یافتن یک میوه سالم در بدن یک مومیایی 2000 ساله

424292 979 خبر مرکزی

گروهی از محققان که روی بدن یک زن باردار مومیایی شده مطالعه می کنند، می گویند که کشف کرده اند که چگونه جنین یک زن به مدت 2000 سال در رحم او سالم مانده است.

این مومیایی مصری در سال 1826 به ورشو آورده شد که روی آن عبارت “کشیش” نوشته شده بود، اما سال گذشته رادیوگرافی و آزمایش های کامپیوتری توسط محققان نشان داد که این مومیایی متعلق به یک زن باردار هفت ماهه است.

محققان تخمین می زنند که این زن بین 20 تا 30 سال سن دارد و اندازه جمجمه جنین نشان می دهد که او در هفته 26 تا 28 بارداری است. این اولین مورد شناخته شده در جهان است که صنعت مومیایی باستانی توانسته است از اعضای بدن یک زن باردار به خوبی محافظت کند، اما دلیل این امر مشخص نیست.

اکنون با نگاهی دقیق تر به مومیایی مشخص می شود که جنین در بدو تولد نمرده است. محققان دریافته اند که مومیایی ماده با ماده “نوترون” حفظ شده است. ناترون، نمک قلیایی که در بستر دریاچه های خشک یافت می شود و به نام کاج ارمنی نیز شناخته می شود، در تعدادی از دریاچه های مصر یافت می شود.

برای مومیایی کردن لاشه استفاده می شود، بدن را خشک می کند و به عنوان یک ضد عفونی کننده عمل می کند تا از تجزیه لاشه توسط باکتری ها جلوگیری کند.

استفاده از این نمک سطح pH خون را کاهش می دهد و با افزایش غلظت آمونیاک و اسید فرمیک، خون و مایع نگهدارنده جنین اسیدی تر می شود و به اصطلاح استخوان های معدنی یا سنگی را تشکیل می دهد. با این کار ساختار جنین حفظ شد و رحم به مدت 2000 سال دست نخورده باقی ماند.

  اگه شام ​​نخوری چه بلایی سرت میاد؟!

باستان شناسان می گویند با وجود سنت برداشتن احشاء و احشاء قبل از اجرای مومیایی، هنوز نمی دانند که چرا مومیایی سازها جنین را از بدن زن خارج نکرده اند.

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید