یک پهپاد ارتش اوکراین به پالایشگاه نفت روسیه حمله کرد

منابع خبری از حمله هواپیمای بدون سرنشین در روز چهارشنبه به آن نسبت داده شده است اوکراین به یک پالایشگاه نفت روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین گزارش شده است.

به گزارش پایگاه خبری الجزیره، مدیر این تاسیسات نفتی گفت: حمله پهپادی به یک پالایشگاه نفت روسیه در نزدیکی مرز اوکراین باعث شعله های آتش و دود سیاه شد و فعالیت در آنجا متوقف شد.

مقامات پالایشگاه نفت نووشاختینسک در منطقه روستوف روسیه گفتند که اولین پهپاد در ساعت 8:40 صبح به وقت محلی به این سایت حمله کرد و به یک کارخانه تقطیر اصابت کرد و باعث انفجار شد. حمله دوم در ساعت 9:23 صبح به وقت محلی علیه انبارهای نفت خام در این پالایشگاه، که بزرگترین تامین کننده فرآورده های نفتی در جنوب روسیه است، صورت گرفت، اما به گفته مدیریت این تاسیسات، در این حادثه به کسی آسیب نرسید.

این پالایشگاه در جنوب غربی روسیه و تنها 8 کیلومتر (پنج مایل) از مرز اوکراین واقع شده است.

یک پهپاد ارتش اوکراین به پالایشگاه نفت روسیه حمله کرد

در بیانیه این پالایشگاه آمده است: «در نتیجه اقدامات تروریستی در سراسر مرزهای غربی و در منطقه روستوف، دو پهپاد به سایت فناوری نووشاختینسک حمله کردند.

واسیلی گلوبوف، فرماندار روستوف نیز گفت که این پالایشگاه فعالیت خود را متوقف کرده است. وی افزود: قطعاتی از این دو پهپاد در این پالایشگاه کشف شد.

حمله روز چهارشنبه به این پالایشگاه پس از یک رشته انفجار و آتش سوزی در غرب روسیه در بحبوحه جنگ این کشور در اوکراین صورت گرفت. مقامات اوکراینی هنوز در مورد این حمله اظهار نظری نکرده اند.

  قتل یک جوان به جرم جنایت

سرگئی آکسیونوف، رئیس شبه جزیره کریمه نیز روز دوشنبه اعلام کرد که اوکراین به سکوی نفت و گاز دریای سیاه حمله کرده است. 109 نفر در این سکو کار می کردند، 94 نفر تخلیه شدند، سه نفر مجروح شدند و هفت نفر مشخص نیستند.

شرکت Chernomor مستقر در کریمه یک شرکت با مشارکت 100٪ دولتی است. فعالیت اصلی این شرکت تولید گاز طبیعی و میعانات گازی و دارای مجوز اکتشاف و تولید هیدروکربن در دریای سیاه و آزوف می باشد.

خبر حمله اوکراین به تاسیسات نفتی روسیه در دریای سیاه پس از آن منتشر شد که درگیری ها بین دو کشور از 26 مارس سال گذشته ادامه داشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور عملیات نظامی در اوکراین در 26 مارس را صادر کرد. این دستور چند روز پس از آن صادر شد که مسکو استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک از اوکراین را به رسمیت شناخت.

دیدگاهتان را بنویسید