یک آمریکایی ۷۱ ساله در کلیسا به ضرب گلوله کشته شد

پلیس آمریکا در حال انجام اعلام شد تیراندازی کردن که در کلیسا سه نفر در آلاباما کشته و یک زن زخمی شدند.

پلیس آمریکا پنجشنبه شب در یک کنفرانس خبری گفت که تیرانداز مرد 71 ساله او در حال حاضر در بازداشت به سر می برد. پلیس نام دقیق عامل این جنایت را فاش نکرد.

یک سایت خبری که چشم بند را در ایالات متحده ردیابی می کند، هفته گذشته اعلام کرد که امسال 240 چشم بند در ایالات متحده وجود دارد.

بر اساس سوابق خشونت های مسلحانه، 33 مورد از این تیراندازی ها پس از حمله 24 ماه مه در اووالدا، تگزاس که منجر به کشته شدن 19 کودک و دو بزرگسال شد، رخ داد.

«تیراندازی‌های کور» طبق تعریف پایگاه «آرشیو خشونت‌های مسلحانه»، تیراندازی‌هایی است که در آن حداقل چهار نفر به غیر از مهاجم هدف گلوله قرار می‌گیرند و زخمی می‌شوند یا کشته می‌شوند.

به گفته این پایگاه، این آمار به این معناست که در سال جاری تاکنون به طور میانگین بیش از یک مورد تیراندازی کور در آمریکا رخ داده است. در سال 2022، هفته ای نبود که حداقل چهار تیراندازی کور صورت نگیرد.

یک آمریکایی ۷۱ ساله در کلیسا به ضرب گلوله کشته شد

تعداد تیراندازی های بی رویه در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال 2021، نزدیک به 700 تیراندازی صورت گرفت. این در حالی بود که در سال 2020 این رقم 611 و یک سال قبل از آن 417 بود.

مقایسه آمار خشونت‌های مسلحانه بین ایالات متحده و سایر نقاط جهان، ایالات متحده را به کشوری بسیار برجسته تبدیل می‌کند: میزان تیراندازی خشونت‌آمیز این کشور بالاتر از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده نماینده حدود 5 درصد از جمعیت جهان است، اما تقریباً 31 درصد از کسانی را که مرتکب قتل عام می شوند، تشکیل می دهد.

  ماجرای سرقت 19 نفر از منزل فرمانده

دیدگاهتان را بنویسید