10 نوشیدنی سرطان زا

همه ما اهمیت تغذیه سالم برای پیشگیری از سرطان را می دانیم، اما آنچه کمتر در مورد آن صحبت می شود نقش نوشیدنی ها است.

به گزارش utswmed؛ سرطان یکی از بیماری هایی است که هنوز هم افراد زیادی را مبتلا می کند و درمان قطعی برای آن وجود ندارد و در بسیاری از موارد عوارض زیادی بر جای می گذارد.

همه ما اهمیت تغذیه سالم برای پیشگیری از سرطان را می دانیم، اما آنچه کمتر در مورد آن صحبت می شود نقش نوشیدنی ها است.

برخی از نوشیدنی ها خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند و بهتر است از خوردن آنها خودداری کنید. از شنیدن برخی از آنها شگفت زده خواهیم شد:

1 آب لوله کشی

آب لوله کشی

بسیاری از زیرساخت های لوله کشی در همه کشورها به موقع تعمیر نمی شوند و ممکن است مواد شیمیایی سمی برای حذف آلاینده های مضر وجود داشته باشد. کلر یکی از آن مواد شیمیایی است که در آب لوله کشی یافت می شود. کلر یک ماده سرطان زا است که در هر نمونه از آب لوله کشی در 43 ایالت آمریکا یافت می شود.

2. آب بطری

آب معدنی

مضرترین عنصر آب بطری شده خود بطری است. پلاستیکی که از هر بطری دور می اندازیم نه تنها یک فاجعه زیست محیطی است، بلکه حامل مواد شیمیایی خطرناکی نیز برای شماست.

یک مثال قابل توجه BPA یا بیسفنول A است. این ماده شیمیایی در بسیاری از بطری های آب پلاستیکی استفاده می شود و خطر ابتلا به سرطان پروستات و سینه و همچنین اختلالات متابولیک را افزایش می دهد.

  ویتامین F چیست و چه تاثیری بر سلامتی دارد؟

3. نوشابه های انرژی زا

تولید کننده انرژی

نوشیدنی‌های انرژی‌زا شما را برای ساعت‌ها قوی و نشکن می‌کنند، اما باعث آسیب دائمی به بدن شما می‌شوند. بیشتر شکر، کافئین و رنگ های مصنوعی آنها می توانند فشار خون و قند خون شما را افزایش دهند.

بسیاری از افراد در اثر خوردن آنها به دلیل مشکلات قلبی و تشنج جان خود را از دست می دهند. هر چیزی که سیستم بدن شما را ضعیف کند می تواند دری را به روی سرطان باز کند. شکر یک غذای مورد علاقه برای سرطان است و نوشیدنی های انرژی زا مقدار زیادی از آن را برای تغذیه سلول های سرطانی فراهم می کند.

4. نوشابه های گازدار معمولی

نوشیدنی بدون الکل

نوشابه ارزش سلامتی ندارد. مانند نوشابه های انرژی زا، سرشار از قند، کافئین و مواد مصنوعی است. رنگ کولا قهوه ای نیز سرطان زا است.

5. نوشابه های گازدار رژیمی

گازدار

نوشابه رژیمی قند بسیار کمی دارد، اما در عوض جایگزین های قندی مانند ساکارز، ساخارین یا آسپارتام دارد. این قندهای تقلبی فرآیندهای متابولیک بدن شما را مختل می کنند و باعث تجمع چربی می شوند که در نهایت منجر به دیابت و بیماری قلبی می شود. مطالعات همچنین نشان می دهد که خوردن آنها با سرطان مثانه و مجاری ادراری مرتبط است.

6. نوشیدنی های بسیار گرم

داغ

نوشیدنی های بسیار داغ می توانند باعث سرطان گلو شوند. دمای نوشیدنی باید حداقل 149 درجه فارنهایت باشد. در مورد نوشیدنی خود صبور باشید و خطر ابتلا به سرطان را متحمل نشوید.

7. نوشیدنی های خوب قهوه

قهوه

قهوه سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است و از سرطان پیشگیری می کند. برخی از نوشیدنی هایی که حاوی قهوه هستند، خامه و شکر زیادی دارند. افزودن شربت، شکلات، کارامل، کرم فندق و غیره. فواید نوشیدن قهوه را از بین می برد. به عنوان مثال، شکلات سفید با محتوای خامه و چربی بالا ساخته می شود و در نتیجه باعث چاقی و دیابت می شود.

  افزایش ظرفیت دانشجویی در دانشگاه های کم درآمد مجاز نیست

8. آب میوه ها و نوشیدنی های میوه ای

آب میوه

شما فکر می کنید که آب میوه چیز سالمی است و ویتامین ها و مواد معدنی زیادی به ما می دهد. اما باید توجه داشته باشیم که برخی از آب میوه ها دارای قند بسیار بالایی هستند. برخی از آب میوه ها با نوشابه برابر با شکر است. مصرف مکرر این نوع آب میوه با سرطان مرتبط است.

9. بیرون از خانه مشکل دارد

مشکل

اسموتی ها انتخاب بهتری نسبت به آب میوه ها هستند و محتوای فیبر بسیار بالایی دارند. اما همیشه در خانه مشکل ایجاد کنید. مواد دیگری که باعث افزایش چربی و شکر می شوند را می توان در فضای باز اضافه کرد تا اسموتی صاف و غلیظ شود. به خاطر داشته باشید که اختلالات بیرون از خانه می تواند سرطان زا باشد.

10. نوشیدنی های ورزشی

ورزش ها

نوشیدنی های ورزشی ممکن است به طور مستقیم باعث سرطان نشوند، اما می توانند شما را قدم به قدم جلو ببرند. نوشیدنی های ورزشی حاوی قند و کربوهیدرات هستند. مگر اینکه تمام روز کار کنید، در غیر این صورت خوردن آنها کاملا غیر ضروری است. کالری اضافی از نوشیدنی های ورزشی می تواند منجر به چاقی و دیابت نوع 2 شود که هر دو با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید