10 لوازم خانگی که باید مرتباً تعویض شوند

فرادید| در دوران کودکی، وقتی رویای بزرگ شدن را در سر می پروراندیم، هیچ کس نمی گفت که در بزرگسالی باید مقداری از پولی که به سختی به دست آورده ایم را صرف خرید اقلام عمده مانند قارچ یا فیلتر هوا کنیم.

به گزارش فراد؛ ما قبلاً این واقعیت را می دانیم که صرف پول کم ارزش آرامش خاطری را دارد که می دانیم نتیجه تمیزی، ایمنی و رفاه فضای زندگی ما است. اما علاوه بر اسفنج و فیلتر هوا، المان های دیگری نیز در خانه وجود دارد که باید مرتب آنها را عوض کنید که در زیر ۱۰ مورد از آنها را خواهید خواند.

مسواک

به گفته انجمن دندانپزشکی آمریکا، بهتر است مسواک خود را هر 3 تا 4 ماه یکبار عوض کنید، به خصوص زمانی که احساس می کنید دندان های مسواک فرسوده شده یا جهت آنها تغییر کرده است. پس از یک دوره بیماری ویروسی یا باکتریایی مسواک خود را دور بیندازید و آن را با مسواک جدید جایگزین کنید.

بالش

تعویض بالش به دلیل چربی روی پوست سر، سلول های پوست و کنه هایی که به مرور زمان روی بالش جمع می شوند ضروری است. حداقل هر دو سال یکبار بالش های قدیمی را با بالش های جدید تعویض کنید.

پرده حمام

پرده حمام به تدریج با کف شامپو، لباسشویی، صابون و سایر محصولاتی که در حمام استفاده می کنید رنگ می شود. علاوه بر این، کپک به سرعت در حمام های مرطوب و بدون تهویه ایجاد می شود. به محض مشاهده هرگونه کدورت یا کپک بر روی پرده پلاستیکی حمام، آن را بشویید یا با پرده جدید جایگزین کنید.

  هواشناسی ایران امروز 14/12/12

ظرف غذای حیوانات خانگی

10 لوازم خانگی که باید مرتباً تعویض شوند

ظرف حیوان خانگی به سرعت کثیف می شود، بنابراین لازم است حداقل هر چند روز یک بار با آب گرم و صابون شسته شود. این ظروف معمولاً از جنس استنلس استیل یا سرامیک هستند و می توان سال ها بدون مشکل از آنها استفاده کرد اما ظروف پلاستیکی باید چندین بار تعویض شوند. به محض اینکه متوجه خط و خش شدید، ظرف را دور بیندازید و آن را تعویض کنید، زیرا وجود خراش منجر به تجمع باکتری هایی می شود که وارد غذای حیوان خانگی شما می شود.

تخته برش آشپزخانه

زمان تعویض این بردها به میزان مصرف شما بستگی دارد. اگر روزانه از تخته برش استفاده می کنید، باید حداقل سالی یک بار آن را عوض کنید. هر بار که چاقویی بر روی تخته برش خراشیده می شود، محیط جدیدی برای پرورش ایجاد می شود.

فیلترهای هوا

فیلترهای هوا از آنجایی که قابل مشاهده نیستند، می توانید آنها را فراموش کنید. سیستم های گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع (HVAC)، دستگاه های تهویه مطبوع، مرطوب کننده ها، رطوبت گیرها و حتی فیلترهای هوای ویژه دارای فیلترهای هوا هستند که مسدود شدن گرد و غبار، قالب یا ذرات دیگر را مسدود می کند. تمیز نگه داشتن آنها برای حفظ کیفیت هوای داخل خانه ضروری است. فیلترهای هوا را هر 30 روز یکبار چک کنید و فیلترهای قابل استفاده مجدد را تمیز کنید یا در صورت یکبار مصرف بودن به محض مشاهده رسوب یا گرفتگی آنها را تعویض کنید.

کپسول های اتش نشانی

10 لوازم خانگی که باید مرتباً تعویض شوند

استفاده از ضد آفتاب یا چای کیسه ای از گذشته بدون عوارض امکان پذیر است، اما در مورد ایمنی آتش، نمی توانید ریسک کنید. کپسول آتش نشانی از نظر فنی منقضی نمی شود، اما در برخی مواقع ممکن است عملکرد خود را از دست بدهد. هر ماه کیفیت کپسول را چک کنید. اگر سوزن خارج از محوطه سبز است، باید کپسول را تعویض یا تعمیر کنید.

  4 نکته طلایی برای سلامت قلب

مواد مخدر

مشخص نیست چه عوارضی از مصرف داروهای بدون نسخه خواهیم داشت. ممکن است با ایبوپروفن که یک ماه از تاریخ انقضای آن می گذرد هیچ عارضه ای نداشته باشیم اما مصرف قرصی که تاریخ مصرف آن 5 سال است قطعا توصیه نمی شود. بهتر است شرایط ایمنی را رعایت کنید و داروهای تاریخ مصرف گذشته را با داروهای جدید جایگزین کنید.

فیلترهای آب

اگر فیلتر شما با سرب و رسوب مسدود شده باشد، فیلتر کردن آب بی فایده است. در واقع، اگر آب آشامیدنی فیلتر نشده شما از فیلتر کثیف عبور کند، آلوده تر می شود. فیلتر و پارچ یخچال را حداقل هر 4 ماه یکبار تعویض کنید. اگر زیاد استفاده می کنید، فیلتر را در فواصل کوتاه تری عوض کنید.

قارچ

در میان تمام وسایل خانه که ممکن است به اندازه کافی تعویض نکنید، اسفنج آشپزخانه است که بیش از هر چیز دیگری نیاز به تعویض دارد. از این اسفنج ها برای تمیز کردن ظروفی که گوشت خام نگه داشته و یا در دهان افراد بوده است استفاده می کنیم و سپس آنها را در تمام روز در سینک به همان حالت مرطوب می گذاریم. حداقل یک بار در ماه با جایگزین کردن قارچ های قدیمی با قارچ های جدید، انتشار باکتری ها را به حداقل برسانید. اگر هر روز دستان خود را با دست می شویید، ممکن است هر هفته به یک اسفنج جدید نیاز داشته باشید.

منبع: ehow

دیدگاهتان را بنویسید