10 دلیل شگفت انگیز برای گرفتن دوش آب سرد

هنگام دوش آب سرد همیشه باید از پا شروع کنید. یک دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی شما، به ویژه ریه ها و قلب شما آسیب برساند.

فواید دوش آب سرد بدن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید، دوش آب سرد بدن به عنوان دارویی عمل می کند که فواید متعددی دارد.

فواید دوش آب سرد و روش صحیح حمام کردن در آب ولرم

حمام کردن و دوش گرفتن بدون توجه به دمای آب می تواند سلامت روحی و جسمی را تضمین کند و به حفظ سلامت بدن کمک کند.

اگرچه دوش آب گرم با جایگزینی دوش آب سرد که در واقع به معنای سرد یا ولرم است و به هیچ وجه آب سرد خستگی بدن را کاهش می دهد اما به جای دوش آب گرم فواید بی نظیری برای سلامتی دارد.اگر از آنها آگاه باشید حتما این ساده و مقرون به صرفه را امتحان خواهید کرد. درمان . .

پاکسازی بدن: هنگامی که دوش آب سرد می گیریم، رگ های خونی در اثر برخورد آب سرد به بدن منقبض می شوند و گردش خون را در سراسر بدن افزایش می دهند، این عمل باعث پاکسازی اندام های بدن می شود و به حذف آلودگی ها از طریق خون و منافذ پوست کمک می کند.

افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن: گرفتن دوش آب سرد دمای بدن را کاهش می دهد به طوری که بدن انرژی بیشتری برای گرم کردن، افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن کالری بیشتری مصرف می کند. آب سرد همچنین چربی های قهوه ای را در بدن فعال می کند.

  شگفتی و ترس از ژاله صامتی در دوره جدید

چربی قهوه ای چربی مفیدی است که گرمای لازم برای حفظ گرمای بدن را تامین می کند و با قرار گرفتن در معرض سرما فعال می شود. اگر فردی به طور منظم دوش آب سرد بگیرد، می تواند سالانه 4 کیلوگرم وزن کم کند. این برای افرادی که متابولیسم پایین و غده تیروئید دارند مفید است.

منبع تغذیه روز: دوش آب سرد بگیرید تا انرژی روزانه تان تامین شود و صبح ها سرحال باشید. دوش آب سرد در صبح باعث ایجاد شوک در بدن می شود و بدن ما شروع به تنفس عمیق برای کمک به گرم شدن می کند که به نوبه خود باعث افزایش کل اکسیژن دریافتی از بدن، ضربان قلب و خون رسانی می شود و یک روز پر انرژی را شروع می کنیم.

کاهش التهاب مفاصل: آب سرد بر رگ های خونی اثر می گذارد و گردش خون را در بدن تقویت می کند. دوش صبحگاهی به طور موثر مایعات را کاهش می دهد و برای افرادی که دچار التهاب و سنگینی مفاصل هستند مفید است.

بهبود سلامت و زیبایی پوست: آب سرد بهترین درمان برای پوست است زیرا پوست را سفت می کند و با چین و چروک مقابله می کند. علاوه بر این، آب سرد به حذف سلول های مرده کمک می کند و از استرس جلوگیری می کند. دوش آب سرد از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می کند و از چربی پوست جلوگیری می کند.

درمان ریزش مو: آب سرد علاوه بر بهبود سلامت و ظاهر پوست، برای مو نیز مفید است. دوش صبحگاهی از ریزش مو جلوگیری می کند و با صاف کردن فولیکول های مو، موها را درخشان و سالم نگه می دارد. آب سرد توانایی مو را برای محکم نگه داشتن پوست سر افزایش می دهد.

  چرخه تولید برق در نیروگاه خلیج فارس مقاوم در برابر زلزله

افزایش جریان خون: دوش آب سرد قلب و ماهیچه ها را منقبض می کند و گردش خون را در بدن فعال می کند. گردش خون منظم به سلامت طولانی مدت کمک می کند. دوش آب سرد به شریان ها اجازه می دهد تا خون را به طور موثرتری پمپاژ کنند. در نتیجه سلامت قلب افزایش می یابد.

تقویت سیستم ایمنی: دوش صبحگاهی با آب سرد با بهبود سیستم لنفاوی باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود. حمام آب سرد سطح اسید اوریک را کاهش می دهد و گلوتاتیون را افزایش می دهد.

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان است که تمام آنتی اکسیدان ها را فعال نگه می دارد و باعث می شود آنها بهترین عملکرد را داشته باشند. دوش آب سرد فشار خون را کاهش می دهد، رگ های بسته را باز می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

مسکن درد: همانطور که برخی از دردها با کمپرس یخ تسکین می یابد، دردهای عضلانی نیز با حمام آب سرد تسکین می یابد. بعد از یک تمرین طولانی مدت، دوش گرفتن کوتاه با آب سرد در کاهش درد عضلانی بسیار موثر است.

بهبود استرس و افسردگی: دوش آب سرد می تواند تحمل شما را در برابر شوک، استرس و حتی بیماری افزایش دهد. مطالعات نشان می دهد افرادی که دوش آب سرد می گیرند بهتر می توانند خود را با استرس اکسیداتیو مکرر وفق دهند. دوش آب سرد نیز به دلیل تأثیر قوی گیرنده های سرما بر روی پوست، علائم افسردگی را بهبود می بخشد.

چگونه باید دوش بگیریم تا از فواید دوش آب سرد بهره مند شویم؟

هنگام دوش آب سرد همیشه باید از پا شروع کنید. یک دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی شما، به ویژه ریه ها و قلب شما آسیب برساند. ابتدا باید از هر دو پا شروع کنید و سپس به گردن و سر برسید، همچنین می توانید از پای راست شروع کنید و به گردن و پای چپ برسید. شستشو با آب سرد باید بین 30 ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد.

  رتبه بندی معلمان طرح مهرآفرین چه شد؟

نکات مهم هنگام دوش گرفتن با آب سرد

از آب سرد برای شستن سر خودداری کنید.
اگر عادت به دوش گرفتن آب گرم دارید، باید تغییرات تدریجی ایجاد کنید، یعنی به تدریج دما را پایین بیاورید و بین سرد و گرم نگه دارید.
دوش آب سرد در صبح تاثیر مفیدتری دارد.
آب گرم برای حمام های شبانه بهتر است زیرا به کاهش خستگی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید