یک ترفند ساده اما نتیجه یک خواب خوب شبانه

423731 922 خبر مرکزی

فرادید| همه ما بی پایان در تلاش هستیم تا هنر خوب خوابیدن را کامل کنیم. تئوری های زیادی وجود دارد، بنابراین احتمال سردرگمی زیادی در میان پیچ و خم نکات، تکنیک های تمرکز حواس و توصیه های مادر در مورد جادوی یک لیوان شیر داغ قبل از خواب وجود دارد.

به گزارش فراد؛ در این میان، راهی پیدا کرده ام که از هر نظر جواب می دهد: فقط 6 دقیقه قبل از خواب مطالعه کنید. قبل از خواب مغز خود را آرام کنید، طوری که نتفلیکس نمی تواند. این ترفند ساده هم خوابم را بهتر کرد و هم سرعت مطالعه ام را افزایش داد.

در سال 2002، دانشگاه ساسکس مطالعه ای انجام داد که نشان داد مطالعه کتاب سطح استرس را تا 68 درصد کاهش می دهد و عملکرد بهتری نسبت به سایر فعالیت ها مانند پیاده روی یا نوشیدن چای دارد. دکتر دیوید لوئیس، متخصص مغز و اعصاب شناختی و روانپزشک توضیح می دهد که چرا خواندن مداوم چیزی بیش از حواس پرتی نیست، بلکه فرصتی است برای غوطه ور شدن در تخیل نویسنده و وارد شدن به یک حالت تغییر یافته از آگاهی که مغز را آرام می کند.

شش دقیقه آسان به نظر می رسد و آنها آسان هستند، بنابراین من آن را به یک روال قبل از خواب تبدیل کردم. این نظریه نه تنها برای من ثابت شده است، بلکه اکنون نه برابر ده برابر بیشتر می خوانم و حجم کتاب هایی که روی تخت خواب می گذارم در حال کاهش است. وقتی این عادت را انجام دادم، بیدار شدن از دنده چپم را به راحتی به شبی نسبت دادم که قبلاً همان چند صفحه کتاب را نخوانده بودم.

  "تنهایی" با ما چه می کند؟

در زمانی که بسیاری از ما عادت کرده‌ایم زمان زیادی را صرف گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های تلویزیونی یا شبکه‌های اجتماعی کنیم، بهترین بخش این عادت این است که همه می‌توانند ۶ دقیقه مطالعه کنند. برای مبارزه با احساس خستگی بیش از حد قبل از خواب، پاداش کشف مجدد فرار از حقایق و الهاماتی که به ما شش دقیقه مطالعه می‌کنند را در نظر بگیرید. وقتی نوبت به مطالعه می رسد، یافتن یک کتاب جالب و خواندنی ممکن است همیشه راه حل نباشد. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به این عادت متعهد باشیم و آن را تمرین کنیم.

منبع: Theguardian

دیدگاهتان را بنویسید