اما مارک تواین مدت ها قبل از آن تلسکوپ را تصور می کرد. او گفته بود که این تلسکوپ می تواند زندگی روزمره همه را به صورت بصری نشان دهد.

ده پیش بینی جالب

کتاب الکترونیکی
استانیسلاو لم کتاب های دیجیتال را در بازگشت ستارگان از سال 1961 پیش بینی کرد. نویسنده لهستانی در کتاب خود به جای کاغذ از کتاب های کریستالی صحبت می کند که روی دستگاه هایی به نام “آپتون” نمایش داده می شوند و می توان صفحات آن را یکی به جلو برد. یکی

ده پیش بینی جالب

دستگاه تبلت
Arthur K. Clark این اختراع را در سال 1968 در Space Odyssey: 2001 پیش بینی کرد. ایده گشت و گذار در اینترنت با یک دستگاه قابل حمل سال ها پیش آغاز شد. کلارک در اواخر دهه 1960 به فضانوردان خیالی خود یک صفحه خبری داد تا از عقب نماندن آنها جلوگیری کند.

ده پیش بینی جالب

مخزن
HG Wells در The Armor of the Earth که در سال 1903 منتشر شد، تانک‌ها را پیش‌بینی کرد. این تانک در واقع در سال 1916 وارد میدان جنگ شد، اگرچه ولز سال‌ها قبل ظهور آن را پیش‌بینی کرده بود. وینستون چرچیل بعداً از ولز به خاطر این ایده تشکر کرد، اما خود ولز از لوکوموتیوهای جوزف برهما الهام گرفت.

ده پیش بینی جالب

هدفون
ری بردبری این ابزار کاربردی را در سال 1953 در 451 فارنهایت تصور کرد. درست است که «استریو شخصی» تنها در سال 1977 منتشر شد، اما در اوایل دهه 50 قرن گذشته، بردبری هدفون را در دنیای موسیقی معرفی کرد.

ده پیش بینی جالب

بمب اتمی
HG Wells پیش بینی دیگری نیز دارد. “دنیای رها شده” در سال 1914 منتشر شد. ولز بمب اتمی را تصور می کرد که 17 بار متوالی منفجر می شد و به دلیل سقوط اتم عواقب طولانی مدتی به همراه داشت.

ده پیش بینی جالب

تجهیزات غواصی
ژول ورن در کتاب «بیست هزار مایل زیر دریا» که در سال 1870 منتشر شد، این نوع سرگرمی یا بهتر است بگوییم ورزش را متصور است. ورن در کتابش وسیله ای گنجانده بود که با آن می شد زیر آب نفس کشید. تمام تجهیزات در آن زمان به گونه ای بود که اکسیژن از سطح آب خرج می شد. اما ایده ژول ورن نیازی به اکسیژن سطحی ندارد. اما همچنین مهم است که این ایده از کجا در ذهن او آمده است. در دهه 1860، سیستم تنفسی برای معدنچیان زیرزمینی ساخته شد. ورن همین ایده غواصی را داشت.

ده پیش بینی جالب

نشستن روی ماه
پیش بینی دیگر ژول ورن از زمین تا ماه بود. بیش از صد سال قبل از رفتن آرمسترانگ به ماه، ژول ورن سفر به ماه را پیش بینی کرد. البته شخصیت های داستان او با کمک یک توپ بزرگ از فلوریدا به فضا پرتاب شدند.

ده پیش بینی جالب

تماس تصویری
آلبرت روبیدا در سال 1890 کتاب قرن بیستم: زندگی الکتریکی را نوشت. سرویس تماس تصویری اولین بار در سال 1936 در آلمان مورد استفاده قرار گرفت. AM Forster در داستان خود “دستگاه متوقف می شود” در مورد یک سیستم ارتباطی می نویسد که سیگنال های صوتی و تصویری را به طور همزمان ارسال و دریافت می کند. اما روبید فرانسوی پیش از خود چنین وسیله ای را به نام «تلسکوپ» معرفی کرده بود.

ده پیش بینی جالب

سیستم نظارت تصویری
جورج اورول این ایده را در کتاب معروف خود در سال 1984 مطرح کرد. این کتاب در سال 1949 منتشر شد. دوربین های مدار بسته، تاریخچه اینترنت، کارت های وفاداری، نظارت بر داده ها و رسانه های اجتماعی … اورول “برادر بزرگ” را نقاشی کرد و امروز آن را در جهان.

  روشی جدید برای اندازه گیری همزمان داروهای سرطان سینه

دیدگاهتان را بنویسید