10 راه عملی برای هک نکردن اینستاگرام

447488 321 خبر مرکزی

راه های آسان زیادی برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام وجود دارد که می توانید از آنها برای مراقبت از صفحه خود استفاده کنید.

اینستاگرام با بیش از 400 میلیون کاربر در ماه و 40 میلیارد عکس در ماه، یکی از بزرگترین و پرکاربردترین اپلیکیشن های جهان است.

این محبوبیت باعث شده تا بسیاری از برندگان سعی در هک کردن صفحات دیگران داشته باشند تا بتوانند به طرق مختلف از آنها استفاده کنند. هک کردن افراد آسان نیست، اما اگر از صفحه خود به درستی محافظت نکنید، می توانند از اطلاعات شما برای هک صفحه استفاده کنند.

افراد زیادی را در اطراف خود می بینیم که توسط هکرها دستگیر شده اند و صفحه خصوصی آنها با محافظت بی دقتی از صفحه شخصی آنها هک شده است. اگر اولین اقدامات را برای محافظت از سایت خود انجام می دادند، این اتفاق برای آنها نمی افتاد.

برای اینکه این اتفاق برای شما نیفتد، بهتر است کارهایی را از قبل انجام دهید تا از هک شدن صفحه خود جلوگیری کنید که بسیار سخت و غیرممکن به نظر می رسد. این اقدامات بسیار ساده اما موثر هستند و برای محافظت از صفحه شما طراحی شده اند.

این اقدامات مانند نگهبانی از خانه شما است و اجازه نمی دهد افراد به راحتی از سد عبور کنند.

صفحات شخصی برای هر فرد یک اتاق شخصی است که همه نباید در آن اجازه داشته باشند. با رعایت این نکات امنیت صفحه خود را بالا برده و نگرانی هک نشدن در اینستاگرام را از خود دور خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات امنیتی در سایت خود، ادامه مقاله را بخوانید.

یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، انتخاب رمز عبور مناسب است. از رمزهای عبور مانند 1234 یا qwerty استفاده نکنید.

برای هکرها، یافتن این کدها مانند نوشیدن آب است. سعی کنید از کدهای پیچیده استفاده کنید، کدهایی که هم از حروف و هم از اعداد استفاده می کنند. استفاده از؟، @ یا # در رمزهای عبور، آنها را پیچیده تر می کند و هکرها کمتر قادر به دریافت آن رمز عبور هستند.

از رمز عبور یکسان استفاده نکنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از رمز عبور یکسانی برای همه اپلیکیشن های خود استفاده می کنید، بهتر است از این کار اجتناب کنید و به سرعت رمزهای عبور متفاوتی را برای اپلیکیشن های گوشی خود تعیین کنید. اگر شخصی رمز عبور شما را داشته باشد، می‌تواند از تمام برنامه‌های موجود در تلفن و حسابی که دارید استفاده کند.

  چگونه بفهمیم که در بدنمان «لخته خون» داریم؟

پسورد ایمیل و اکانت اینستاگرام خود را انتخاب نکنید تا با مشکل هک شدن صفحه اینستاگرام خود مواجه نشوید. پسوردها بسیار مهم هستند، برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود باید این پسوردها را هوشمندانه انتخاب کنید.

از اینستاگرام خارج شوید

برای محافظت از صفحه اینستاگرام خود، بهتر است هر بار که وارد اینستاگرام می شوید از حساب کاربری خود خارج شوید و از آن استفاده کنید تا اگر شخصی رمز موبایل شما را دارد، نتواند به راحتی وارد اینستاگرام شما شود.

بسیاری از دستگاهی که برای شخص دیگری بود به صفحه شخصی خود دسترسی داشته اند. یا دستگاهی را با شخص دیگری به اشتراک می گذاریم. برای اینکه صفحاتی باشیم که باید برای ما ایمن باشند، باید پس از هر بار ورود با این دستگاه ها از سیستم خارج شویم.

در بسیاری از موارد افراد با مشکل هک اینستاگرام مواجه شده اند. آنها از طریق دستگاه شخص دیگری وارد صفحه شخصی خود شدند و در پایان فراموش کردند که از سیستم خارج شوند.

تأیید صحت 2 مرحله ای را فعال کنید

یکی از بهترین کارهایی که اینستاگرام می تواند برای جلوگیری از هک شدن افراد دیگر انجام دهد، تایید دو مرحله ای است. برای فعال سازی هویت خود در دو مرحله ابتدا باید شماره موبایل خود را به اینستاگرام ارائه دهید.

پس از وارد کردن شماره موبایل خود در اینستاگرام، باید دکمه یا چرخ دنده سه نقطه را لمس کنید. سپس منویی ظاهر می شود که یکی از گزینه ها احراز هویت دو مرحله ای است، آن را انتخاب کرده و سپس گزینه Require security code را فعال کنید. سپس در پنجره ای که ظاهر می شود، روی گزینه On ضربه بزنید.

جلوگیری از هک اینستاگرام

با این کار یک پیام متنی حاوی کد امنیتی برای شما ارسال می شود. باید این کد را در اینستاگرام وارد کنید. با این کار اینستاگرام پس از تایید تعدادی کد پشتیبان در اختیار شما قرار می دهد که هنگام خروج از حساب کاربری خود باید از دو مانع عبور کرده و دوباره سعی کنید وارد شوید. یکی از این موانع رمز عبوری است که در ابتدا وارد کرده اید و دیگری کدهای امنیتی ارسال شده توسط اینستاگرام است.

  با تکنیک های مدرن ارائه شده از بانک پاسارگاد آشنا شوید

برای در دسترس قرار دادن این کدها، بهتر است آنها را در جای دیگری ذخیره کنید یا از گزینه اسکرین شات استفاده کنید. احراز هویت دو مرحله ای صفحه شما را دو برابر می کند و هک کردن آن را برای هکرها بسیار دشوار یا حتی غیرممکن می کند. برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود، حتما تایید 2 مرحله ای را برای صفحه خود فعال کنید.

رمز عبور خود را هر از چند گاهی تغییر دهید

یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، تغییر دوره ای رمز عبور است. فقط با تغییر ماهانه رمز عبور می توانید از هک شدن حساب خود جلوگیری کنید. تغییر رمز نه تنها برای اینستاگرام، بلکه برای بسیاری از اپلیکیشن ها یا حتی کارت های بانکی نیز کاربرد دارد.

فالوورهای مشکوک خود را بلاک کنید

مهمتر از همه، ما به شما توصیه می کنیم که سایت خود را خصوصی کنید و همیشه از دنبال کنندگان مشکوک خودداری کنید. همیشه دنبال کننده هایی را که در صفحه خود دارید بررسی کنید و در صورت مشکوک بودن آنها را بلاک کنید. در برخی موارد هک اینستاگرام، فالوورهایی وجود داشته اند که از این صفحه بازدید کرده اند. به همین دلیل است که بهتر است همیشه روی انتخاب فالوور تمرکز کنید. همیشه صفحه خود را به روز کنید تا از هک شدن توسط فالوورها جلوگیری کنید.

از روابط کوتاه مشکوک خودداری کنید

بسیاری از افراد لینک های کوتاهی را در بیوگرافی یا داستان هایی که می گذارند قرار می دهند که شما را به صفحه دیگری می برد. سود گاهی اوقات از این لینک ها استفاده می کند و از آنها برای هک صفحه استفاده می کند.

اگر دنبال کننده مشکوکی در صفحه خود دارید که یکی از این لینک ها را دارد، آن را باز نکنید. برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، بهتر است از لمس لینک های کوتاهی که در صفحات مختلف می بینید و به شما مشکوک هستند، خودداری کنید. یا از برنامه ها برای تأیید آدرس ها استفاده کنید.

یکی از راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام، بررسی لینک های کوتاه است. می توانید از سایت Urlchecker برای بررسی لینک های کوتاهی که با آنها برخورد می کنید استفاده کنید.

  قانون مانع از ساخت طبقه هفتم علاءالدین شد

مطمئن شوید که ایمیل شما امن است

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود از دادن رمز عبور به ایمیل دیگران خودداری کنید. اگر شخصی رمز عبور ایمیل شما را داشته باشد، می تواند به راحتی وارد اکانت اینستاگرام شما شود. اگر تا به حال رمز عبور خود را به شخص دیگری داده اید، بلافاصله آن را تغییر دهید.

با دقت مجوز دهید

در برخی موارد، اپلیکیشن هایی که روی دستگاه خود نصب می کنیم از ما می خواهند که اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام را بدهیم. اگر این اپلیکیشن را از یک سایت معتبر تهیه کرده اید، می توانید مجوز آن را بدهید. اما اگر منبع دریافت آن را نمی دانید یا به منبع دانلود اپلیکیشن مشکوک هستید، نباید به راحتی این مجوز را به آنها بدهید.

هک اینستاگرام با بازنشانی پسورد

اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کردید که از شما خواسته بود رمز عبور خود را بازنشانی کنید، اما خودتان این درخواست را ارسال نکردید، حتما با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید. برای اتصال به اینستاگرام باید روی نماد سه نقطه در اپلیکیشن اینستاگرام کلیک کرده و دکمه گزارش را فشار دهید. سپس گزینه هرزنامه یا سوء استفاده را انتخاب کنید.

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود باید اصولی را که در این مقاله ذکر شد رعایت کنید تا امنیت صفحه خود را افزایش دهید. امروزه تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام با این مشکل مواجه هستند که اگر از ابتدا این اصول را رعایت می کردند می توانستند از بروز این مشکل جلوگیری کنند.

در بسیاری از مواقع ترفندهای خود کاربر باعث می شود که سود و هکرها به دلایل مختلف وارد صفحات شخصی افراد شده و از اطلاعات شخصی آنها استفاده کنند. امنیت صفحه خود را دست کم نگیرید چرا که یکی از پرکاربردترین فضاهای مجازی اینستاگرام است.

همانطور که از خانه خود در برابر دزدان محافظت می کنید، باید از حریم خصوصی خود نیز محافظت کنید، در غیر این صورت افراد به راحتی می توانند به حریم خصوصی شما حمله کنند و از آنها سوء استفاده کنند.

در این مطلب به مواردی اشاره کردیم که در صورت استفاده از آن ها و یا توجه به آن ها در هنگام استفاده از اینستاگرام می توانید امنیت صفحه خود را افزایش دهید.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید