یک جفت کفش کتانی پاره؛ 56 میلیون تومان!

445320 849 خبر مرکزی

یک جفت کفش کتانی پاره و کثیف به قیمت 1850 دلار (حدود 56 میلیون تن) خشم خریداران چینی را برانگیخت. کاربران شبکه های اجتماعی در چین یکی از جدیدترین محصولات Balenciaga را پس از رونمایی به دموکراتیزه شدن متهم کردند.

این خانه مد گران‌قیمت می‌گوید مجموعه کفش‌های جدید، که به شدت کثیف و قدیمی به نظر می‌رسد، حامل پیامی زیست‌محیطی است. به گفته Balenciaga، این طرح برای جلب توجه به نقش مد در تخریب محیط زیست عمومی شده است، پیامی که به نظر می رسد شهروندان چینی آن را قبول ندارند.

به گزارش خانه مد، عکس های مجموعه جدید فقط برای این است که نشان دهد کفش های کتانی پاریسی جدید او «مادام العمر پوشیده شده اند».

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، کاربران شبکه های اجتماعی در چین می گویند این کفش ها “زشت تر از آن هستند که بتوان از آنها برای گسترش آگاهی استفاده کرد” و “ما می توانیم یک جفت از این کفش ها را به صورت رایگان در سطل زباله پیدا کنیم.”

با انتشار تصاویر این مجموعه به سرعت دست به دست پیام های طنز و خشمگین در فضای مجازی شدند.

Balenciaga در دفاع از این مجموعه گفت: “فقط 100 جفت کفش ورزشی بسیار پاره و کثیف با قیمت 1850 دلار برای خرید در دسترس خواهد بود.” مدل های دیگر آنقدر کثیف و قدیمی نیستند و به ترتیب 495 و 625 دلار به فروش می رسند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، خانه مد پاریس گفت که عکس های اغراق آمیز از این کمپین به گفتگوهای فزاینده در مورد صنعت مد سریع و تأثیر مصرف بیش از حد بر روی کره زمین اشاره دارد.

  کد QR در تلگرام چگونه تولید می شود؟

بازخورد منفی به چین محدود نمی شود. در سایر نقاط جهان، منتقدان مد کمی هستند که تنها با نگاه کردن به کفش های دست دوم چند هزار دلاری، «پیام» فرضی Balenciaga به محیط زیست را درک کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید