10 حقیقت جالب از زندگی فروید

فرادیک| زیگموند فروید یکی از مشهورترین متفکران تاریخ روانشناسی است. بسیاری از ایده ها و نظریه های او امروزه به طور گسترده توسط روانشناسان پذیرفته نشده است، اما او با این وجود نقش مهمی در توسعه روانشناسی ایفا کرد.

به گزارش فرادید؛ در این مقاله 10 حقیقت جالب در مورد زندگی و مرگ او را خواهید خواند.

1. فروید بزرگترین فرزند از 8 فرزند خانواده است

فروید با نام کامل سیگیزموند شلومو فروید در ماه مه 1856 به دنیا آمد. ژاکوب، پدر 40 ساله او، یک تاجر پشم بود و از ازدواج اولش 2 فرزند داشت. آمالیا مادر فروید 20 سال از شوهرش کوچکتر بود. شکست کسب و کار پدر فروید، خانواده فروید را مجبور کرد از خانه خود در فرایبرگ در موراویا به وین نقل مکان کنند.

فروید هفت خواهر و برادر داشت، اما اغلب خود را با محبت به عنوان مادرش توصیف می کرد: “سیگی مو طلایی مادر”. فروید در این رابطه می گوید: متوجه شدم افرادی که خودشان می دانند مورد علاقه یا دوست داشتن مادرشان هستند، در زندگی خود اعتماد به نفس خاصی و خوش بینی تزلزل ناپذیری از خود نشان می دهند که معمولاً موفقیت واقعی را برای والدین به ارمغان می آورد.

2. فروید حامی و مصرف کننده کوکائین بود

قبل از اینکه اثرات مخرب آن کشف شود، کوکائین معمولا به عنوان مسکن و داروی سرخوشی استفاده می شد. کوکائین حتی در محصولات خانگی معمولی مانند نوشابه‌های گازدار و پاستیل‌های گلو استفاده می‌شود.

فروید به اثر ضد افسردگی بالقوه کوکائین علاقه مند بود و در ابتدا از استفاده از آن برای اهداف مختلف حمایت کرد. پس از آشکار شدن عوارض جانبی مضر و اعتیادآور کوکائین، شهرت پزشکی فروید خدشه دار شد.

3. فروید بنیانگذار روانکاوی است

به طور معمول، کل یک مکتب فکری را نمی‌توان فقط به یک نفر نسبت داد، اما در مورد فروید، نظریه‌های او اساس یک مکتب روان‌شناختی را تشکیل دادند که به حدی رسید که در سال‌های اولیه شکل‌گیری علوم به نیرویی غالب تبدیل شد. از ذهن و رفتار .

  ویدئو/ حمایت رامبد جوان از «سعید پورصمیمی» در خندوانه

کتاب «تعبیر رویاها» او که در سال 1899 منتشر شد، پایه و اساس ظهور نظریه‌ها و ایده‌هایی بود که روانکاوی را شکل دادند. فروید تا سال 1902 میزبان جلسات بحث هفتگی در خانه اش در وین بود، اما این جلسات غیررسمی در نهایت به انجمن روانکاوی وین تبدیل شد.

4. فروید برای ازدواج پزشک شد

10 حقیقت جالب از زندگی روانشناس معروف زیگموند فروید

هنگامی که فروید 26 ساله بود، دیوانه وار عاشق دختری 21 ساله به نام مارتا برنیز شد و دو ماه بعد با او نامزد کرد. به عنوان یک دانش آموز فقیر که هنوز با والدینش زندگی می کرد، کار فروید در یک آزمایشگاه علمی برای حمایت از خانواده اش کافی نبود. او در نامه ای به مارتا فروید نوشت: “عشق شیرین من، فکر کردن به ناتوانی خود در اثبات عشقم به تو باعث رنجش من است.”

شش ماه پس از آشنایی با مارتا فروید، او حرفه علمی خود را رها کرد تا پزشک شود. او به مدت سه سال در بیمارستان عمومی وین آموزش دید و به ندرت مارتا را که به آلمان نقل مکان کرد، دید. پس از 4 سال انتظار، فروید و مارتا در 14 سپتامبر 1886 ازدواج کردند. این زوج صاحب شش فرزند شدند. با این حال، مورخان مدت‌ها حدس می‌زنند که فروید بعداً با خواهر شوهرش مینا برنیز رابطه‌ای داشته است.

5. فروید روش گفتار درمانی را معرفی کرد

اگرچه نظریات فروید عموماً توسط روان درمانگران مدرن مورد انتقاد و رد قرار می گیرد، اما هنوز هم بسیاری از روانکاوان تا حدودی از روش های روان درمانگر معروف استفاده می کنند. گفتار درمانی نقش بسیار مهمی در درمان روانکاوی دارد و به بخش مهمی از تکنیک های مختلف درمانی تبدیل شده است. با استفاده از گفتار درمانی، درمانگر به دنبال الگوها یا رویدادهای مهمی است که ممکن است به مشکلات فعلی مراجع کمک کند.

  علت ریزش مو در پاییز چیست؟

روانکاوان بر این باورند که وقایع دوران کودکی و هیجانات، افکار و انگیزه های ناخودآگاه در پیدایش بیماری های روانی و رفتارهای ناسازگارانه نقش دارند.

6. دختر فروید نیز صاحب نظر و تأثیرگذار بود

10 حقیقت جالب از زندگی روانشناس معروف زیگموند فروید

آنا فروید کار خود را تحت تأثیر نظریه های پدرش آغاز کرد. او فقط زیر سایه همیشگی پدرش زندگی نکرد و سهم مهمی در کمک به علم روانشناسی داشت. او بنیانگذار روانکاوی کودک بود و مکانیسم های دفاعی خود را در کتاب خود آگاهی و مکانیزم های دفاعی (1936) خلاصه کرد.

7. نقل قول معروفی به اشتباه به فروید نسبت داده شده است

“بعضی اوقات یک سیگار فقط یک سیگار است.” این نقل قول شاید مشهورترین نقل قول منسوب به او باشد، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که فروید آن را گفته یا نوشته باشد. فروید به سیگار کشیدن معتاد بود، همانطور که زندگی نامه او ارنست جونز نقل می کند، فروید بیش از 20 نخ سیگار در روز می کشید.

همانطور که گفته شد، روزی شخصی از فروید پرسید سیگاری که او تا این حد می کشید نماد چیست؟ پاسخ فروید به این معناست که حتی این روانکاو مشهور معتقد است که همه چیز لزوماً معنای نمادین و اساسی ندارد. در واقع، این نقل قول به احتمال زیاد اختراع روزنامه نگاری است که بعدها به اشتباه فروید را نقل قول کرد.

8. فروید تنها یک بار از ایالات متحده بازدید کرد

در سال 1909 روانشناس آمریکایی جی. استنلی هال از زیگموند فروید دعوت می کند تا در دانشگاه کلارک در مورد روانکاوی سخنرانی کند. فروید ابتدا پیشنهاد او را رد کرد، اما در نهایت متقاعد شد که با اصرار هال همراهی کند. فروید با همکارانش کارل یونگ و ساندور فرنسی به آمریکا سفر کرد. پس از ملاقات با A. اوه شما. بریل و ارنست جونز، گروه برای چند روز در نیویورک تور کردند و سپس به دانشگاه کلارک رفتند، جایی که فروید پنج سخنرانی در مورد تاریخ و ظهور روانکاوی ارائه کرد.

  داستان دختر قوزدار!

فروید در این باره توضیح می دهد: «وقتی پا بر سکو گذاشتم، به نظرم تحقق یک رویا و یک خیال باورنکردنی بود: روانکاوی دیگر یک رویا و خیال نبود، بلکه به بخشی ارزشمند از واقعیت تبدیل شده بود.

9. فروید به خاطر نازی ها وین را ترک کرد

هنگامی که نازی ها به اتریش حمله کردند، بسیاری از کتاب های فروید و دیگر متفکران مشهور سوزانده شدند. فروید به یکی از دوستانش گفت: “ما چه پیشرفتی داریم، اگر قرون وسطی بود، مرا می سوزاندند، اما اکنون به سوزاندن کتاب هایم راضی هستند.” هم فروید و هم دخترش آنا قبل از اینکه دوستش ماری بناپارت عبور آنها را به انگلیس تضمین کند توسط گشتاپو بازجویی شدند. بناپارت سعی کرد چهار خواهر کوچکتر فروید را نجات دهد، اما موفق نشد. هر چهار خواهر فروید در اردوگاه های کار اجباری نازی ها مردند.

10. نتیجه اعتیاد فروید به سیگار بیش از 30 عمل بود

فروید یک سیگاری عصبانی بود. در سال 1939، پس از اینکه سرطان او غیرقابل عمل تشخیص داده شد، دست دوست و پزشکش دکتر مکس شور را گرفت و به او یادآوری کرد: «تو قول دادی که بی دلیل من را شکنجه نکنی. زنده بودن در حال حاضر چیزی جز شکنجه نیست.» پس از کسب اجازه از دختر فروید، آنا، دکتر شور اولین دوز سنگین و کشنده مرفین را تجویز کرد. فروید به کما رفت و هرگز از خواب بیدار نشد (23 سپتامبر 1939).

منبع: verywellmind

مترجم: زهرا ذوالکدر

دیدگاهتان را بنویسید